mar
2019
Fra 14-03-2019 til 17-03-2019 -
  • Dressur
, Pony

SDR's B-stævne Dressur Pony inkl. 1. kval ECCO Cup Pony (B)

Stævnenummer
Prop00030156

Dato for resultat d. 25-03-2019

Resultatbehandling færdig

Sundeved Rideklub (Distrikt D08)
Legbjergvej 7, B
6400 Sønderborg

Kontakt inden stævnet

Susanne Fine
21408765
sundeved@live.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

6. ECCO Cup 1. afd PRT12 Kat 1 (B)

Dressur: PRT12 Ponyer holdmesterskab (SVH 6)

Opdateret: 25-03-2019
Antal starter:
36
Antal placeringer:
10
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Dommer B Total Kat. point Placering
Nathalie Thomassen LYKKEHØJS DREAM OF DORNIK
2009/SP/MELLI'S DORNIK/MONIKA/CUPKESHOF WINOBERT
HER 73,333 75,256 71,410 73,333
1 1
Thilde Rude Hare MORGENSTERNS DAKAR
2009/Reit/FS DON'T WORRY/FS MOBILITYS MADONNA/THE BRAES MY MOBILITY
RØH 71,923 73,846 70,128 71,966
2 2
Liva Addy Guldager Nielsen D'ARTAGNAN 187
2008/RP/FS DON'T WORRY/CHANSONNETTE/COLANO
RØH 71,410 72,179 70,385 71,325
3 3
Frederikke Gram Jacobsen GEE GEE 2
2003/Reit/GOING EAST/NESRIKA/NANSEN
GRR4 70,641 73,077 69,615 71,111
4 4
Maja Emilie Leth GOLDFEVER HELLA BELLA
2008/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/PINJA COLADA (HELLA 195)/DIAMANT II
AAR 70,641 67,821 73,718 70,726
5 5
Cecilie K. Hansen PRINCE OF GLORY
2007/RP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/LISSY/THE BRAES MY MOBILITY
IRK 70,769 71,154 70,000 70,641
6 6
Sophia Winther Andersen DER HARLEKIN B
2002/RP/GOLDEN DANCER/DESTINY B/DORNIK B
RØH 69,615 70,256 71,795 70,556
7 7
Caroline S Jørgensen DR. DOOLITTLE
2006/SP/FS DON'T WORRY JUNIOR/STRATIATELLA BL/BROOKLANDS MOONWALKER
SLRK 68,590 71,538 71,026 70,385
8 8
Benedikte Rantzau Ulrich AJ DON'T YOU FORGET ABOUT ME
2007/SP/FS DON'T WORRY/AJ GOLDEN JANT/FS GOLDEN HIGHLIGHT
SBR 70,897 69,487 70,128 70,171
9 9
Ellen Bruun STRUNTZE'S MASTERPIECE
2010/WE/FJORDGLIMT MR GIPSON (OS)/QUIET PLEASE/DE NOIR
EUR 68,333 70,128 68,590 69,017
10 10
Dagmar Sofie Oxlund DANCING Q
2010/RP/HEMINGWAY B/DORIA/DORNIK B
RØH 67,436 70,385 68,846 68,889
Lea Andreassen Torabi ANDOR BKO
2009/WF/HAGELKRUIS VALENTIJN/ANDORA/MORGENLAND´S ANDOR
SGR 70,385 67,179 67,692 68,419
Fie Dybro Jensen PRÆST'S CAMEO
2011/SP/FS CONCORDE/BOCKERINK'S ZARIEN/ORCHARD D'AVRANCHES
FRK 68,333 67,436 69,487 68,419
Mathilde Sofie Jepsen TACKMANN'S COOKIE
2011/RP/CAN DANCE/MAIBRITT/NECKAR
EOR 68,718 67,179 68,205 68,034
Nadja Junker Larsen BOSSA NOVA BITSCH
2011/SP/POWER AND PAINT/BITSCH DE LUXE/FS CHAMPION DE LUXE
SVKR 67,821 68,205 67,949 67,991
Elisabeth Cecilie Bonefeld-Dahl GAMBYS HANNEKEN WE
2009/Reit/FS DON'T WORRY/GAMBY CAT/BRILLANT
RØH 69,615 66,154 68,205 67,991
Victoria Toft Waksvik SL CUBA
2002/RP/CONSTANTIN/BELLE OLIVIA/BAZAR
ESRK 66,410 66,923 70,000 67,778
Sophia Boje Obel Jørgensen CONTRA
2009/WP/CONSTANTIN/WELFE/WELTMEYER
HER 67,564 66,667 66,923 67,051
Andrea Ullum Bertelsen HEDEMAND'S DR. GEORGE
2012/SP/DR. DOOLITTLE/JASMIN/BOLERO
VRK 68,333 65,000 67,564 66,966
Emilie Balling Nissen DIVINO VAN STAL ROMANO
2003/NR/DE VITO II/KATINKA/CONDOR OX
RESR 64,872 68,462 67,308 66,88
Sarah Bøiehøj WEBSTER
2010/SP/FS CONCORDE/NØRLUNDS LA TRAVITA/VIVALDI
MSR 64,744 66,410 68,333 66,496
Ida Guldbrandsen CHILLI
2005/DR///
TAPS 67,821 64,615 66,667 66,368
Amalie A Bang FILUR AF GRØNAGERGÅRD
2009/SP/VASEHØJS KASHI/DCH ROXANNE/
AAR 65,385 67,308 66,026 66,239
Sara Toft LYNGS MY LITTLE FELLOW
2003/LH///
GRR4 64,872 65,769 67,179 65,94
Charlotte Iwang Søndergård NØRLUNDS VINCENTE
2007/SP/VERDI/NØRLUNDS FABIOLA/CHAMBERLAIN
GRR4 63,846 67,051 66,538 65,812
Sarah Steen VICKY-ROMA
2004/LH///
FRK 65,513 66,410 65,385 65,769
Simone Skov Jørgensen PATRIK AF HVARRE
2010/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/MADELEY AF HVARRE/MAY-WAY
TRK 65,513 64,359 65,256 65,043
Thea Weber Kragh FIRFOD JACOB KLAPHAT
2000/Reit/CASKÉT FIRFOD/SKÅNEHÄLLAS JULINA/FREDRIKSBERGS CHOPIN
VIR 61,923 66,923 66,154 65
Mette Højlund Sørensen LADY LEY ROEST
2003/SP///
GRR4 63,333 65,000 66,154 64,829
Ingeborg Cederholm HEIDEWINDE'S JARNO
2004/WF/BOOMER/HEIDEWINDE'S VITARA/JACOBSPEEL'S ROCKY
HRK 63,333 65,385 65,641 64,786
Alma Riktrup Jensen DAVIDOFF
2005/RP/DREAM DANCER AT/DURELLA A.T./DRESSMAN I
RVF 62,051 66,538 65,513 64,701
Karoline Mathilde Ravnsbo KLOOSTER'S ELTINO
2003/SP/AESTER EL NINO/LEVEL BROOK MAGIC MOON/BRIGHT MOON XX
KOR 67,051 62,179 63,462 64,231
Ida Goul Rosenberg RØGILD'S DEVIN
2007/SP/NOTRE BAC/RØGILD'S PRICILLA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
HOSK 61,538 65,256 63,846 63,547
Stine Twisttmann MISS MARPLE M
2003/SP/ANTARIO N/MATRI/BOLERO
HRS 64,615 63,846 62,179 63,547
Selma Fur Christensen HEDEGÅRDENS BELLA BACARDI
2006/LH///
KOR 60,256 60,000 63,333 61,197
Julie Dam Jensen CHICO'S BOY HOEJGAARD
2011/Reit/GP DON CHICO HØJGÅRD/MISTERY UT DEUTEN/NOBLE CHAMPION
SFR 0