apr
2018
Fra 26-04-2018 til 29-04-2018 -
  • Spring
, Hest

Riders Cup B-stævne spring hest inkl. C-klasser (B)

Stævnenummer
Prop00030165

Dato for resultat d. 19-06-2018

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
Showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Jan Juul
Dommere
Charlotte Bisgård Pedersen, Niels True, Lena Aagaard, Dorte Ziegler Simonsen
Teknisk Delegerede
Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

6. LA2** Springning Heste (120 cm) A (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 19-06-2018
Antal starter:
50
Antal placeringer:
11
Dotering:
1: 800 2: 640 3: 480 4: 320 5: 200 6: 200

Dommere: Jan Juul, Per Krohn, Lena Aagaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Matilde Skov THIN THIN
2000/KW/PHIN PHIN/CATROUCHOLIEN/KATOUCHON X
RIC 0 55,11 1
1 1
Peter Lykke Svendsen MP AFTER 8
2010/DV/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS LA'KI/LANCIER
UK 0 56,08 1
2 2
Kimmie Ny Linde HJÆLMSBJERGS CHARONA
2009/DV/ESCUDO I/HJÆLMSBJERGS CHANTELLE/ULRICH Z
NVR 0 59,21 1
4 4
Aenea Sara Ulrich Bøge CAVA Z
2010/ZA/CHIANTI'S DREAM/GORA ALFARVAD Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
HAS 0 61,26 1
6 6
Regitze Ericsson CARLOS CANTUS
1999/HO/COLBERT/DANNY I/LANDGRAF I
SPR 0 63,18 1
7 7
Kirstin Skjoldshøj CARMA
2010/HO/CANTOBLANCO/W-XIAMEN/ACODETTO I
BRN 0 64,30 1
8 8
Christian kyhn LUDO 32
2009/HO/LASINO/SUCCESS II/CARETINO
SYK 0 64,95 1
10 10
Pedro Gosk BARCELONA
2009/HO/CAPRIOL/PUTINA/CASCAVELLE
BAR 0 65,29 1
11 11
Rikke Andersen COLAKLI BOY
2012/HO/FOR EVER JUMP/V-SELINA/CATOKI
RIC 0 65,77 1
12 12
Laura Baaring Kjærgaard CENTINA 10
2003/OS/CENTO/ARGENTINA/ARGENTINUS
RIC 0 68,36 1
14 14
Mathilde De Neergaard CASPIAN
2009/HO/CARMARGUE/CONCERTINA/CORRADO II
STRÅ 0 70,11 1
15 15
Frederikke Ziegler Maarlev NAUGHTY PARTY GIRL M
2009/DV/PARTY DANCE/CORDELICHT/COR DE LA BRYÈRE
RIC 0 70,58 1
Puk Harkjær Kornbo FUSAGERS FLORENTINE
2011/DV/FAVORIT ASK/FUSAGER´S COROA/CORONADO
NSR 0 71,00 1
Olivia Strøm BREDVIG CHERIF
2011/DV/FAVORIT ASK/BIRKNÆS AQUA/ARCUS
HRK 0 74,63 1
Cecilie May Lauridsen VESTERGAARD'S BEA JEAN
2012/DV/WILLEMOES/BELLONA JEAN/CARANO
NSPR 1 78,72
Natalie Sam URLANMORE SPORTING CHANCE
2008/IRH/CHIPPISON/URLANMORE CLUB ROMAI/FURRYOSO
CSC 4 57,25
Mathilde Springer LORIANO B
1997/BL/LORD Z/ROMINA/RASPUTIN
NSPR 4 59,61
Michael Ertmann Henriksen GRAVERSGAARDS CHAMP. SUPREME
2010/DV/CHURCHILL/FAITHFUL'S QUEEN/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
VRCL 4 60,14
Louise Fjord Kjærsgaard KAMMERHERRE- GÅRDENS CARINA
2010/DV/CHELLYS Z/CAPELLA/LANCELOT
SPR 4 60,88
Caroline Andrea Herschend LILLEVANGS DAUFINE
2005/DV/SOLOS LANDTINUS/COM TESSA/COME BACK II
BAR 4 61,12
Tana Brodersen FRANS W
2010/KWPN/LEXICON/NELBINE/ZEOLIET
VER 4 61,65
Line Nilsson BON VIVANT B.
2006/KWPN/LARINO/MICHELLE B/LAURIN HOLSTEIN
RIC 4 65,25
Mia Maj Kruuse Larsen VIVA VERLISA
2007/DV/Versace/Limesti/Chopstick
GLK 4 66,23
Malene Lykke Nielsen CARRICK
2006/HO/CARTANI/NELLY VI/CONTENDER
SPR 4 68,29
Ida Mundberg Hansen CLONGUISH CASSANOVA
2012/IRH/WOMANIZER/CLONGUISH GOLD/TANAOS XX
ØSR 4 70,06
Emma Stengelshøj Jørgensen UNICORN'S WILMA
2011/DV/WILLEMOES/UNICORN'S LARISSA/LINARO
SLRK 4 70,25
Pedro Gosk CORINTO
2012/HO/CORMINT/MAILUNDS LEMON DROP/LIMOTAS
BAR 4 70,88
Signe Mathilde Pedersen BIGRO
2003/DV/NEGRO/BIJOU/DUNHILL H
SPR 4 72,54
Tina Andersen IXION PP Z
2011/ZA/C-INDOCTRO/NOBERLINA/NIMMERDOR
BAR 4 72,90
Emilie Louise Weilsby STENBÆKGÅRDS MOJITO
2013/LU/GODSEND DU REVERDY/JUST ASK/LAMBRUSCO ASK
NSR 4 73,39
Anja Lykke Nielsen FIGARO LETH
2012/DV/FAVORIT ASK/LADIS LETH/LADAS
SPR 5 79,15
Clara Emma Fliedner STALD KELON'S CASINA
2001/DV/Cajus/Ejmi/Aspirant
SLR 5 79,64
Monica Sørensen BACKFISCH K
2009/HO/CANTO/KATRINEBJERG SOTTO VOCE/CORIANDER
TNKR 5 80,38
Mathilde Christiansen ERAGON
2003/HN/EMBASSY/DOREENA/DERWISCH
HKR 7 86,06
Signe Mathilde Pedersen NEWTON VITSEROEL
2013/BWP/ACARDI DU HOUSSOIT Z/JOLIE - VITSEROEL/FIDJY OF COLORS
SPR 8 72,49
Jannie Tuekær Andersen KRAGBECH´S HILLMAN
2007/DV/HEARTBEAT/BJERGMOSES CORVETTE/COME BACK II
BRN 8 73,10
Mikala Colberg Jensen WINCETT ASK
2006/DV/CARSON ASK/WINCETT II/LAGANO
RIC 8 73,39
Pedro Gosk E-QUITANA
2012/HO/QUADROS/AIMEE/CASSINI I
BAR 8 74,01
Anna Victoria Weilsby AMBRA I
2008/HO/CARETINO/G-SABRINA/SILVESTER
NSR 8 74,84
Caroline Regitze Richard Bach STÆREBOGÅRD'S PERFECT
2010/DV/ALLIGATOR FONTAINE/STÆREBOGÅRDS PARTOUT/CORONADO
RIC 8 76,21
Lilianna Sørensen DINA
2011/DV/DIAMANT DE REVEL/ANGILI/A'KHAN Z
NVR 8 76,34
Christina Nielsen FAVORIT-L
2011/DV/FAVORIT ASK/NILEENDA/LEENDERT
RIC 8 76,68
Cecilie C. Ravn V-MAX Z
2003/ZA/VIGARO Z/NAOMI/ARGUS
KAR 9 78,72
Marina Boss Hagedorn HAMILTON F. DAMGAARD
2009/DV/HEARTBEAT/CASSIOPEIA/CASIR ASK
HRK 9 93,79
Frank Nalepa TOSCANA IV
2003/HO/CASH AND CARRY/ADRIA/CALYPSO II
SPR 10 99,46
Mette Højsted Eriksen ATLANTA RAS
2012/DV/FAVORIT ASK/ASTRID/ASTON
GBR 29 125,39
Nina Nonnweiler Kühl GOLDIKA V/H DINGESHOF
2006/BWP/NONSTOP/BELIA/LAKAI
CSC Udg.
Mathilde Boldreel FACTOR ASK
2011/DV/FAVORIT ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
KRK Udg.
Frank Nalepa T
2000/KWPN/CAVALIER/MARGAUX/GLENNRIDGE
SPR Udg.
Josephine Rye LEO
2006/HO/LANDOS/RACARANDA/LORENTIN I
BAR Opg.