jan
2019
Fra 24-01-2019 til 27-01-2019 -
  • Dressur
, Pony

Vejle Rideklubs B-stævne Dressur Pony (B)

Stævnenummer
Prop00030152

Dato for resultat d. 31-01-2019

Resultatbehandling færdig

Vejle Rideklub (Distrikt D10)
Ibækvej 15
7100 Vejle

Kontakt inden stævnet

Mette Falkenskov
00000000
falkenskovmette@gmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

16. PRI kat. 1+2 lille tur (B)

Dressur: PRI12 Ponyer Indledende (SVH 5)

Opdateret: 31-01-2019
Antal starter:
20
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 600 DKK 2: 500 DKK 3: 400 DKK 4: 300 DKK 5: 200 DKK 6: 200 DKK 7: 200 DKK 8: 200 DKK
Rytter Hest Klub Dommer C Dommer B Total Kat. point Placering
Thea Weber Kragh FIRFOD JACOB KLAPHAT
2000/Reit/CASKÉT FIRFOD/SKÅNEHÄLLAS JULINA/FREDRIKSBERGS CHOPIN
SKRK 67,750 71,750 69,75
1 1
Caroline S Jørgensen DR. DOOLITTLE
2006/SP/FS DON'T WORRY JUNIOR/STRATIATELLA BL/BROOKLANDS MOONWALKER
SLRK 70,250 68,000 69,125
2 2
Frida Kirial Hylleberg BJERREGÅRDS MOZART
2004/WE/FIANGO W./BJERREGÅRDS MILLENNIUM/SIR POMMEROY (B. MR. BEAN)
VIR 68,375 69,750 69,063
3 3
Charlotte Iwang Søndergård NØRLUNDS VINCENTE
2007/SP/VERDI/NØRLUNDS FABIOLA/CHAMBERLAIN
GRR4 68,375 68,625 68,5
4 4
Dagmar Sofie Oxlund DANCING Q
2010/RP/HEMINGWAY B/DORIA/DORNIK B
RØH 67,625 69,125 68,375
5 5
Coco Aimee Boe AGERHOLM'S MON AMI
2007/WE/FS DON'T WORRY/MIRELL/HECTOR
GEK 68,250 67,875 68,063
6 6
Sara Toft LYNGS MY LITTLE FELLOW
2003/LH///
GRR4 68,500 67,375 67,938
Sine Mi Eriksen SEDONA SUNRISE
2007/LU/CORNELIUS VASESKOV/FABRIELL AF GRANDLYGÅRD/ZARIF LANGLØKKEGÅRD
AGR 64,125 71,625 67,875
Sandra Gudesen PRÆSTEGAARDENS AMAZING COCO
2006/SP/ANTARIO N/LANGMARKSGAARDS TOTO TILLE/ANYDALE MARTIEN
RØH 65,000 70,125 67,563
Nathalie Thomassen HEDEMAND'S DUMBLEDORE
2009/SP/MELLI'S DORNIK/TAI TAI OX/FADJEC OX
HER 68,625 63,000 65,813
Tascha Engelbrecht SANTHOS KÆRLUND
2009/SP/AQUAVIT N/RØGILD'S ALICIA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
SSR 63,250 68,375 65,813
Silke Cicilia Rasmussen LYKKESHOLMS CYPERB
2011/SP/LUKAS 163/CASSANDRA/MAIOR DOMUS
MSR 64,500 66,625 65,563
Charlotte Iwang Søndergård DREAM OF CREAM
2012/RP/FS DON'T WORRY/FS GOLDEN FLEUR/GOLDEN DANCER
GRR4 65,250 64,625 64,938
Selma Fur Christensen HEDEGÅRDENS BELLA BACARDI
2006/LH///
KOR 64,375 64,500 64,438
Sarah Friis Starup WESTERHUIS STIJN
2005/WF/BOKKESPRONG CZARDAS/WESTERHUIS HANASSIE/VITA NOVA'S HANASSIE
RØH 63,250 65,250 64,25
Katia Bjerregaard Christensen STRANDGAARD´S LET´S DANCE
2010/Reit/DANCE STAR AT/GINGER/BRILLANT
RØH 64,125 63,875 64
Anna Elstrøm Hansen CALIDO BIRKEVANG
2005/LU/ANTARIO N/SASCHA/
DFGK 64,000 63,750 63,875
Sophia Isabella Grymer Tholstrup NØRLUNDS DON NINTENDO
2008/SP/MELLI'S DORNIK/VEENSTRA'S ISABEL/BENTLEY ELEGANT VANT KLEINE BOS
HRK 63,875 63,750 63,813
sandra hansen RØGILD'S FIGHT
2009/SP/CE ROBERTO/RØGILD'S AIDA/ZENDRO
HOSK 62,250 64,625 63,438
Johanna Bræmer Hertel STEGSTEDGAARDS ANNABELL
2008/NF/SAMBA KING/STEGSTEDGÅRDS CHANTELLE/MALIBU II
BAL 61,625 63,750 62,687