feb
2019
Fra 07-02-2019 til 10-02-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

FSRK - B-stævne spring pony/children/Junior/Youngrider (B)

Stævnenummer
Prop00030202

Dato for resultat d. 18-02-2019

Resultatbehandling færdig

Fredericia Sportsrideklub (Distrikt D10)
Fuglsangvej 30
7000 Fredericia

Kontakt inden stævnet

Winni Lauridsen
30635160
staevne@fredericiasportsrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Søren Milert Vestergaard, Rasmus Christian Kaae, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Dommere
Jesper Dippel, Jonny Kristiansen, Aliice Østergaard Petersen
Teknisk Delegerede
Bjarne Nikolajsen
Tilbage til klasseoversigt

16. MB1* Springning Ponyer (105/95/85 cm) S3 (B)

Spring: MB1* Springning Ponyer (105/95/85 cm) S3 (SVH 3)

Opdateret: 18-02-2019
Antal starter:
18
Antal placeringer:
5

Dommere: Søren Milert Vestergaard, Rasmus Christian Kaae, Jonny Kristiansen, Bjarne Nikolajsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Malin Marie Haugaard TEACH MOR BRIDGIE
2012/CO/MOORLAND SNOWY RIVER/GLANMORE LILLIAN/ASHFIELD JOVIAL JOKER
FRK 0 54,46 1
1 1
Mads-Emil Sandgaard Mørrup KANTJE'S VALENTIJN
2002/DR/Marits Mistique/Kantje'S Diva/Kantje'S Ronaldo
HER 0 54,60 1
2 2
Olivia Høyer Pedersen HAREFIELD DIEGO
2011/IHR/KILLEA ISLAND//
HIS 0 54,93 1
3 3
Karla Baad Christensen OLEARY SPARTACUS
2002/IHR///
HIS 0 55,95 1
4 4
Cecilie Busch SUNNY
2004/BL///
HIS 0 56,14 1
5 5
Mads-Emil Sandgaard Mørrup BADGERHILL SUE ELLEN
2007/CO/CROSSKEYS REBEL/BADGERHILL MISS ELLIE/ASHFIELD BOBBY SPARROW
HER 0 57,01 1
Sofie Pørksen Conradsen SPRINGVIEW LITTLE JOKER
2004/BL///
RESR 0 60,05 1
Silje Frederikke Kristoffersen SEAFIELD SILVER SPRING
2010/CO/COOLILLAHAUN CUSHLAWN/ISLAND SPARROW/BEN GAWTER
EGE 0 61,25 1
Karla Baad Christensen SURPRICE
2009/LH///
HIS 0 61,73 1
Violise Frost Bay MIA 88
2005/Reit/MARTINI/MARLIES/DIOGENES KAY
BSR 0 62,37 1
Camille Hartvig Nielsen MY DIAMOND
2009/BL///
HIS 0 63,68 1
Silje Frederikke Kristoffersen BASSY
2003/BL///
EGE 0 61,98
Una Broe-brøndum CLEMENTS STARDUST
2004/DR///
NSPR 0 63,54
Ella Sofie Groulef HAPPY BOY
2011/CO/CUSACK/RIVER LEE/GURTEEN LAD
CSC 0 65,23
Ida Sylvest ODDEN'S DAYTONNA
2004/NF/Stackarps Dayton/Martini Hedevang/Anydale Martien
EGE 0 81,75
Alberte Folman Bach MANNINARD EARNÁN
2010/CO/GLENCARRIG SEA BISCUIT/TILLY/ORMOND BOBBY
CSC 0 90,25
Astrid Tolsgaard Jensen SUNDAY RU FLAVIEN
2006/PSF/ARON N/GRACE RU FLAVIEN/MARIO
EGE Udg.
Helene Marie Mauritzen SKOVSLANDS LILLE FOD
2005/DR///
HRK Udg.