jun
2017
Fra 23-06-2017 til 25-06-2017 -
  • Spring
, Hest/Pony

URK's C-springstævne inkl. jubilæumsklasser til DRF's 100 års turnering (C)

Stævnenummer
Prop00028699

Propositioner godkendt

Ulsted Rideklub (Distrikt D14)
Langtvedvej 78
9370 Hals

Kontakt inden stævnet

Mona Nørheden
23324347
noerheden@privat.dk

Officials

Dommere
Inge Alette Sørensen
Teknisk Delegerede
Lone Nørager Kristensen
Undervisere
Bjørn Munk Hansen
Tilbage til klasseoversigt

5. LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (SVH 2)

Antal starter:
24
Antal placeringer:
6

Dommere: Lone Nørager Kristensen, Inge Alette Sørensen, Bjørn Munk Hansen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Laura Marie Larsen THE GREAT GATSBY
2008/DV/CRELIDO/DALGAARDS LENETTE/LEENDERT
HIR 0 46,66
1 1
Daniel Hald Cassøe KATHI V
2011/DV/BON BALOU/KLIO/PABLO
DDHS 0 47,18
2 2
Peter Mertz COOL CASH
2006/HO/CALATO/H-AUDREY/ACORD II
USR 0 48,08
3 3
Daniel Hald Cassøe BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO
2005/DV/GRAF TOP/STAPHIRA/STAKKATO
DDHS 0 50,58
4 4
Maria Nørheden Johansen LUCKY LAILA
2006/OLD/LUCKY LIGHT/LATINA/LANCER II
URK 0 51,42
5 5
Peter Mertz SINA-ALEGRA
2002/HO/FLEMING/ALEGRA/REICHSGRAF
USR 0 51,77
6 6
Cecilie Lykke Christensen GOODWILL
2009/DV/GODSEND DU REVERDY/ECARDOR/EQUEST CARNUTE
RÆV 0 55,20
Michelle Lassen UNE STAR RIVERLAND
2008/SF/KASHMIR VAN HET SCHUTTERSHOF/QUANAYE DE RIVERLAND/KANNAN
SRI 0 55,89
Hans Ley LUPI
2007/DV/LUPICOR H/NIKITA/RACOT
KONG 0 56,20
Hans Ley HOKUS POKUS
1992/LH///
KONG 0 56,20
Julie Hørup Grønvold CAJA
2008/HO/SINGULORD JOTER/RESONANZ/CARRY
DRLR 0 56,33
Rikke Gade CLEVER CATCH (SØREN)
2009/LU/CLEVER/FREJA/TIZIANO
SAO 0 56,33
Michelle Mosbech Jensen MARCO POLO
2009/LH///
SRI 0 57,90
Pernille Møller ROCKET QUEEN Z
2002/LH///
SAO 0 58,07
Louise Vejling Madsen DIACANDI
2009/HO/DIARADO/ORZELLA/CANDILLO
SAO 4 53,01
Frida Batsberg Jokumsen BLUE EYE 4
1997/HO/Candillo/V.2/Lehnsherr Gl
URK 4 53,90
Cecilie Lykke Christensen DALEVA
2008/KWPN/WARRANT/NULEVA/C-INDOCTRO
RÆV 4 56,63
Christina Jensen GINFRA V.D. LINDEHOEVE
2006/AES/TWISTER/GITA/AKTION
USR 4 58,03
Christian Petersen ALICANTES BOSKO
2007/DV/Alicante/Megara/Concorde
SRI 4 60,50
Natashia Nørgaard ALOU
2008/HO/CORMINT/TALOME I/CHELLO I
USR 4 68,04
Karoline Juel Krog Thomsen CAROMIO Z
2009/ZA/CAPO EST/AMS BIG GIRL/WOGENBRECHER
HJR 8 57,04
Daniel Hald Cassøe HEART OF WILD Z
2010/ZA/HEARTBREAKER/S-CAROUBA/CORONADO
DDHS 8 57,26
Tine Gade Hansen LERTEVANG'S LUCA
2011/DV/LERTEVANG'S COLEIR/LUNA/LOOPING
SAO 24 99,02
Victor Lica Larsen INTRO
2010/LU/C-INDOCTRO/DONJA X/DORPAS X
URK Udg.