apr
2018
Fra 26-04-2018 til 29-04-2018 -
  • Spring
, Hest

Riders Cup B-stævne spring hest inkl. C-klasser (B)

Stævnenummer
Prop00030165

Dato for resultat d. 19-06-2018

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
Showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Jan Juul
Dommere
Charlotte Bisgård Pedersen, Niels True, Lena Aagaard, Dorte Ziegler Simonsen
Teknisk Delegerede
Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

11. LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 19-06-2018
Antal starter:
64
Antal placeringer:
19
Dotering:
1: 800 2: 640 3: 480 4: 320 5: 200 6: 200

Dommere: Jan Juul, Niels True, Per Krohn

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Signe Nordahl BAKKEGAARDENS MADDIESON
2008/LU/CRELIDO/MADDIE/
OHR 0 46,15 0 26,35 1
1 1
Kirstin Skjoldshøj CARMA
2010/HO/CANTOBLANCO/W-XIAMEN/ACODETTO I
BRN 0 50,64 0 28,68 1
2 2
Kimmie Ny Linde HJÆLMSBJERGS CHARONA
2009/DV/ESCUDO I/HJÆLMSBJERGS CHANTELLE/ULRICH Z
NVR 0 47,84 0 29,02 1
3 3
Christian kyhn AMMENDRUP NYGÅRDS CALISTO
2011/DV/COLMAN/FIRST TIME/FANAL PRYDSHOLM
SYK 0 53,57 0 29,37 1
4 4
Ane Pedersen Mylin CORTADO
2005/DV/CASSINI II/CAPRICE III/LORENZ
NSR 0 47,96 0 29,50 1
5 5
Lykke Harms CARMIRO C.
2009/DV/CARMARGUE/LUCKY LADY/LUCKY LIGHT
KAR 0 53,13 0 30,12 1
6 6
Nicka Normann Langholm CHERRIO (SWB)
2005/SWB/CAGLIOSTRO/ACTRIS/ACADIUS
HIS 0 51,88 0 31,61 1
7 7
Jennifer Gobert Lorentzen ODETTE W (61) (SWB)
2011/SWB/ODERMUS R/ROBBIE (61) (SWB)/ROBIN Z I
OHR 0 52,99 0 31,72 1
8 8
Nina Nonnweiler Kühl GOLDIKA V/H DINGESHOF
2006/BWP/NONSTOP/BELIA/LAKAI
CSC 0 49,26 0 32,11 1
9 9
Fie Rockhill Lysgaard VIVALDI
2002/DR/Heartbreaker/Goldsonne/Acord Ii
SPR 0 54,62 0 32,45 1
10 10
Oliver Skjøt CLEMENS 56
2007/HO/COULTHARD TOP/I-CASH FLEUR/CALANDO I
OHR 0 53,05 0 32,79 1
11 11
Laura Holck CAYENNE MAIL
2010/LU/JAGUAR MAIL/CHANELL/COME BACK II
KBS 0 52,06 0 33,37 1
12 12
Maja Juhl Sørensen FLIK FLAK 4'EVER
2011/DV/FAVORIT ASK/FUN 4' EVER/SHINDLER DE MUZE (E.T.)
SLRK 0 49,78 0 34,05 1
13 13
Stephanie Jones ART OF ACTION Z
2012/ZA/ACTION-BREAKER/ANETRA VAN DE LEEUWERK/CLINTON
RIC 0 57,54 0 34,21 1
14 14
Petra Wittendorff HVID'S CAVALLINA
2012/LU/CAVALL ASK/LA DUCHESSE/MALITO DE REVES
KAR 0 52,24 0 35,68 1
15 15
Cecilie May Lauridsen VESTERGAARD'S BEA JEAN
2012/DV/WILLEMOES/BELLONA JEAN/CARANO
NSPR 0 55,79 0 35,73 1
16 16
Christina Nielsen FAVORIT-L
2011/DV/FAVORIT ASK/NILEENDA/LEENDERT
RIC 0 53,24 0 36,00 1
17 17
Pernille Stribolt AIRBORN
2007/HO/CON AIR/MARSCHGRAEFIN/GRAF GRANNUS
SPR 0 47,34 4 27,56
18 18
Christian kyhn LUDO 32
2009/HO/LASINO/SUCCESS II/CARETINO
SYK 0 55,09 4 29,76
19 19
Mathilde Holm HELANVILLE VAN DE DERKES
2007/BWP/ELANVILLE/KRAZIANA VAN DE MOEREN/PRIMO DES BRUYERS
BAR 0 50,03 4 30,55
Malou Houmark Hansen ARMANI
2005/KW/UTIN/TANAGRA/VOLTAIRE
SPR 0 51,17 4 31,26
Emil Vestergaard 4 EVER AVATAR
2011/DV/CAJUS/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
HASP 0 49,78 4 32,30
Anita Jane Cordrey ZACHS FAIRFIGHT
2010/DV/ZACHAROV/FAIRPLAY/ALICANTE
NSR 0 51,51 4 33,44
Anna Victoria Weilsby AMBRA I
2008/HO/CARETINO/G-SABRINA/SILVESTER
NSR 0 52,76 4 34,35
Louise Bæhr Sørensen WI TOXIC
2012/DV/KRAKE ASK/TREASURE TVEDBO/LOBSTER
BRN 0 53,80 4 35,03
Mette Højsted Eriksen ATLANTA RAS
2012/DV/FAVORIT ASK/ASTRID/ASTON
GBR 0 59,07 4 35,55
Line Juul Pedersen TÅGERUP´S ZIGGY
2005/LH///
UK 0 45,39 8 29,15
Aenea Sara Ulrich Bøge CAVA Z
2010/ZA/CHIANTI'S DREAM/GORA ALFARVAD Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
HAS 0 47,41 8 29,33
Frederikke Ziegler Maarlev NAUGHTY PARTY GIRL M
2009/DV/PARTY DANCE/CORDELICHT/COR DE LA BRYÈRE
RIC 0 50,60 8 29,90
Emilie Louise Weilsby STENBÆKGÅRDS MOJITO
2013/LU/GODSEND DU REVERDY/JUST ASK/LAMBRUSCO ASK
NSR 0 53,53 8 35,60
Bernt Støvring Spanggaard CORBY 8
2012/HO/CLARIMO/GABY III/SILBERSEE
SMAF 0 54,67 8 35,92
Jack Ray Nielsen GERDINGS RASSER
2013/DV/ROCKLAND/CORLORNA/CORNETTO
KOOR 0 52,68 17 52,05
Matilde Hansen MY RANDOM SWEETHEART
2007/LH///
VOSK 4 45,37
Mathilde Springer LORIANO B
1997/BL/LORD Z/ROMINA/RASPUTIN
NSPR 4 47,01
Cirkeline Sille Sia Lundtorp Olsen DM'S HEARTCORE
2009/DV/HEARTBEAT/SEJLGAARDS VICTORIA/CASIR ASK
BRN 4 48,33
Sandra Tønnesen LANTANA
2006/HO/LADAS/PRIDE/LIATOS
OHR 4 48,36
Camilla Mørch GAIO-VITZ
2008/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/BRENDSTRUP H'S MALOU/RACOT
OHR 4 48,41
Jannik Gobert Lorentzen BAUNEHØJENS VERDI
2011/DV/WYNTON/BAUNEHØJENS TALIKI/KERMO´S WHITE TALISMAN
OHR 4 48,75
Tana Brodersen FRANS W
2010/KWPN/LEXICON/NELBINE/ZEOLIET
VER 4 48,80
Line Juul Pedersen TÅGERUPS MAVERICK
2011/LH///
UK 4 51,73
Vibeke Korup SILHUET
2012/DV/FAVORIT ASK/SYLFIDEN/HEARTBEAT
RIC 4 52,68
Ida Mundberg Hansen GAZELLE
2011/KW/WARRANT/VORETTE/HEARTBREAKER
ØSR 4 54,38
Ida Mundberg Hansen CLONGUISH CASSANOVA
2012/IRH/WOMANIZER/CLONGUISH GOLD/TANAOS XX
ØSR 4 54,51
Nanett Larsen CLARICO 3
2011/HO/CLARIMO/ODESSA XIII/CORIANO
SVRK 4 55,02
Vibeke Korup LOUPACCIO
2001/HO/LOUTANO/KYRA II/CARPACCIO
RIC 4 59,78
Julie Friis ØSTERHEDENS HAPPYFEET
2008/LU/HEARTBEAT/VANESSA-B/A JUNGLE PRINCE
KAR 5 60,69
Kia Wallin Jørgensen ARDYNA
2005/KW/CARTIER VD HEFFINCK/DOUBLETTE/JASPER
ØSR 8 46,25
Amalie Rosenstand LORD CALYPSO
2002/HO/LORD CALIDOS/KARO/CORNETTO
SOLR 8 47,55
Freja Højgaard Pedersen CANVEY ISLAND
2006/HO/CONTENDER/PIA PRISCA/CANDILLO
KAR 8 49,61
Louise Helkan CELLINO V
2006/LU/COME BACK II/LUPIN V/LOBSTER
XXSTRØ 8 51,05
Henrik Lidsmoes KJÆR'S CARSANO
2007/DV/CARSON ASK/CHER/CARANO
SLRK 8 54,13
Ina Mønsted Pedersen MØNSTEDS CONTESS
2007/DV/CARMARGUE/SASJA AF LUNDSGÅRD/EFFEKT
SPR 8 54,68
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
HGRK 8 55,63
Christel May-worre VALLØS PICCOLO DIAVOLO
2007/DV/D´ACCORD/VALLØS LUCKY LADY/CARANO
SPR 8 70,58
Celina Schönemann - Paul CAN-CAN
2000/DV/CAJUS/ELIPSE/EXCELLENS
KAR 9 60,81
Christel May-worre FRODO ASK
2012/DV/FAVORIT ASK/BIRKEGÅRDENS CHIQUITA/CORONADO
SPR 10 80,60
Sabine Munksgaard QUITANA A.L.
2008/GHH/QUANTUM/H-LEONA/LEONID
OHR 12 52,24
Marie Ida Hocke ARRIETTA
2006/DV/SOLOS LANDTINUS/AMINA/FEDERICO XX (USA)
NVR 12 72,30
Birgitte Nørskov CAMMA
2009/LU/LAMBRUSCO ASK/CALIBRA/CARSON ASK
SLRK 16 72,11
Kimmie Ny Linde TAARUPGAARDS CIRKEL
2012/DV/CANNAVAROS/MADONNA/MAY SHERIF
NVR 16 73,86
Sarah Sofie Lundgreen CIAO BELLO V
2006/LU/COME BACK II/LOBELL/LOBSTER
KTR 20 91,43
Lone Linding 4 EVER SMILLA
2012/DV/PARTY DANCE/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
HASP 25 95,88
Celine Bundgaard LADY LUNA
2008/DV/LANDOR S/VINNIE/TEMPLE WIND XX
CSC Udg.
Martin Dahlmann ALLADYN
2005/BL/CANTANIS/ALABAMA/ELMERO B
HIS Opg.