feb
2019
Fra 07-02-2019 til 10-02-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

FSRK - B-stævne spring pony/children/Junior/Youngrider (B)

Stævnenummer
Prop00030202

Dato for resultat d. 18-02-2019

Resultatbehandling færdig

Fredericia Sportsrideklub (Distrikt D10)
Fuglsangvej 30
7000 Fredericia

Kontakt inden stævnet

Winni Lauridsen
30635160
staevne@fredericiasportsrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Søren Milert Vestergaard, Rasmus Christian Kaae, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Dommere
Jesper Dippel, Jonny Kristiansen, Aliice Østergaard Petersen
Teknisk Delegerede
Bjarne Nikolajsen
Tilbage til klasseoversigt

20. LA1* Children/junior/youngrider (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 18-02-2019
Antal starter:
17
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 720 DKK 2: 570 DKK 3: 430 DKK 4: 280 DKK 5: 180 DKK 6: 180 DKK

Dommere: Søren Milert Vestergaard, Rasmus Christian Kaae, Bjarne Nikolajsen, Jesper Dippel

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Louise Deleuran NO DOUBT KDW Z
2011/ZA/NUMERO UNO/ANJALA/KANNAN
FSRK 0 60,70 1
1 1
Line Busk Heltborg ACE OF BEADEEBELL
2008/DV/HEARTBEAT/RABELL/ROYAL Z II
KRT 0 62,52 1
2 2
Frederik Fensholt QUICK JACK
2004/IRH/O.B.O.S. QUALITY 004/RARE CLOVER/CLOVER HILL
EGE 0 63,38 1
3 3
Line Balle COCO SAN
2008/DV/CARSON ASK/SHANTI SAN/CASIR ASK
FSRK 0 65,59 1
4 4
Sara Skovmøller Vorm EDELGAARD´S ATOMIC KITTEN
2008/HO/QUITE CAPITOL/EDELGAARD´S PALONA/ACOBAT II
FSRK 0 68,21 1
5 5
Caroline Knudsen CIANO 17
2010/HO/CLARIMO/PETRA III/FEENSPROSS XX (GER)
GRR4 0 71,39 1
Fie Gajhede Olsen KENTUCKY
2010/BWP/TRIOMPHE DE MUZE/KRETA/FABIO I
GRRK 0 76,26 1
Sofie Kjer Gregersen CSF VALERIE
2009/IRH/ARS VIVENDI/CSF OLYMPIC CRUISE/CRUISING
NSR 0 78,05 1
Michelle Krygermeier LÜC ABELO L
2011/DV/TAILORMADE LANCELOT/LUCIENNE-WUNDER/LUCKY LIGHT
BIS 0 79,69 1
Matilde Baaring Kjærgaard BAILEYS BH
2001/DR/Darco/Glenfiddich/Wolfgang
RIC 2 84,58
Amalie Reimer Nielsen SALAMANCA-B VAN DE BEEMDEN
2002/sBs/JALEO DU DEFEY/CHABLIS/LANDGRAF I
SAS 4 67,50
Mille Albinus Hjermitslev GOOD LOOKING
2011/KW/TOLAN R/PRETTY WOMAN/ROSSINI
SKÅR 4 73,40
Anastazia Hoffmann CALAZIO 2
2007/HO/CALATO/ZIVIA/CALYPSO II
VÆR 4 78,67
Sara Skovmøller Vorm EDELGAARD'S CLEAR SKY
2004/HO/CLEARWAY/ELMINA/ZÜNFTIGER XX
FSRK 5 82,24
Sofie Kjer Gregersen BAILEY'S
2006/KW/UNANIEM/ORCHID'S M/
NSR 8 76,79
Esme Ege Olsen OCALA JUSTICE
2005/IRH/CRANNAGH HERO/BALLY VOREEN/DELAMAIN XX (USA)
KONG 11 90,79
Laura Kjer Gregersen BIJOU
2007/HN/BARONCELLI/DIRTY DANCING/DAVIGNON I
NSR Opg.