jun
2018
Fra 21-06-2018 til 24-06-2018 -
  • Dressur
, Hest/Pony

HRV's B-stævne Dressur Hest og Pony inkl. C-klasser (B)

Stævnenummer
Prop00030130

Dato for resultat d. 10-07-2018

Resultatbehandling færdig

Hjallerup Rideklub (Distrikt D14)
Tryvej 13
9320 Hjallerup

Kontakt inden stævnet

Cecilie Iwang
00000000
dressur@hrv.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Bjarne Nikolajsen
Tilbage til klasseoversigt

69. ECCO Pony Cup. Kategori 1 (B)

Dressur: PRM12 Ponyer indv. Mesterskab (SVH 6)

Opdateret: 10-07-2018
Antal starter:
19
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 800 2: 500
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Dommer B Total Kat. point Placering
Mathilde Sofie Jepsen TACKMANN'S COOKIE
2011/RP/CAN DANCE/MAIBRITT/NECKAR
EOR 71,098 70,244 71,585 70,976
1 1
Camilla Juul Møller NØRLUNDS VINCENTE
2007/SP/VERDI/NØRLUNDS FABIOLA/CHAMBERLAIN
HRK 69,512 68,415 74,268 70,732
2 2
Elisabeth Cecilie Bonefeld-Dahl GAMBYS HANNEKEN WE
2009/Reit/FS DON'T WORRY/GAMBY CAT/BRILLANT
RØH 70,122 69,390 68,537 69,35
3 3
Ellen Bruun STRUNTZE'S MASTERPIECE
2010/WE/FJORDGLIMT MR GIPSON (OS)/QUIET PLEASE/DE NOIR
EUR 69,634 69,146 69,268 69,35
3 3
Thilde Rude Hare MORGENSTERNS DAKAR
2009/Reit/FS DON'T WORRY/FS MOBILITYS MADONNA/THE BRAES MY MOBILITY
RØH 70,610 68,293 68,049 68,984
5 5
Ditte Hyldahl Svenningsen JÆGERSBORGS NADINE
2011/SP/DRESSMAN II/MAYA´S NANCY/ORCHARD D'AVRANCHES
MRR 67,317 70,244 67,927 68,496
6 6
Ida Kirstine Bjørn NØRLUNDS DON LUCA
2009/SP/DON'T FORGET ME/NØRLUNDS SAMANTHA/ANTARIO N
KSRK 67,683 67,073 70,610 68,455
7 7
Stine Juhl Kikkenborg SPOTLIGHTS BARNABY
2011/SP/BOOGIE DANCER/SPOTLIGHTS KAPRIFOLIE/RØGILD´S KIDOGO
GRK 67,683 68,780 68,659 68,374
8 8
Line Hardt Lyngsø BOUWERSHOF CONAIR
2006/WF/MORGENLAND'S FABIAN/VERA/ORCHARD LIMB-LOPPER
TAPS 66,098 68,537 69,634 68,089
9 9
Benedikte Rantzau Ulrich AJ DON'T YOU FORGET ABOUT ME
2007/SP/FS DON'T WORRY/AJ GOLDEN JANT/FS GOLDEN HIGHLIGHT
SBR 66,829 68,049 66,951 67,276
10 10
Amalie A Bang FILUR AF GRØNAGERGÅRD
2009/SP/VASEHØJS KASHI/DCH ROXANNE/
AAR 66,098 66,098 68,780 66,992
Freja Bork Rothe ORCHID'S TIGERTAIL
2003/BL/KANTJE'S TOY BOY/ORCHID'S KENJIA/ORCHID´S CESTANII
SOLR 66,341 66,098 68,171 66,87
Sofie Lykke Henriksen ENGHØJS FLEUR
2007/SP/ENGHØJS FAVØR/RAVENNA WUNDER/RITTERSTERN
KAR 65,610 66,220 67,561 66,463
Cecilie Johannsen LÆRKEDAL'S PRESTIGE
2006/NF/PEDRO/TAHITI/PARK'S TAMBOUR
SDR 67,073 65,976 65,732 66,26
Ida Guldbrandsen CHILLI
2005/DR///
TAPS 64,512 67,805 66,220 66,179
Helena Katrine Ejlersen MINI COOPER 5
2009/RP/MAC DREAMY (UKÅRET HINGST)/COOLNESS/FS CHAMPION DE LUXE
HER 64,878 68,293 65,244 66,138
Simone Skov Jørgensen PATRIK AF HVARRE
2010/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/MADELEY AF HVARRE/MAY-WAY
TRK 65,000 65,976 66,585 65,854
Amalia Skjold CASTENRAYSEWEG'S EVITA
2008/WF/HAGELKRUIS VALENTIJN/CASTENRAYSEWEG JULIA/BOKKESPRONG CASJMIER
RØH 64,512 64,756 64,634 64,634
Isabella Schwartz SL COGNAC
2003/RP/CONSTANTIN/BELLE OLIVIA/BAZAR
DSM 63,171 65,000 64,390 64,187