feb
2019
Fra 21-02-2019 til 24-02-2019 -
  • Spring
, Hest

HER - B-stævne spring hest inkl. C-klasser (B)

Stævnenummer
Prop00030203

Dato for resultat d. 05-03-2019

Resultatbehandling færdig

Herning Rideklub (Distrikt D11)
Godsbanevej 4
7400 Herning

Kontakt inden stævnet

Herning rideklub
staevne@herningridek
staevne@herningrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Bo Gejl
Dommere
Jette Dreier, Marie Langheden Pape Van Huisstede
Teknisk Delegerede
Bjarne Nikolajsen
Tilbage til klasseoversigt

3. MB1* Springning Heste (125 cm) B4 (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) B4 (SVH 3)

Opdateret: 05-03-2019
Antal starter:
20
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 650 DKK 2: 520 DKK 3: 390 DKK 4: 260 DKK 5: 130 DKK 6: 130 DKK 7: 130 DKK 8: 130 DKK 9: 130 DKK 10: 130 DKK 11: 130 DKK 12: 130 DKK

Dommere: Bo Gejl, Jette Dreier, Bjarne Nikolajsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Christian Jansen ROCKMAMA
2013/DV/ROCKLAND/E. TERMIE R10/CALVARO Z
SIR 0 49,60 0 32,51 32,51 1
1 1
Maja Bjerregård CORVETTES LEGACY
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/AN CORVETTE/CORLANDO
HDR 0 52,45 0 32,71 32,71 1
2 2
Lars Trier Kjøller CLEVER CASH Z
2012/ZA/CLINTO Z/BALUGA/ZIWAGO
TSC 0 54,35 0 33,36 33,36 1
3 3
Filippa Christer Andersen FIONA
2011/DV/FAVORIT ASK/JACKIE/DONCASTER AA
BSR 0 50,36 0 34,03 34,03 1
4 4
Nanna Josephine Grovn AB'S QUICK AND CAREFUL
2011/DV/CAREFUL/A QUESTION OF LOVE/QUIDAM DE REVEL
BIS 0 51,29 0 36,98 36,98 1
5 5
Laila Pedersen DANSLER
2013/DV/CABACHON/TALIDA/CRELIDO
ROM 0 49,66 4 35,87 35,87
Johanne Østergaard Lange QUARRAT
2007/HO/QUINAR/SCAMPOLOGLORY/CORRADO I
IRK 0 48,24 4 36,53 36,53
Anne Hou Christensen SHARKNADO
2012/ZP/LIMARO/MA DIEU/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO
LYK 0 52,33 4 37,88 37,88
Ditte Stærk Just NØRREMØLLEHØJ'S COSMEA
2009/HO/COSMEO/VIANA I/LASINO
GRRK 0 51,15 8 38,16 38,16
Maria Barnewitz Schou STAKKO
2013/DV/STAKKATO/LOVECETT/I LOVE YOU
CSK 4 48,08
Victoria Sophia Hjorth-Madsen CATWALK V
2012/DV/COSMEO/KIA V/HEARTBEAT
TSC 4 49,22
Amalie Reimer Nielsen EXPLOSIVE HX
2009/KW/UKATO/PETROESKA/BURGGRAAF
UK 4 50,65
Maria Barnewitz Schou VALENTINA K
2012/HN/VALENTINO/EGINA/ESCUDO II
CSK 4 53,17
Michelle Snoghøj Mathiesen CLARENCE Z.
2005/DR/Crown Z/La Xena/Lasino
DAR 8 50,99
Josephine Stenholt Knudsen BRISBANE ASK (BRISBANE)
2011/DV/FAVORIT ASK/ADELAIDE/CARANO
BSR 9 61,90
Jill Thomasen CONCORD AF ELLELY
2005/DV/Colorado/Klea Frisholt Af Ellely/Leandro
TØRK 12 47,86
Jill Thomasen FLYING QUIDAM D.
2006/HN/QUIDAM DE REVEL/MISS FLYING D./CORLANDO
TØRK 12 51,03
Laila Pedersen CHINCHERO-VITZ
2013/DV/CABACHON/EBONY/LANDOR S
ROM 12 53,93
Katja Riberholdt Q-MILES N
2011/DV/QUINTON/CANTESSA/ALASCA
TSC 16 70,56
Julie Bjerregaard BENTE MB
2009/HO/QUIRADO/VENEDIG MB/CARETINO
SAO Udg.