feb
2019
Fra 21-02-2019 til 24-02-2019 -
  • Spring
, Hest

HER - B-stævne spring hest inkl. C-klasser (B)

Stævnenummer
Prop00030203

Dato for resultat d. 05-03-2019

Resultatbehandling færdig

Herning Rideklub (Distrikt D11)
Godsbanevej 4
7400 Herning

Kontakt inden stævnet

Herning rideklub
staevne@herningridek
staevne@herningrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Bo Gejl
Dommere
Jette Dreier, Marie Langheden Pape Van Huisstede
Teknisk Delegerede
Bjarne Nikolajsen
Tilbage til klasseoversigt

10. MB1* Springning Heste (125 cm) A (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 05-03-2019
Antal starter:
36
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 650 DKK 2: 520 DKK 3: 390 DKK 4: 260 DKK 5: 130 DKK 6: 130 DKK 7: 130 DKK 8: 130 DKK 9: 130 DKK 10: 130 DKK 11: 130 DKK 12: 130 DKK

Dommere: Bo Gejl, Marie Langheden Pape Van Huisstede, Bjarne Nikolajsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Karoline Loft APG JEPP VAN´T STEINERSHOF
2001/AES/MUSCADET/BAGATELLE/
KIRK 0 56,72 1
1 1
Julie Paludan Sørensen CUBANA PRIMEROS Z
2007/ZA/CONVERTER/SARNIKE/SALAMON
SKÅR 0 58,89 1
2 2
Charlotte Schreiber QUIANA
2013/DV/QUINTON/KROGÅRDENS CARMEN/CONSUL
CSK 0 60,85 1
3 3
Laila Pedersen DANSLER
2013/DV/CABACHON/TALIDA/CRELIDO
ROM 0 62,24 1
4 4
Charlotte Schreiber WANNABE CS
2012/DV/WARRANT/WELITE/PYTHAGORAS
CSK 0 63,21 1
5 5
Line Hansen CROKUS V
2009/DV/COSMEO/LATHYRUS/SOLOS LANDTINUS
SHS 0 63,65 1
6 6
Susanne Bjørn Thøgersen CHIVAS ASK
2012/DV/CAVALL ASK/BIRKEGÅRDENS CHIQUITA/CORONADO
SIR 0 64,96 1
7 7
Christian Jansen UNREAL SEJH
2013/DV/UNTOUCHABLE/STÆREBOGÅRDS PARTOUT/CORONADO
SIR 0 67,10 1
8 8
Zelina Hulehøj GERMIE
2011/KWPN/BUSTIQUE/R.ZERMIE 2/CASH
Riri 4 55,28
9 9
Henriette Bek DESCARTE AS DE PICAS
2010/BL/PRINCE DU GRIMEUX/EMOUA DE VICONTE/TURBAN ROSE
MRR 4 60,31
Josefine Qviisgaard Petersen ZENITH PP Z
2013/ZA/ZIROCCO BLUE/CALINE/CLAUDIO'S SON
LYK 4 62,11
Stine Klausholt MEXICAN STAR
2011/LU/TAILORMADE STARDUST/MEXICANA/ASTON
SKRK 4 63,12
Caroline Hansen CANNABEE
2010/DV/CAJUS/VIOLA/HØJAGERGÅRDS LEKTOR
SKRK 4 63,13
Sarah Svendgaard RAIBORNE DE PRANZAC
2005/SF/AIRBORNE MONTECILLO/FLORETTE DU GALAND/PRESTIGE DE MOENS
JSK 4 63,79
Ditte Stærk Just NØRREMØLLEHØJ'S COSMEA
2009/HO/COSMEO/VIANA I/LASINO
GRRK 4 67,41
Martin Mose Knudsen EMPIRE 197
2008/HN/EDGAR/FLORA/FALKNER
LYK 4 67,85
Cecilie May Lauridsen VESTERGAARD'S BEA JEAN
2012/DV/WILLEMOES/BELLONA JEAN/CARANO
NSPR 4 68,28
Emile Louis Hartmann CI BEAU ASK
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/CILLA ASK/LAMBRUSCO ASK
LYK 4 68,68
Jacob Theodor Schmidt BØGEGÅRDENS LEONA
2012/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/BØGEGÅRDENS LAVITA/LIONELL
UK 4 68,87
Felicia Nyløkke TIRS THEODOR
2008/DV/HEARTBEAT/TIRS TOY/CHICO'S BOY
DER 5 75,23
Laila Pedersen SANDRO´S ADEL
2010/DV/SANDRO BOY/CEANNA/CENTADEL
ROM 8 62,48
Sandie Moesgård Lauridsen QUICENT
2009/DV/CENTO/ÉTOILE DU NORD/QUIDAM DE REVEL
SIR 8 63,55
Jack Ray Nielsen GERDINGS RASSER
2013/DV/ROCKLAND/CORLORNA/CORNETTO
KOOR 8 64,23
Cecilie Gindler LARENZO
2011/BWP/GIGOLO VAN PAEMEL/GRAFITTY/CORNET OBOLENSKY
HER 8 65,37
Christian Tang Nielsen QUIET PLEASE
2008/DV/QUITE EASY/THY´S LA TIA/CALIDO I
UK 8 65,47
Caroline Knudsen CIANO 17
2010/HO/CLARIMO/PETRA III/FEENSPROSS XX (GER)
GRR4 10 80,77
Adam Sparlund Olesen ZANTOR
2008/DV/KRAKE ASK/RAZZMATAZ/ROYAL Z II
ROM 12 63,61
Laila Pedersen CHINCHERO-VITZ
2013/DV/CABACHON/EBONY/LANDOR S
ROM 12 68,26
Lars Trier Kjøller SØBAKKEHUS CARLOS
2013/DV/COSMEO/SØBAKKEHUS GAIA/CAPE TOWN S.
TSC 12 71,73
Annika Knudsen Lorentsen DAYLIGHT K
2008/KWPN/VERON/WALZING PATTY/RADISSON
KSRK 12 86,72
Sine Ramsdal Sørensen BELLIS A.K.
2009/HO/CASSUS/WOLGA V/CALATO
SERK 13 76,31
Sara Spåbæk Johansen RAABJERGS GAZELLA
2011/DV/FAVORIT ASK/GAJALUNA/GOODMAN
KSRK 16 60,16
Ditte Stærk Just AARØ'S IL PARADISO
2010/DV/CAJUS/KAAREGAARDS PARI/RACOT
GRRK 16 64,81
Stine Hansen CALACO
2011/LH///
KÅR 28 65,09
Søren Finnemann BISTRA
2009/DV/CASINO/ATHENE/CASIR ASK
SHR Udg.
Nanna Joy Videler OCEAN CJ
2012/DV/CAVALL ASK/OCTAVE/CORONADO II
UK Opg.