feb
2017
Fra 17-02-2017 til 19-02-2017 -
  • Spring
, Hest

VILHELMSBORG MESTERSKABER (C)

Stævnenummer
Prop00028223

Propositioner godkendt

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

13. LB2** Springning Heste FINALE (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Antal starter:
51
Antal placeringer:
13
Dotering:
1: 1500 2: 1000 3: 700 4: 500 5: 300 6: 300

Dommere: Eva Stæhr Iversholt, John Nielsen, Bjarne Mørup

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Louise Sowinski CASI B
2009/DV/CASIR ASK/QUITE SHINY/QUITE EASY
NTR 0 44,90 0 23,13 1
1 1
Simone Toft APOLLO-HIT
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/CALINKA/CORNETTO
VSRK 0 44,61 0 24,44 1
2 2
Mikka Lund CALYPSO K
2007/PI/CAJUS/ISABAUE/INDIANA JONES
SSR 0 44,93 0 24,47 1
3 3
Susan Brøndum Skytte KAVA'S TWINKELING
2010/BWP/CLINTON/ELODIE'S TWINKELING/CORLANDO
KSRK 0 46,60 0 25,84 1
4 4
Stephanie Aarup Bryant BOSTON DH
2006/KW/ORLANDO/VIRENA DH/ORAMÉ
NØRK 0 48,49 0 26,08 1
5 5
Julie Søe Mikkelsen LODAL´S CARREA
2012/ZP/COMPANIERO/CAYENNE/CARANO
HOSK 0 51,26 0 26,25 1
6 6
Josefine Folman Bach DALEVA
2008/KWPN/WARRANT/NULEVA/C-INDOCTRO
RÆV 0 46,82 0 26,55 1
7 7
frederikke Wilhjelm INDIAN´S I-QUE-M
2010/HO/QUO VADOS I/INDIAN TEIKE/CALATO
EGE 0 47,46 0 26,61 1
8 8
Hannah Liltoft SINCERE H
2007/DV/SOLOS LANDTINUS/SAMBA H/LUCKY LIGHT
BÆK 0 50,16 0 26,75 1
9 9
Morten Krogsgaard ARGON
2004/GHH/Arcus 22/Lyrik/Ligorett
MBR 0 50,81 0 27,45 1
10 10
Lena Rundqvist Pedersen TOXIC IGNITION (COME ON)
2009/DV/COME BACK II/PRIPET/
MBRK 0 52,05 0 27,56 1
11 11
Pernille Nielsen LUKAS
2010/DV/BØGEGÅRDENS LANSINI/ABELONE/BØGEGÅRDENS APOLLO
KER 0 45,92 0 27,56 1
11 11
Jens Fedder FEDDER'S SUNFLECK
2010/DV/HEARTBEAT/FEDDER'S SUNFLOWER/CAJUS
HYOR 0 47,32 0 27,89 1
13 13
Cathrine Broberg ÁLINGUS
2000/DV/Akinos/Vestervang´S Cia/Churchill
NDRK 0 53,52 0 28,21 1
Tine Gade Hansen LERTEVANG'S LUCA
2011/DV/LERTEVANG'S COLEIR/LUNA/LOOPING
SAO 0 52,41 0 28,24 1
Emma Toft Heilesen CELESTINO 21
2010/HO/CLEARWAY/IGELLA/RITUAL
HJR 0 51,40 0 28,60 1
Ida Grønbech QUICK' STEP
2004/DV/QUITE-L/CORONELL/COROFINO I
SAO 0 59,81 0 28,84 1
Lone Linding 4 EVER AVATAR
2011/DV/CAJUS/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
SLRK 0 51,59 0 30,24 1
Rikke Kjær TEMPTATION 37
2000/KW/NUMERO UNO/IRISH LADY/CALVADOS
RIS 0 45,58 4 24,20
Sarah Hedegård Jensen DANCER DIA-BELL
2006/LH///
SPS 0 48,41 4 24,84
Lea Jensen BULIGS LERADO
2009/DV/LEANDRO/DESIRE/DOLOMIT
HER 0 45,54 4 26,13
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
HGRK 0 52,11 4 26,32
Else Marie Westergaard KOLDKÆRS LONG TIME
2010/DV/CHURCHILL/LA-CHER/CAMPESINO
NTR 0 49,87 4 26,36
Henriette Jensen JACKSON
2009/LH///
KMK 0 48,38 4 26,56
Lykke Harms CARMIRO C.
2009/DV/CARMARGUE/LUCKY LADY/LUCKY LIGHT
KAR 0 51,12 4 27,31
Morten Bennetsen HOPLA'S DIAMOND STAR
2010/DV/DIAMANT DE REVEL/LINDVEDGÅRD´S COCKTAIL/RATIO
NDRK 0 53,24 4 27,98
Lone Lundsager Hesselmark GOOD POINT
2008/DV/CARMARGUE/GREDSTEDGÅRDS TAMARA/BØGELYS CAMARO
KSRK 0 52,72 4 29,18
Sara Koue I-L'S LARACHE
2006/DV/LADAS/MIAMI/LEGAAT
KARR 4 46,04
Josefine De Mille Büsing Larsen-Petersen CHARLOTT SØHOLT
2010/LU/FINDUS B./CHERIE SØHOLT/ROBIN
BÆK 4 48,27
Kia Lønskov THORNDAL´S CELINA
2008/DV/COSMEO/CHESS/SOLOS CAREX
AAR 4 49,26
Mikala Kristensen ELLELY´S LACOYA
2008/DV/CAPO/LOTTE/LEZARD
HOSK 4 50,11
Cecilie Rosendal COCKTAIL
2009/LH///
TØRK 4 50,51
Julie Henriksen FAVORITA FP
2011/DV/FAVORIT ASK/LEENET/LEENDERT
BRN 4 50,82
Matilde Skrædderdal Andersen CATCH ME
2006/DV/CORRATUS/WIND FLOWER/TEMPLE WIND XX
VAS 4 51,51
Kit Møller Pedersen KROGÅRDENS FAVORIT HEART
2010/DV/HEARTBEAT/KROGÅRDENS FAVORIT/COME BACK II
DDHS 4 51,70
Ida Gadensgaard KARKOV'S STAKINO
2011/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/LEONORA/LUCKY LIGHT
FRK 4 51,71
Camilla Thomsen EDDISON
2010/DV/CHELLYS Z/ETIK/A'KHAN Z
VAS 4 53,32
Maiken Aarup Damsø CAOMI CAMPBELL DM
2008/DV/CAMPBELL/CROOKED DANCE/ROYAL MI LORD SØNDERSKOV
NØRK 4 54,21
Line Hvistendahl DAVINCI V
2008/KW/WARRANT/IDOX/PARADOX I
AAR 4 58,00
Tina Brun Mortensen AMBER
2005/KW/PLACIDO/NOBBY NORALY/EPILOT
ASR 5 61,23
Maja Gade Sørensen ZHAPRIANO
2004/KW/Sheraton/Nikita/Lys De Darmen
MJR 6 64,81
Dennis Lüth 4 EVER SMILLA
2012/DV/PARTY DANCE/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
KAR 8 49,12
Caroline Qvist Nielsen RINKENÆS' CRESCENDO
2001/DV/Crelido/Raja/Rastell
HYOR 8 49,69
Sofie Østergaard Jensen VERONA HS
1999/DV/Voltaire/Lanett/Lagano
BOR 9 61,43
Camilla Weincke Skipper LUDO
2007/DV/CORRATUS/FOLLMANNS CHESS/URPRINZ
AAR 9 75,10
Freja Løbner Fugl LA MARISSA
2007/LU/LACASIR ASK/MALITZA/
AAR 10 64,23
Trine Hjorth ELTON VAN GROENHOVE
2004/BW/Clinton/Quibelle Van Groenhove/Heartbreaker
USR 10 64,73
Camilla Nørgaard Jensen FRUERHOLMS LOKE
2009/HO/LIMONCELLO II/GINA XXX/LIGORETT
BOR 11 68,49
Nanna Fuglevig Thomsen XANTHOS
2000/LU/JEOPARDY FJORD/GAIA/MAX ATTRUP
SLS 12 48,47
Lisa Møller Andersen CARLO FM
2009/HO/COSIDO/VELENA/COLMAN
KAR 12 54,22
Heidi Nyhus Jensen C MY MAGIC
2006/HO/CESANO II/NORDICA I/CASSINI I
SIR Udg.