mar
2019
Fra 14-03-2019 til 17-03-2019 -
  • Dressur
, Pony

SDR's B-stævne Dressur Pony inkl. 1. kval ECCO Cup Pony (B)

Stævnenummer
Prop00030156

Dato for resultat d. 25-03-2019

Resultatbehandling færdig

Sundeved Rideklub (Distrikt D08)
Legbjergvej 7, B
6400 Sønderborg

Kontakt inden stævnet

Susanne Fine
21408765
sundeved@live.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

9. ECCO cup 2. afd. Kür Kat. 1 (B)

Dressur: FEI Pony Kür (SVH 6)

Opdateret: 25-03-2019
Antal starter:
18
Antal placeringer:
5
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Dommer B Total Kat. point Placering
Nathalie Thomassen LYKKEHØJS DREAM OF DORNIK
2009/SP/MELLI'S DORNIK/MONIKA/CUPKESHOF WINOBERT
HER 152,250 152,750 149,750 75,792
1 1
Frederikke Gram Jacobsen GEE GEE 2
2003/Reit/GOING EAST/NESRIKA/NANSEN
GRR4 148,000 151,500 149,500 74,834
2 2
Mathilde Sofie Jepsen TACKMANN'S COOKIE
2011/RP/CAN DANCE/MAIBRITT/NECKAR
EOR 147,750 149,250 149,750 74,459
3 3
Cecilie K. Hansen PRINCE OF GLORY
2007/RP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/LISSY/THE BRAES MY MOBILITY
IRK 147,250 154,250 143,750 74,208
4 4
Liva Addy Guldager Nielsen D'ARTAGNAN 187
2008/RP/FS DON'T WORRY/CHANSONNETTE/COLANO
RØH 150,000 147,000 148,250 74,208
4 4
Thilde Rude Hare MORGENSTERNS DAKAR
2009/Reit/FS DON'T WORRY/FS MOBILITYS MADONNA/THE BRAES MY MOBILITY
RØH 143,500 145,250 153,500 73,709
Maja Emilie Leth GOLDFEVER HELLA BELLA
2008/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/PINJA COLADA (HELLA 195)/DIAMANT II
AAR 144,750 148,000 142,500 72,542
Sophia Winther Andersen DER HARLEKIN B
2002/RP/GOLDEN DANCER/DESTINY B/DORNIK B
RØH 144,250 145,500 138,500 71,375
Dagmar Sofie Oxlund DANCING Q
2010/RP/HEMINGWAY B/DORIA/DORNIK B
RØH 142,750 148,250 136,000 71,167
Benedikte Rantzau Ulrich AJ DON'T YOU FORGET ABOUT ME
2007/SP/FS DON'T WORRY/AJ GOLDEN JANT/FS GOLDEN HIGHLIGHT
SBR 146,750 140,500 139,750 71,167
Ellen Bruun STRUNTZE'S MASTERPIECE
2010/WE/FJORDGLIMT MR GIPSON (OS)/QUIET PLEASE/DE NOIR
EUR 142,250 143,500 140,750 71,084
Caroline S Jørgensen DR. DOOLITTLE
2006/SP/FS DON'T WORRY JUNIOR/STRATIATELLA BL/BROOKLANDS MOONWALKER
SLRK 142,250 139,500 144,250 71
Sophia Boje Obel Jørgensen CONTRA
2009/WP/CONSTANTIN/WELFE/WELTMEYER
HER 144,250 140,500 140,250 70,834
Elisabeth Cecilie Bonefeld-Dahl GAMBYS HANNEKEN WE
2009/Reit/FS DON'T WORRY/GAMBY CAT/BRILLANT
RØH 145,250 142,000 137,250 70,75
Fie Dybro Jensen PRÆST'S CAMEO
2011/SP/FS CONCORDE/BOCKERINK'S ZARIEN/ORCHARD D'AVRANCHES
FRK 145,000 138,500 136,500 70
Victoria Toft Waksvik SL CUBA
2002/RP/CONSTANTIN/BELLE OLIVIA/BAZAR
ESRK 144,000 141,500 133,500 69,833
Lea Andreassen Torabi ANDOR BKO
2009/WF/HAGELKRUIS VALENTIJN/ANDORA/MORGENLAND´S ANDOR
SGR 140,500 140,750 136,000 69,542
Nadja Junker Larsen BOSSA NOVA BITSCH
2011/SP/POWER AND PAINT/BITSCH DE LUXE/FS CHAMPION DE LUXE
SVKR 138,750 135,500 133,500 67,958