apr
2018
Fra 18-04-2018 til 22-04-2018 -
  • Spring
, Hest

Capacity - B-stævne spring hest (B)

Stævnenummer
Prop00030163

Dato for resultat d. 30-04-2018

Resultatbehandling færdig

Søholmvej 31
3480 Fredensborg

Kontakt inden stævnet

Søren Truelsen
20602736
teamcapacity@hotmail.com

Officials

Dommere
Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

7. MB2** Springning Heste (130 cm) B4 (B)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) B4 (SVH 3)

Opdateret: 30-04-2018
Antal starter:
55
Antal placeringer:
14
Dotering:
1: 1000 2: 800 3: 600 4: 400 5: 375 6: 375
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Karina Leichle TOFTEHØJS CAMARA
2008/DV/CARMARGUE/ADRIANE/ANDIAMO
CSC 0 53,79 0 28,19 1
1 1
Anne-Kristine Rie Truelsen TAARUPGAARDS TROJA
2001/DV/SOLOS LANDTINUS/MADONNA/MAY SHERIF
CSC 0 52,90 0 29,07 1
2 2
Signe Mathilde Pedersen NANNA Z
2011/ZA/NABAB DE REVE/SKOVMOSEGÅRD´S COOL GIRL/COLMAN
SPR 0 56,06 0 30,12 1
3 3
Linnea Ericsson-Carey LACROIX
2011/BWP/MARIUS CLAUDIUS/HONEY/OGANO SITTE
SPR 0 57,29 0 30,24 1
4 4
Sashia Astrup Jensen DAYTONA
2011/HO/STAKKATO/TIRANA III/BARINELLO
AOR 0 55,94 0 30,66 1
5 5
Dorte Dahlmann Olsen SPECIAL DREAM D.
2006/HN/STOLZENBERG/NATASCHA/NATIELLO XX
CSK 0 56,13 0 31,09 1
6 6
Anne-Kristine Rie Truelsen CONTADOR-VITZ
2010/LU/CABACHON/TUJA-VITZ/CARANO
CSC 0 57,02 0 32,35 1
7 7
Rasmus Krebs Manniche CASCADE
2004/HO/CORRADO I/ISABELL 34/ACORD II
SPR 0 55,30 0 32,35 1
7 7
Melissa Fobian CATHLEEN HORSENÆS
2006/DV/Carano/Corleen/Leendert
SPR 0 57,49 0 32,93 1
10 10
Sisse Pedersen Mylin HEART OF OAK
2007/BL/HEARTBEAT/DIANE OAK/NEXT OAK
NSR 0 50,72 4 28,34
11 11
Peter Lykke Svendsen PS CONAMOR
2011/DV/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS LA'KI/LANCIER
BAR 0 56,32 4 28,50
12 12
Jannick Alexander Frid HEDEGÅRDENS CLINTON
2002/DV/CAPE TOWN S./WHOOPI ASK/BLUE HORS MELVILLE
CSC 0 58,56 4 30,54
13 13
Anna Victoria Weilsby CADOS L
2009/WP/CAYETANO L/CAT PENNY L/CORNET OBOLENSKY
NSR 0 54,76 4 30,57
14 14
Andreas Holm CASANOVA
2003/HO/CASH AND CARRY/LOSITA/CORONADO
RIF 0 59,24 4 30,66
15 15
Mathilde Christine Toyberg CATWOMAN XS
2005/BL/AROMATS/FINANSE/FANS
CSC 0 56,20 4 30,77
Sarah Kroman Rosenlund Christensen NINJA LILLE LUNDEN
2012/DV/FAVORIT ASK/NINET LILLE LUNDEN/LAMBRUSCO ASK
VRK 0 58,03 4 30,82
Shane Carey QUANTUM KS (SWB)
2008/SWB/QUINTENDER/WALENTCIA (71) (SWB)/ROBIN Z I
UK 0 57,07 4 32,37
Katarina Kristensen PRINCESS I-CARLY
2007/HO/CARTANI/PAROLA II/CANDILLO
NSR 0 52,65 8 30,29
Christina Fobian FALOOLA HORSENÆS
2011/DV/FAVORIT ASK/CALEELOO HORSENÆS/CARANO
SPR 1 60,17
Anna Victoria Weilsby COSBY
2008/HO/CASSARO/L-KARINA/CASSINI I
NSR 1 60,50
Ulrich Gaarslev GO QUASI
2011/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/CHARLOTTE/TOLAN R
HIS 1 60,54
Charlotte Engdal Pedersen CALIBRO
2006/DV/Cardento/Chantell/Come Back Ii
SPR 1 62,03
Natalie Sam URLANMORE SPORTING CHANCE
2008/IRH/CHIPPISON/URLANMORE CLUB ROMAI/FURRYOSO
CSC 4 52,98
Sisse Pedersen Mylin CANCARO I
2007/HO/CORRADO I/ORSINA/CASSINI II
NSR 4 53,83
Christian Lygum MONA-LIGHT AF OMMESTRUP
2000/DV/MOSEGÅRDENS DILIGHT/MONA-LISA AF OMMESTRUP/LATINO
FHSR 4 54,77
Caroline Laura Pedersen QUITE LA BRYERE
2006/HO/QUITE CAPITOL/DECORA/COR DE LA BRYÈRE
CSC 4 55,67
Jannick Alexander Frid QUITE
2006/DV/Quite Easy/Lyrik/A'khan Z
CSC 4 56,27
merethe jensen MOOSGÅRD'S LAMBADA
2009/DV/CARANO/DANER LEROSE/LE MONT-H
SPR 4 56,41
Lærke Olesen ZARINA VII
2007/HO/CARTANI/ORTEGA I/CARETINO
ØMKR 4 56,85
Emil Vestergaard KING QUIDAM
2009/RL/QUIDAM DE REVEL/COMPLETTA/CONTENDER
HASP 4 57,00
Emma Pietta Schou KISMO DE L'ESKU
2010/BWP/C-INDOCTRO/AJORKA VH GRAVENHOF/AHORN Z
KAR 4 57,18
Sarah Kroman Rosenlund Christensen SOLO F. DAMGAARD
2012/DV/SANDRO BOY/QVISTORF CASSININA/CASSINI II
VRK 4 57,29
Peter Lykke Svendsen NYKILDEGÅRDS LA-CHRIS
2004/DR///
BAR 4 57,86
Jessica Vinther Jensen HILTON DES BRUYERES
2007/BWP/CLINTON/CHRISTINE DES BRUYERES/FUEGO DU PRELET
SAS 4 58,24
Anna Victoria Weilsby QUINCY
2010/HO/QUIRADO/WANKA/CARTANI
NSR 4 58,50
Ulrich Gaarslev GABY ASK
2011/DV/CRIS ASK/GAZETTE ASK/BALOUBET DU ROUET
HIS 4 60,00
Nicolai Høj Rasmussen HAGASLÄTT'S LAMBADA
2005/GHH/LIMBUS/CASSANDRA/CASCADEUR
ROR 5 61,87
Signe Mathilde Pedersen COLOMBO 67
2003/HN/CONTENDRO I/LADY/LANDFUERST
SPR 6 65,31
Emilie Henningsen Schäfer JOY KLT (SWB)
2006/SWB/ETRUSCO/JOEY KLT/GARIBALDI
EGE 7 68,30
Kristine Amalie Paulson TOFTEHØJS JUSTITIA
2010/DV/USTINOV/DITTE/DIAMANT
NSR 8 55,45
Nicka Normann Langholm CHERRIO (SWB)
2005/SWB/CAGLIOSTRO/ACTRIS/ACADIUS
HIS 8 56,03
Josefine Folman Bach CAPACITY LADY LORD
2010/LU/LORD IF DE CHALUSSE/QUICK LADY BZ/QUIDAM DE REVEL
CSC 8 56,60
Cecilie C. Ravn V-MAX Z
2003/ZA/VIGARO Z/NAOMI/ARGUS
KAR 8 57,81
Ina Mønsted Pedersen CASILIA S
2011/DV/CATOKI/BRASILIA S/BALOUBET DU ROUET
SPR 8 58,47
Peter Lykke Svendsen MP AFTER 8
2010/DV/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS LA'KI/LANCIER
BAR 8 58,56
Emil Vestergaard FANATIC AMOUR
2011/DV/FAVORIT ASK/FLINTEGÅRDENS MON AMOUR/CARANO
HASP 8 58,60
Louise Søgaard HOPLA'S FANTAST
2011/DV/FAVORIT ASK/LINDVEDGÅRD'S LOVE FOREVER/I LOVE YOU
SOLR 8 59,32
Mia Maj Kruuse Larsen ØLTANG'S CALISTA
2005/DV/CAJO/IN'TAKT/CARANO
GLK 9 63,24
Anne-Kristine Rie Truelsen COLDSTREAM S
2010/HO/CATOKI/NAOMI XXXX/CASSINI II
CSC 10 82,94
Ida Mundberg Hansen CLONGUISH CASSANOVA
2012/IRH/WOMANIZER/CLONGUISH GOLD/TANAOS XX
ØSR 12 55,68
Charlotte Kondrup DITHMARSIA
2011/HO/CLARIMO/SONATE I/CON AIR
SPR 12 59,03
Josephine Bøgh SØBJÆRGS FIGARO
2011/DV/FAVORIT ASK/AMONE/A-DUR
NSPR 13 60,09
Benedikte Rie Truelsen LORD IF DE CHALUSSE
1999/DR/If De Merze/Nifrane/Fury De La Cense
CSC 14 82,92
Kimmie Ny Linde HJÆLMSBJERGS CHARONA
2009/DV/ESCUDO I/HJÆLMSBJERGS CHANTELLE/ULRICH Z
NVR Udg.
Rasmus Krebs Manniche GAMMELBYS HEARTBOY
2007/DV/HEARTBEAT/CORINA R/CORLANDO
SPR Udg.