apr
2018
Fra 26-04-2018 til 29-04-2018 -
  • Spring
, Hest

Riders Cup B-stævne spring hest inkl. C-klasser (B)

Stævnenummer
Prop00030165

Dato for resultat d. 19-06-2018

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
Showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Jan Juul
Dommere
Charlotte Bisgård Pedersen, Niels True, Lena Aagaard, Dorte Ziegler Simonsen
Teknisk Delegerede
Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

2. LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 19-06-2018
Antal starter:
46
Antal placeringer:
13
Dotering:
1: 800 2: 640 3: 480 4: 320 5: 200 6: 200

Dommere: Jan Juul, Niels True, Per Krohn

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Signe Mathilde Pedersen BIGRO
2003/DV/NEGRO/BIJOU/DUNHILL H
SPR 0 42,51 0 32,78 1
1 1
Clara Emma Fliedner STALD KELON'S CASINA
2001/DV/Cajus/Ejmi/Aspirant
SLR 0 41,63 0 33,17 1
2 2
Kimmie Ny Linde HJÆLMSBJERGS CHARONA
2009/DV/ESCUDO I/HJÆLMSBJERGS CHANTELLE/ULRICH Z
NVR 0 39,68 0 33,88 1
3 3
Christel May-worre VALLØS PICCOLO DIAVOLO
2007/DV/D´ACCORD/VALLØS LUCKY LADY/CARANO
SPR 0 43,03 0 34,22 1
4 4
Desiree Kruuse Larsen LEGEND
2005/HO/CALIDO I/OFELIA L/JULIO MARINER XX (GB)
GLK 0 43,37 0 34,79 1
5 5
Tine Jakobsen LYKKESGAARD LA COLLINE
1997/LU/Le Mont-H/Jasmin/
KAR 0 42,32 0 35,86 1
6 6
Michele S. Christiansen HOPLA'S LOVE ME
2007/DV/HEARTBEAT/LINDVEDGÅRD'S LOVE FOREVER/I LOVE YOU
KAR 0 41,14 0 35,89 1
7 7
Josephine Rye LEO
2006/HO/LANDOS/RACARANDA/LORENTIN I
BAR 0 41,01 0 36,51 1
8 8
Pedro Gosk E-QUITANA
2012/HO/QUADROS/AIMEE/CASSINI I
BAR 0 43,23 0 37,17 1
9 9
Laura Baaring Kjærgaard CARALLO
2009/HO/CORRADO I/VARONESS/CON AIR
RIC 0 45,62 0 37,40 1
10 10
Lilianna Sørensen CORTINA
2012/DV/COSMEO/DIANA/DIAMANT DE SEMILLY
NVR 0 43,70 0 37,67 1
11 11
Julie Lund Terkelsen ARGENTINA
2008/HO/CANCARA/HISTORY-GIRL/CORRADO I
HIS 0 44,27 0 39,55 1
12 12
Emilie Louise Weilsby CRAZY GOMEZ
2012/WP/CAPISTRANO/CLASSIC GIRL/CONTENDRO I
NSR 0 43,50 0 40,47 1
13 13
Pedro Gosk BARCELONA
2012/HO/CATOKI/TESSA/CHELLO I
BAR 0 45,15 0 42,16 1
Fie Rockhill Lysgaard VIVALDI
2002/DR/Heartbreaker/Goldsonne/Acord Ii
SPR 0 46,10 0 45,79 1
Ida Mundberg Hansen GAZELLE
2011/KW/WARRANT/VORETTE/HEARTBREAKER
ØSR 0 41,38 4 38,99
Christian kyhn LUDO 32
2009/HO/LASINO/SUCCESS II/CARETINO
SYK 0 44,51 4 39,49
Tina Andersen IXION PP Z
2011/ZA/C-INDOCTRO/NOBERLINA/NIMMERDOR
BAR 0 42,24 4 40,00
Mathilde Holm HELANVILLE VAN DE DERKES
2007/BWP/ELANVILLE/KRAZIANA VAN DE MOEREN/PRIMO DES BRUYERS
BAR 0 41,48 4 40,81
Laura Holck CAYENNE MAIL
2010/LU/JAGUAR MAIL/CHANELL/COME BACK II
KBS 0 45,22 4 41,85
Anna Victoria Weilsby AMBRA I
2008/HO/CARETINO/G-SABRINA/SILVESTER
NSR 0 43,75 4 41,98
Christina Nielsen FAVORIT-L
2011/DV/FAVORIT ASK/NILEENDA/LEENDERT
RIC 0 44,63 4 43,98
Henrik Lidsmoes KJÆR'S CARSANO
2007/DV/CARSON ASK/CHER/CARANO
SLRK 0 40,84 8 37,22
Emma Stengelshøj Jørgensen UNICORN'S WILMA
2011/DV/WILLEMOES/UNICORN'S LARISSA/LINARO
SLRK 0 42,92 8 41,18
Emilie Louise Weilsby STENBÆKGÅRDS MOJITO
2013/LU/GODSEND DU REVERDY/JUST ASK/LAMBRUSCO ASK
NSR 0 44,14 8 43,79
Line Juul Pedersen TÅGERUP´S ZIGGY
2005/LH///
UK 4 38,98
Camilla Mørch GAIO-VITZ
2008/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/BRENDSTRUP H'S MALOU/RACOT
OHR 4 39,10
Lotte Holm Christensen PROSTITUTE GIRL DM
2009/DV/PARTY DANCE/CROOKED DANCE/ROYAL MI LORD SØNDERSKOV
KAR 4 41,02
Ida Mundberg Hansen CLONGUISH CASSANOVA
2012/IRH/WOMANIZER/CLONGUISH GOLD/TANAOS XX
ØSR 4 41,53
Anja Lykke Nielsen FIGARO LETH
2012/DV/FAVORIT ASK/LADIS LETH/LADAS
SPR 4 42,19
Laura Baaring Kjærgaard CARLOU
2005/OS/CARTOON/GOLOUBET/BALOUBET DU ROUET
RIC 4 43,13
Tana Brodersen FRANS W
2010/KWPN/LEXICON/NELBINE/ZEOLIET
VER 4 43,26
Frank Nalepa T
2000/KWPN/CAVALIER/MARGAUX/GLENNRIDGE
SPR 4 43,89
Birgitte Nørskov CAMMA
2009/LU/LAMBRUSCO ASK/CALIBRA/CARSON ASK
SLRK 4 44,15
Josefine Juul Sundsdal VEDKIÆR'S CASPIAN
2012/DV/CASIR ASK/LA PETITE ASK/CALYPSO ASK
NVR 4 45,86
Celine Bundgaard LADY LUNA
2008/DV/LANDOR S/VINNIE/TEMPLE WIND XX
CSC 4 49,58
Martin Dahlmann ALLADYN
2005/BL/CANTANIS/ALABAMA/ELMERO B
HIS 5 51,40
Louise Thorsen Reimann KATRINELYSTS WONDER
2004/DV/WILLEMOES/NOTA BENE/NEWTIME
RKV 7 59,79
Matilde Skov THIN THIN
2000/KW/PHIN PHIN/CATROUCHOLIEN/KATOUCHON X
RIC 8 37,69
Kia Wallin Jørgensen ARDYNA
2005/KW/CARTIER VD HEFFINCK/DOUBLETTE/JASPER
ØSR 8 38,17
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
HGRK 8 41,63
Michael Ertmann Henriksen GRAVERSGAARDS CHAMP. SUPREME
2010/DV/CHURCHILL/FAITHFUL'S QUEEN/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
VRCL 8 42,01
Frederikke Ziegler Maarlev NAUGHTY PARTY GIRL M
2009/DV/PARTY DANCE/CORDELICHT/COR DE LA BRYÈRE
RIC 8 43,17
Michell Holst Andersen CAMILLO
2004/BAY/CORDALME/GRETA/RAPHAEL
SAS 12 39,35
Cecilie Børgesen HVEDHOLMS IKAROS
2012/PI/CHURCHILL/PADEGA/DEGAS
NSR 12 66,61
Louise Søgaard CHELSEA
2013/HO/CORMINT/CHANIA/CORRADO I
SOLR Opg.