mar
2019
Fra 14-03-2019 til 17-03-2019 -
  • Dressur
, Pony

SDR's B-stævne Dressur Pony inkl. 1. kval ECCO Cup Pony (B)

Stævnenummer
Prop00030156

Dato for resultat d. 25-03-2019

Resultatbehandling færdig

Sundeved Rideklub (Distrikt D08)
Legbjergvej 7, B
6400 Sønderborg

Kontakt inden stævnet

Susanne Fine
21408765
sundeved@live.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

2. PRI12 Kat. 1 (B)

Dressur: PRI12 Ponyer Indledende (SVH 5)

Opdateret: 25-03-2019
Antal starter:
26
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 600 DKK 2: 500 DKK 3: 400 DKK 4: 300 DKK 5: 300 DKK 6: 300 DKK
Rytter Hest Klub Dommer C Dommer B Total Kat. point Placering
Maja Emilie Leth GOLDFEVER HELLA BELLA
2008/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/PINJA COLADA (HELLA 195)/DIAMANT II
AAR 74,625 71,000 72,813
1 1
Thilde Rude Hare MORGENSTERNS DAKAR
2009/Reit/FS DON'T WORRY/FS MOBILITYS MADONNA/THE BRAES MY MOBILITY
RØH 71,250 68,375 69,813
2 2
Benedikte Rantzau Ulrich AJ DON'T YOU FORGET ABOUT ME
2007/SP/FS DON'T WORRY/AJ GOLDEN JANT/FS GOLDEN HIGHLIGHT
SBR 68,500 70,750 69,625
3 3
Andrea Ullum Bertelsen HEDEMAND'S DR. GEORGE
2012/SP/DR. DOOLITTLE/JASMIN/BOLERO
VRK 69,500 67,375 68,438
4 4
Elisabeth Cecilie Bonefeld-Dahl GAMBYS HANNEKEN WE
2009/Reit/FS DON'T WORRY/GAMBY CAT/BRILLANT
RØH 70,125 66,625 68,375
5 5
Ingeborg Cederholm HEIDEWINDE'S JARNO
2004/WF/BOOMER/HEIDEWINDE'S VITARA/JACOBSPEEL'S ROCKY
HRK 68,250 67,750 68
6 6
Ingeborg Cederholm TOP TILAS EX
2006/RP/TOP ANTHONY/DE LUXE II/DARK RUBIN
HRK 66,625 68,625 67,625
7 7
Ellen Bruun STRUNTZE'S MASTERPIECE
2010/WE/FJORDGLIMT MR GIPSON (OS)/QUIET PLEASE/DE NOIR
EUR 67,375 67,375 67,375
Amalie Kastrup Gylden FERNANDO
2005/LH///
SIV 67,125 67,625 67,375
Caroline S Jørgensen DR. DOOLITTLE
2006/SP/FS DON'T WORRY JUNIOR/STRATIATELLA BL/BROOKLANDS MOONWALKER
SLRK 68,750 65,125 66,938
Sandra Gudesen PRÆSTEGAARDENS AMAZING COCO
2006/SP/ANTARIO N/LANGMARKSGAARDS TOTO TILLE/ANYDALE MARTIEN
RØH 67,375 66,500 66,938
Julie Dam Jensen CHICO'S BOY HOEJGAARD
2011/Reit/GP DON CHICO HØJGÅRD/MISTERY UT DEUTEN/NOBLE CHAMPION
SFR 67,000 66,875 66,938
Amalie A Bang FILUR AF GRØNAGERGÅRD
2009/SP/VASEHØJS KASHI/DCH ROXANNE/
AAR 67,250 66,375 66,813
Alma Riktrup Jensen DAVIDOFF
2005/RP/DREAM DANCER AT/DURELLA A.T./DRESSMAN I
RVF 66,375 67,000 66,688
Coco Aimee Boe AGERHOLM'S MON AMI
2007/WE/FS DON'T WORRY/MIRELL/HECTOR
GEK 66,250 66,250 66,25
Sarah Steen VICKY-ROMA
2004/LH///
FRK 65,750 66,625 66,188
Sine Mi Eriksen SEDONA SUNRISE
2007/LU/CORNELIUS VASESKOV/FABRIELL AF GRANDLYGÅRD/ZARIF LANGLØKKEGÅRD
AGR 66,750 65,125 65,938
Emma Larsen RAWA'S MOKAI
2012/SP/BROOKLANDS MOONWALKER/KOOIHUSTER HESTER/PITCHWOOD MOONSHINE
SVKR 63,875 65,875 64,875
Charlotte Iwang Søndergård DREAM OF CREAM
2012/RP/FS DON'T WORRY/FS GOLDEN FLEUR/GOLDEN DANCER
GRR4 64,250 64,750 64,5
Maria Johannessen BØGEAGERS WELLINGTON
2008/NF/STRANDAGERS' BANDIT/NØDDEBO S BONANZA/HORSEMOSENS SANDRO
SIR 64,500 64,125 64,313
Frida Kirial Hylleberg BJERREGÅRDS MOZART
2004/WE/FIANGO W./BJERREGÅRDS MILLENNIUM/SIR POMMEROY (B. MR. BEAN)
VIR 64,250 64,125 64,188
Karoline Mathilde Ravnsbo KLOOSTER'S ELTINO
2003/SP/AESTER EL NINO/LEVEL BROOK MAGIC MOON/BRIGHT MOON XX
KOR 63,125 65,125 64,125
Maja Holte Kryger Rasmussen FLINTDALES NOLLER
2008/NF/POLSBURY POPOV/FLINTDALES MON CHERI/ANYDALE MARTIEN
HSK 64,250 63,875 64,063
Natalie Grüner Diers LUKAS
2009/NF/SÖRBYS VILMER X/SØNDERMARKENS SISSI/PEDRO
SRR 60,125 63,500 61,813
jennifer mathiesen TWISTER 122
1999/RP/TROUBADOUR/BIRTE-BELINDA/MARITIM 2
HERI 62,750 60,000 61,375
Sofie Sander Johnsen NARANJO
2005/Reit/NEW CLASSICO/MANDY/NAVAJO
STRK 61,625 60,875 61,25