feb
2019
Fra 21-02-2019 til 24-02-2019 -
  • Spring
, Hest

HER - B-stævne spring hest inkl. C-klasser (B)

Stævnenummer
Prop00030203

Dato for resultat d. 05-03-2019

Resultatbehandling færdig

Herning Rideklub (Distrikt D11)
Godsbanevej 4
7400 Herning

Kontakt inden stævnet

Herning rideklub
staevne@herningridek
staevne@herningrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Bo Gejl
Dommere
Jette Dreier, Marie Langheden Pape Van Huisstede
Teknisk Delegerede
Bjarne Nikolajsen
Tilbage til klasseoversigt

12. MB2** Springning Heste (130 cm) A (B)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 05-03-2019
Antal starter:
30
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 1450 2: 1160 3: 870 4: 580 5: 430 6: 430 7: 430 8: 430 9: 430 10: 430 11: 430 12: 430

Dommere: Bo Gejl, Jette Dreier, Bjarne Nikolajsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Frederikke Svendgaard BØGEGÅRDENS CRISTIANO
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS ACORONA/BØGEGÅRDENS APOLLO
HER 0 69,74 1
1 1
Lars Trier Kjøller C-COLITA
2010/HO/COLMAN/LOTUS/LEONID
TSC 0 69,74 1
1 1
Louise Høj QUINTA 92
2006/HO/QUALITY/F-LUCIA/LEUTHEN I
HRB 0 71,90 1
3 3
Herle Klinge Rønnest BJERGLUNDS CRAK
2004/DV/Cajus/New Classic/Caletto I
BDR 4 61,87
4 4
Christian Jansen EMILY DESCHANEL MAK
2008/GHH/CASSINI II/ASLING ÅRUP/ASTON
SIR 4 62,55
5 5
Marianne Klokkerholm LANTINI-EM
2007/DV/Bøgegårdens Apollo/Candilla-Em/Candillo
SPR 4 65,63
6 6
Louise Stenvang HARMONIE
2006/SWB/CAMARO M/MORGANA KILLIGREW (SWB)/IRCO MENA
HRB 4 67,04
7 7
Filippa Christer Andersen FIONA
2011/DV/FAVORIT ASK/JACKIE/DONCASTER AA
BSR 4 69,04
8 8
Thea Glitrup TAQUITA BANANA
2010/DV/COSMEO/GLAVENDRUPLUNDS TATJANA/CHOPIN DANE
BIS 4 71,50
Jack Ray Nielsen GERDINGS CARRIE
2009/DV/COLMAN/CORLETTA AF KÆRSHOLM/CORLANDO
KOOR 5 73,15
Jacob Theodor Schmidt CARACAS
2007/HO/CARETINO/ROXANA III/CAROLUS I
UK 5 73,57
Julie Paludan Sørensen DYRSLUNDS HIMSELF
2008/DV/HEARTBEAT/DYRSLUNDS CHANEL/COME BACK II
SKÅR 7 82,78
Mads Larsen BLACK'S CALIENTE
2010/DV/CAJUS/JESSICA/COME ON
LYK 7 83,81
Mads Larsen BLACK´S CASSANDRA
2008/GHH/CASSINI II/FELINI/RAFA-L
LYK 8 68,40
Natasha Tang Kaspersen JAMES BROWN
2003/BWP/NABAB DE REVE/ALANA VAN DE HEIKENSHOEVE/ORLANDO
VIR 8 68,74
Stine Klausholt MEXICAN STAR
2011/LU/TAILORMADE STARDUST/MEXICANA/ASTON
SKRK 8 68,94
Sofie Halling TOFTEHØJS CARAT
2006/DV/Coronet Ask/Ditte/Diamant
LYK 8 84,76
Christina Thinggård Jacobsen LE HERO ASK
2012/DV/LE CHAMP ASK/TRACY ASK/CARSON ASK
FYR 9 75,49
Lærke Isabell Godsk MISS ELLIE
2008/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/GAIA/GRACIEUX
SVRK 11 81,10
Kristian Skovrider COUGAR
2009/HO/CALIDO I/SHAKIRA VI/CARPACCIO
KIRK 12 67,41
Christina Thinggård Jacobsen QUIRIDO F
2010/HO/QUIRADO/CAPRICE/CAPITOL I
FYR 13 73,42
Mikkel Friedrich A.CORNELIS Z
2007/ZA/AIR JORDAN Z/LADY'S OPSTALAN/ELMSHORN
UK 13 89,72
Sara Kjer Andersen HER´S WILLY
2006/HO/CRAWFORD/HUSKY/ACORD II
HOKR 17 73,26
Julie Paludan Sørensen CRISPIN 14
2009/HO/CLIOSTRO/ORCHIDEE 32/CARTHAGO
SKÅR 17 88,92
Lars Trier Kjøller CLEVER CASH Z
2012/ZA/CLINTO Z/BALUGA/ZIWAGO
TSC 21 74,91
Katja Riberholdt Q-MILES N
2011/DV/QUINTON/CANTESSA/ALASCA
TSC 21 75,36
Louise Stenvang BRUUNHOLMS CADEAU
2006/DV/Cartani/Fmr´s Casandra/Corlando
HRB 24 70,41
Trine Kjersgaard FMR'S FREJA
2007/DV/KRAKE ASK/FMR'S GIPSY/GIPSY D'ASK
FMR Udg.
Karina Kristensen STALD K.H.'S LAUDECOR
2005/DV/LANCELOT/STALD K.H.´S CHANTAL/CARANO
RIKA Udg.
Anna-mathilde Alsing Nielsen COCIO BLUE HØJVANG
2007/LH///
SKRK Udg.