sep
2017
Fra 29-09-2017 til 01-10-2017 -
  • Spring
, Hest/Pony

Hillerød spring for hest med showklasser for pony og hest fredag (C)

Stævnenummer
Prop00029722

Propositioner godkendt

Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

5. LB1* Springning Heste (105 cm) B4 Åben for rytterkat. 1-4 samt 5-6 på 5 og 6 års heste (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Antal starter:
61
Antal placeringer:
16
Dotering:
1: 450 DKK 2: 360 DKK 3: 270 DKK 4: 180 DKK 5: 150 DKK 6: 150 DKK 7: 150 DKK 8: 150 DKK 9: 150 DKK 10: 150 DKK 11: 150 DKK 12: 150 DKK

Dommere: Ulrik Ditlev Bolm-spohr, Jan Juul, Lena Aagaard, Charlotte Kondrup

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Sigrid Ryssel CONTESSA S
2000/DV/CANDILLO/ISOLDE IV/ALCATRAZ
OHR 0 55,94 0 20,88 1
1 1
Louise Pedersen SANNEBO'S FIREA
2007/DV/CARSON ASK/FRIDA LANGMOSE/CORLANDO
RVV 0 50,48 0 20,90 1
2 2
Desiree Kruuse Larsen CATANA VAN'T SCHAAPHOF
2002/BWP/PARCO/SATANA VAN'T SCHAAPHOF/HEARTBREAKER
GLK 0 58,05 0 21,00 1
3 3
Oliver Skjøt ROBOTOOL'S QULINA
2007/DV/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"/RIA/RESIDENT
OHR 0 59,59 0 22,30 1
4 4
Inge-mette Kjemtrup MADAME
2008/DV/HEARTBEAT/MADDIE - COME/COME BACK II
SPR 0 53,92 0 22,75 1
5 5
Lone Søgård TITOU DE CHALUSSE
2007/SF/LA ZARRAS/IFRANE DE CHALUSSE/APACHE D'ADRIERS
FAK 0 59,51 0 22,98 1
6 6
Trine Langholm RUBINS ARE 4 EVER
2006/DV/QUIDAM'S RUBIN/DON'T COME BACK 4 MORE/COME BACK II
GLK 0 54,08 0 23,02 1
7 7
Caroline Andrea Herschend LILLEVANGS DAUFINE
2005/DV/SOLOS LANDTINUS/COM TESSA/COME BACK II
BAR 0 57,59 0 24,49 1
8 8
Lotte Vincent Holm NEWMARKET PRINCE
2002/IRH/NEWMARKET VENTURE//
SPR 0 54,82 0 24,70 1
9 9
Rebecca Rasmussen CHAPLIN
2007/LU/CHURCHILL/ZAKIRA/MICHELLINO
HIS 0 53,65 0 25,45 1
10 10
Christina Lundgren QUICK BOY
2009/HN/QUINTENDER/SIMPLE LADY/GRAF GRANNUS
SPR 0 56,63 0 25,79 1
11 11
Nicoline Dirach Hallgren CARAMIA
2010/HO/CASSINI II/PRAWDA/CORONADO
EGE 0 56,90 0 25,85 1
12 12
Sofie Sanggaard ACAPULCO III Z
2005/ZA/ACORADO I/LADY CALYPSO/CALYPSO II
OHR 0 58,85 0 26,39 1
13 13
Katrine Daugaard Jørgensen GARINJA
2007/SWB/CARINJO/GRANDEZZA/GRANNUS
HIS 0 56,18 0 26,95 1
14 14
Signe Gorski CANDESSA S.G.
2005/HO/Candillo/Odessa Xv/Caletto I
HRK 0 57,96 0 27,63 1
15 15
Petra Wittendorff HVID'S CAVALLINA
2012/LU/CAVALL ASK/LA DUCHESSE/MALITO DE REVES
KAR 0 58,36 0 29,80 1
16 16
Freja Hjort LE PETIT CAVALIER
2009/HO/LIMBUS/FIDES/CORIOLAN
HHR 0 56,36 4 24,59
Celine Bundgaard LADY LUNA
2008/DV/LANDOR S/VINNIE/TEMPLE WIND XX
CSC 0 55,63 4 24,76
Signe Bisgaard LUCY ASK
2004/DV/Casir Ask/Lolita Ask (Lolita)/Fridericus Rex
ØRK 0 58,13 4 25,65
Caroline Andrea Herschend AZALEA
2004/DV/DON/ANEMONE/FANAL PRYDSHOLM
BAR 0 56,38 4 26,03
Trine Straegaard Emig D'ACCORD TDS
2012/HO/CONNOR/OCARINA/ACORADO I
NSR 0 59,29 4 27,47
Patricia Conell DA' VINCI
2005/LH///
SPR 0 58,61 4 28,27
Signe Ostenfeld Holme LÆRKEBJERGS IQ
2009/DV/QUINTON/ILONA XX/CAROLUS I
HES 0 57,04 4 29,43
Josefine Brogaard CASANOVA C.
2006/DV/CORONADO/LISETTE D./LORD CANTUS
SPR 0 54,85 6 41,88
Malene Nielsen AMBERLOID
2009/ZP/KÆRGAARDENS MARGAUX/MARIA-SP/HUGO
NVR 0 56,40 8 27,45
Rikke Friis APPI-S
2005/KW/OKLUND/KIKI/OLYMPIC FERRO
AAGS 0 57,73 9 35,22
Louise Pedersen LAETITIA 80
2003/HO/RHEINSBERG/JUNDA/ACOBAT I
RVV 0 62,90
Mathilde Boldreel FACTOR ASK
2011/DV/FAVORIT ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
KRK 1 60,09
Regitze Ericsson BISGAARD'S JIU JITSU
2012/LU/VOLSTRUPS CASH/ARABELLA 319/AZARRO
SPR 1 60,25
Marie Becker FORTUNA
2005/PA/NIGERIA/BALLI/BACARDI
GEK 1 60,46
Mollie Rosa Møller ÅRUP MØLLES CHIRAS
2008/LU/CARMARGUE/K-CORNELLE/CONTAGO
EGE 1 60,50
Alexandra Wiese CASPER
2002/HO/CHALAN/NORA IX/CALIDO I
HIS 1 60,97
Susanne Thornby PRICE DANCE
2009/DV/PARTY DANCE/GYPSY DANCE/CANTUS
NSR 1 61,31
Mie Stuhr-Petersen F.A. RUCCULA
2011/DV/CHELLTHAGO Z/RUANDA I/QUINAR
HGS 2 64,33
Pedro Gosk CORINTO
2012/HO/CORMINT/MAILUNDS LEMON DROP/LIMOTAS
HIS 2 64,62
Henrik Hattel GABRIELA
2010/OLD/GLENLIVET SEBIOUNE/LATINA/LANCER II
MMR 4 51,62
Caroline Amalie Vestergaard HANS VILDA HILDA (20)(SWB)
2007/SWB/A-DUR/WARRIGANA/WARRIGALL
NSR 4 56,42
Megan Hansen-stavnsbjerg MDR'S MARIPOSA
2009/LH///
HIS 4 56,69
Henrik Volder BARCARDI
2001/TF///
NSR 4 57,52
Katrine Daugaard Jørgensen UPGRADE S
2011/WP/UNTOUCHED S/SONJA II/CISCO
HIS 4 58,06
Camilla Weidemann CLEINER ONKEL 8
2009/HO/CORRADO I/GORDE/COR DE LA BRYÈRE
SPIP 4 58,08
Nina Gjertsen FJORDVANGENS CAMBRIDGE
2010/HO/CANNAVAROS/LESLEI/LA ZARRAS
SLR 5 60,13
Tanja Gyldensted Edvardsen ZARRA'S ANNAKONDA
2009/LH///
KRK 5 60,19
Regitze Ericsson CANCARA-C
2011/HO/CANCARA/UDINA/LIMBUS
SPR 5 60,51
Clara Kirstine Bagge Thorball EXCLUSIVE BW
2009/KW/CONTENDRO I/ZAMIRA/QUATTRO B
EGE 5 60,85
Iben Dinsen RAYPAWERS VISION
2010/DV/VERDI/HOSTESS/DONCASTER AA
NSR 5 61,18
Camilla Mørch GAIO-VITZ
2008/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/BRENDSTRUP H'S MALOU/RACOT
OHR 5 61,80
Mathilde Møller TT-LACOPIA
2003/HO/LORDANOS/ACOPIA/CAPITOL I
HIS 6 64,14
Maria Buus Tamborg VEDHAUGEGÅRDS MOONSHINE
2004/LU/MOON LIGHT/PETRUSKA/
FAK 8 58,90
Emma Møller Jensen CHRISTOFFER S
2007/BL/HOT FELIPE/PIIALISA KLG (32) (SWB)/QUITE EASY
KTR 8 59,99
Heidi Pedersen LUCKY KATE
2010/IRH/O.B.O.S. QUALITY 004/MISS LUCKY BAY/LUX Z
NSR 8 72,02
Magnus Emil Olsen VILLUMHØJS PICASSO
2009/DV/ELECTRIC/PAINTLESS/PAINTERS ROW XX
CSC 8 74,42
Ida Mundberg Hansen GAZELLE
2011/KW/WARRANT/VORETTE/HEARTBREAKER
ØSR 9 63,73
Nicoline Tesch SKOVLUND'S LACOSTE
2004/LH///
SLR 9 77,56
Josefine Bomholtz PETIA S
2010/LH///
STRK 12 57,13
Emma Mai Jørgensen HERO
2012/KW/CAROSSO VDL/UTRILON/HORS LA LOI II
HSK 12 58,89
Rasmus Møller Mortensen INKUDOS
2007/HN/CONNERY/IMPALA FIRFOD/ZARDIN FIRFOD
MMR 14 66,93
Monica Tinning CAVATO
2004/DV/Come Back Ii/Pretty Tacoma (Den)/Aage Xx (Den)
CSC 27 87,07
Sille Kúre Danielsen HENDERSON
2007/DV/HEARTBEAT/BERMUDA/RACOT
CSC Udg.
Signe Nørgård Pedersen BLUEHEART ODALSGAARD
2009/DV/HEARTBEAT/BALLY BLUE/STALD CALLES BROR BALLY
HIS Udg.
Nanna Kristine Petersen CORRIBELL
2004/DV/CORRATUS/LIBELL AF TRANTEN/LANDO
HGR Udg.