jun
2017
Fra 16-06-2017 til 18-06-2017 -
  • Spring
, Hest/Pony

KRK C-stævne Spring H/P m. Sjællandsmesterskab Pony & Brogaarden cup kval Hest (C)

Stævnenummer
Prop00028192

Propositioner godkendt

Kongelundens Rideklub (Distrikt D01)
Tømmerupvej 276
2791 Dragør

Kontakt inden stævnet

Kongelundens rideklub
xxxxxxxx
cstaevne@kongelunden.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

19. MB1* Brogaarden Cup kvalifikation Hest (125 cm) B1 (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) B1 (SVH 3)

Antal starter:
29
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 4000 2: 1500 3: 1000 4: 500 5: 300 6: 300

Dommere: Dea Rockhill Lysgaard, Preben Nielsen, Karina Eckert

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Lars Birkedal DIAMANT DE SOLITAIRE
2010/DV/DIAMANT DE REVEL/CARELLA QUINTA/RAFFAELLI Z
BNR 0 62,88 0 37,16 1
1 1
Christina Fobian PAREES HORSENÆS
2009/DV/PARTY DANCE/CALEELOO HORSENÆS/CARANO
SPR 0 61,08 0 37,88 1
2 2
Lars Birkedal PRÆSTEGÅRDENS CI CI
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/COSTA RICA/CORLANDO
BNR 0 60,07 0 38,41 1
3 3
Anja Lykke Nielsen READY 4 U
2001/DR/Carvallo/Kaprice/Linaro
SPR 0 63,04 0 39,14 1
4 4
Pedro Gosk CORELLI 29
2011/HO/CONNOR/RAISA/CARVALLO
BAR 0 64,61 0 41,50 1
5 5
Kirstin Skjoldshøj HEART OF GOLD
2009/DV/HEARTBEAT/LANDTINA/SOLOS LANDTINUS
BRN 0 61,80 4 36,70 1
6 6
merethe jensen MOOSGÅRD'S LAMBADA
2009/DV/CARANO/DANER LEROSE/LE MONT-H
SPR 0 66,85 4 40,15 1
7 7
Caroline Laura Pedersen QUITE LA BRYERE
2006/HO/QUITE CAPITOL/DECORA/COR DE LA BRYÈRE
CSC 0 63,29 4 44,07 1
8 8
Cecilie Nathalie Schack Lord BEQUICKLEY
2006/KWPN/VINCENZO/VITA/HAMLET
STRK 0 61,82 6 56,27 1
Emilie Louise Weilsby CROWN OF DENMARK Z
2005/DR/Crown Z/Baluga/Ziwago
NSR 0 64,51 8 39,24 1
Mia Maj Kruuse Larsen VIVA VERLISA
2007/DV/Versace/Limesti/Chopstick
GLK 0 63,51 8 46,73 1
Charlotte Kondrup DITHMARSIA
2011/HO/CLARIMO/SONATE I/CON AIR
SPR 0 63,41 12 51,56 1
Anna Victoria Weilsby COSBY
2008/HO/CASSARO/L-KARINA/CASSINI I
NSR 4 59,49
Anna Victoria Weilsby QUINCY
2010/HO/QUIRADO/WANKA/CARTANI
NSR 4 60,86
Stine Søgaard Normann CAYMAN P
2006/DV/Carano/Hot Spot Xx (den)/Prince Mab Xx (fr)
TEAM 4 62,09
Clara Emma Fliedner STALD KELON'S CASINA
2001/DV/Cajus/Ejmi/Aspirant
SLR 4 62,09
Louise Bruun LOLYPOP II
2002/HO/LASINO/EBONIE/SILBERSEE
EGE 4 63,53
Regitze Ericsson CARLOS CANTUS
1999/HO/COLBERT/DANNY I/LANDGRAF I
ØRK 4 65,44
Hanne Wind Ramsgaard VESTERVANGS ARAMI
2005/DV/Akinos/Vestervangs Chirano/Ragazzo
DSM 8 52,14
Ina Mønsted Pedersen CASILIA S
2011/DV/CATOKI/BRASILIA S/BALOUBET DU ROUET
SPR 8 57,30
Signe Mathilde Pedersen NANNA Z
2011/ZA/NABAB DE REVE/SKOVMOSEGÅRD´S COOL GIRL/COLMAN
SPR 8 61,87
Signe Mathilde Pedersen BIGRO
2003/DV/Negro/Bijou/Dunhill H
SPR 8 62,17
Cecilie C. Ravn V-MAX Z
2003/ZA/VIGARO Z/NAOMI/ARGUS
KAR 8 62,75
Christian Vang-lauridsen JE M' APPELLE DE MUZE
2009/BWP/ERCO VAN'T ROOSAKKER/FARFELU DE LA POMME/VIGO D´ARSOUILLES
SPR 8 65,26
Louise Thorsen Reimann KATRINELYSTS WONDER
2004/DV/Willemoes/Nota Bene/Newtime
RKV 12 61,04
Pedro Gosk NIVANO Z
2008/ZA/NUMERO UNO/TOBLESSE OBLIGA/C-INDOCTRO
BAR 12 66,13
Mia Maj Kruuse Larsen ACALIBRA
2008/HO/CAYADO/NEW CLASSIC/CALETTO I
GLK 14 73,80
Niels Rørdam Holm AB'S CAROLINA
2004/DV/CARANO/CLAIER DE LUNE/CACAO COURCELLE
SPR 21 83,95
Bonnie Isabella Wahlsten CÆZAR
2002/DR///
HIS Udg.