feb
2019
Fra 21-02-2019 til 24-02-2019 -
  • Spring
, Hest

HER - B-stævne spring hest inkl. C-klasser (B)

Stævnenummer
Prop00030203

Dato for resultat d. 05-03-2019

Resultatbehandling færdig

Herning Rideklub (Distrikt D11)
Godsbanevej 4
7400 Herning

Kontakt inden stævnet

Herning rideklub
staevne@herningridek
staevne@herningrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Bo Gejl
Dommere
Jette Dreier, Marie Langheden Pape Van Huisstede
Teknisk Delegerede
Bjarne Nikolajsen
Tilbage til klasseoversigt

11. MB1* Springning Heste (125 cm) B7 (B)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) B7 (SVH 3)

Opdateret: 05-03-2019
Antal starter:
24
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 1450 2: 1160 3: 870 4: 580 5: 430 6: 430 7: 430 8: 430 9: 430 10: 430 11: 430 12: 430

Dommere: Bo Gejl, Marie Langheden Pape Van Huisstede, Bjarne Nikolajsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Frederikke Strøm ZELINI
2009/DV/BLUE HORS ZACK/STELLA/STRAVINSKY XX (POL)
SPR 0 37,48 0 30,62 30,62 1
1 1
Louise Høj QUINTA 92
2006/HO/QUALITY/F-LUCIA/LEUTHEN I
HRB 0 39,46 0 30,77 30,77 1
2 2
Karoline Loft APG JEPP VAN´T STEINERSHOF
2001/AES/MUSCADET/BAGATELLE/
KIRK 0 35,65 0 31,61 31,61 1
3 3
Julie Paludan Sørensen CUBANA PRIMEROS Z
2007/ZA/CONVERTER/SARNIKE/SALAMON
SKÅR 0 34,63 0 31,86 31,86 1
4 4
Christina Thinggård Jacobsen QUIRIDO F
2010/HO/QUIRADO/CAPRICE/CAPITOL I
FYR 0 38,44 0 32,36 32,36 1
5 5
Christina Thinggård Jacobsen LE HERO ASK
2012/DV/LE CHAMP ASK/TRACY ASK/CARSON ASK
FYR 0 39,17 0 35,11 35,11 1
6 6
Julie Paludan Sørensen CRISPIN 14
2009/HO/CLIOSTRO/ORCHIDEE 32/CARTHAGO
SKÅR 0 39,19 0 37,29 37,29 1
Marianne Klokkerholm LANTINI-EM
2007/DV/Bøgegårdens Apollo/Candilla-Em/Candillo
SPR 0 36,59 4 28,88 28,88
Lærke Isabell Godsk MISS ELLIE
2008/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/GAIA/GRACIEUX
SVRK 0 38,73 4 30,21 30,21
Natasha Tang Kaspersen JAMES BROWN
2003/BWP/NABAB DE REVE/ALANA VAN DE HEIKENSHOEVE/ORLANDO
VIR 0 37,94 4 33,94 33,94
Laila Pedersen SANDRO´S ADEL
2010/DV/SANDRO BOY/CEANNA/CENTADEL
ROM 0 37,26 4 34,44 34,44
Filippa Christer Andersen FIONA
2011/DV/FAVORIT ASK/JACKIE/DONCASTER AA
BSR 4 39,35 0 36,13 36,13
Jack Ray Nielsen RILSON DE L´ABBAYE
2005/SF/DIAMANT DE SEMILLY/QUEEN VAN BERKENBROEK/JUS DE POMME
KOOR 4 35,97 0 38,02 38,02
Sofie Halling TOFTEHØJS CARAT
2006/DV/Coronet Ask/Ditte/Diamant
LYK 6 50,25 0 36,27 36,27
Jacob Theodor Schmidt CARACAS
2007/HO/CARETINO/ROXANA III/CAROLUS I
UK 0 40,15 6 44,98 44,98
Caroline Knudsen CIANO 17
2010/HO/CLARIMO/PETRA III/FEENSPROSS XX (GER)
GRR4 10 48,38 0 33,50 33,5
Lars Trier Kjøller CLEVER CASH Z
2012/ZA/CLINTO Z/BALUGA/ZIWAGO
TSC 9 44,00 1 39,84 39,84
Jacob Theodor Schmidt BØGEGÅRDENS LEONA
2012/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/BØGEGÅRDENS LAVITA/LIONELL
UK 12 42,40 0 37,29 37,29
Christian Tang Nielsen CLIFFHANGER
2013/DV/CABACHON/TIA/QUITE-L
UK 8 40,48 4 37,40 37,4
Trine Kjersgaard FMR'S FREJA
2007/DV/KRAKE ASK/FMR'S GIPSY/GIPSY D'ASK
FMR Opg.
Ditte Stærk Just NØRREMØLLEHØJ'S COSMEA
2009/HO/COSMEO/VIANA I/LASINO
GRRK Opg.
Annika Knudsen Lorentsen DAYLIGHT K
2008/KWPN/VERON/WALZING PATTY/RADISSON
KSRK Udg.
Christian Jansen UNREAL SEJH
2013/DV/UNTOUCHABLE/STÆREBOGÅRDS PARTOUT/CORONADO
SIR Udg.
Nanna Joy Videler OCEAN CJ
2012/DV/CAVALL ASK/OCTAVE/CORONADO II
UK Opg.