okt
2018
Fra 04-10-2018 til 07-10-2018 -
  • Dressur
, Pony

SOLR's B-stævne i Dressur Pony inkl. 3. kval ECCO Cup (B)

Stævnenummer
Prop00030144

Dato for resultat d. 15-10-2018

Resultatbehandling færdig

Solrød Rideklub (Distrikt D03)
Nordmarksvej 12
2680 Solrød Strand

Kontakt inden stævnet

Karina Høybye
28737209
solr@solrodrideklub.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Bjarne Nikolajsen
Tilbage til klasseoversigt

13. ECCO CUP PRT12 Ponyer holdmesterskab KAT I (B)

Dressur: PRT12 Ponyer holdmesterskab (SVH 6)

Opdateret: 15-10-2018
Antal starter:
27
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 1200 2: 950 3: 600 4: 375 5: 275
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Dommer B Total Kat. point Placering
Alexander Yde Helgstrand ADRIANO B
2006/RP/DE ANGELO B/FIRST LADY B/FLYING DREAM
USR 75,385 79,615 75,769 76,923
1 1
Liva Addy Guldager Nielsen D'ARTAGNAN 187
2008/RP/FS DON'T WORRY/CHANSONNETTE/COLANO
RØH 72,051 73,718 75,128 73,632
2 2
Frederikke Gram Jacobsen GEE GEE 2
2003/Reit/GOING EAST/NESRIKA/NANSEN
GRR4 71,923 70,897 71,282 71,368
3 3
Amalie A Bang FILUR AF GRØNAGERGÅRD
2009/SP/VASEHØJS KASHI/DCH ROXANNE/
AAR 72,179 73,590 67,949 71,239
4 4
Ida Guldbrandsen CHILLI
2005/DR///
TAPS 70,897 67,949 73,718 70,855
5 5
Thilde Rude Hare MORGENSTERNS DAKAR
2009/Reit/FS DON'T WORRY/FS MOBILITYS MADONNA/THE BRAES MY MOBILITY
RØH 69,359 72,051 70,256 70,556
6 6
Amalia Skjold CASTENRAYSEWEG'S EVITA
2008/WF/HAGELKRUIS VALENTIJN/CASTENRAYSEWEG JULIA/BOKKESPRONG CASJMIER
RØH 68,718 72,308 70,256 70,427
7 7
Maja Emilie Leth GOLDFEVER HELLA BELLA
2008/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/PINJA COLADA (HELLA 195)/DIAMANT II
AAR 69,231 70,513 71,154 70,299
Mathilde Sofie Jepsen TACKMANN'S COOKIE
2011/RP/CAN DANCE/MAIBRITT/NECKAR
EOR 69,487 68,718 72,692 70,299
Elisabeth Cecilie Bonefeld-Dahl GAMBYS HANNEKEN WE
2009/Reit/FS DON'T WORRY/GAMBY CAT/BRILLANT
RØH 68,718 68,974 71,538 69,744
Ellen Bruun STRUNTZE'S MASTERPIECE
2010/WE/FJORDGLIMT MR GIPSON (OS)/QUIET PLEASE/DE NOIR
EUR 67,821 72,949 67,051 69,274
Margaretha Rosenkilde VEGELIN'S GOYA
2003/DR/Verona'S Bo-Gi/Leuns Veld´S Gibby/Leunsveld´S Darling Boy
HJRK 69,359 70,000 68,077 69,145
Sophia Winther Andersen TERBOFENS CHARICO
2009/Reit/CHARIVARI/CONTENDRA I/CONTENDRO I
RØH 68,462 68,718 68,077 68,419
Camilla Juul Møller NØRLUNDS VINCENTE
2007/SP/VERDI/NØRLUNDS FABIOLA/CHAMBERLAIN
HRK 67,692 69,744 67,564 68,333
Benedikte Rantzau Ulrich AJ DON'T YOU FORGET ABOUT ME
2007/SP/FS DON'T WORRY/AJ GOLDEN JANT/FS GOLDEN HIGHLIGHT
SBR 68,974 69,615 66,154 68,248
Amira Aasted Jespersen TOP TILAS EX
2006/RP/TOP ANTHONY/DE LUXE II/DARK RUBIN
MSR 66,795 69,359 67,051 67,735
Emilie Mariussen KILDEGAARDS RAMSES (DNK)
2007/WD/SYNOD REMBRANDT/NEBO PRINCESS OWENA/TYNGWNDWN BLACK MAGIC
UK 66,538 69,744 65,769 67,35
Ingeborg Cederholm HEIDEWINDE'S JARNO
2004/WF/BOOMER/HEIDEWINDE'S VITARA/JACOBSPEEL'S ROCKY
HRK 67,692 63,974 70,256 67,308
Alma Riktrup Jensen DAVIDOFF
2005/RP/DREAM DANCER AT/DURELLA A.T./DRESSMAN I
RVF 67,436 67,564 66,538 67,179
Frida Langer Brøggler DORIA
2006/RP/DORNIK B/GOLDEN SUNSHINE/GOLDEN DANCER
SOLR 67,564 68,718 64,744 67,009
Simone Skov Jørgensen PATRIK AF HVARRE
2010/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/MADELEY AF HVARRE/MAY-WAY
TRK 66,795 67,436 66,026 66,752
Andrea Ullum Bertelsen HEDEMAND'S DR. GEORGE
2012/SP/DR. DOOLITTLE/JASMIN/BOLERO
SBR 66,667 68,333 63,974 66,325
Amalie Smila Thomasen FRONERTHIG REVOLUTION
2007/WD/DERWEN REVELATION/FRONERTHIG CERYS HAF/CEREDIGION TYWYSOG
VAL 65,769 66,795 64,872 65,812
Carolina Bondesen Kristiansen MANDELBLÜTE K
2010/RP/FS CHAMPION DE LUXE/MODENA S/COELENHAGE'S PURIOSO
USR 63,846 66,410 65,513 65,256
Mathilde Broberg Lind SØNDERLUND'S CHEVANEL
2009/SP/DON'T FORGET ME/KOOIHÚSTER SETS/DE GOEDE REE NOW OR NEVER
HER 62,821 65,897 65,256 64,658
Cecilie Ferning STARKA AF LILLE ROSENLUND
1999/HA/LIZ. STROMBOLI/CELINA/ARCHIBALD
EBR 63,846 64,744 64,744 64,444
Isabella Schwartz SL COGNAC
2003/RP/CONSTANTIN/BELLE OLIVIA/BAZAR
DSM 62,051 64,872 62,949 63,291