jun
2018
Fra 16-06-2018 til 16-06-2018 -
  • Distance
, Hest/Pony

Hippoaden 2018 inkl. Sjællands Mesterskabet 2018 (B)

Stævnenummer
Prop00030281

Dato for resultat d. 27-06-2018

Resultatbehandling færdig

Sakskøbing Rideklub (Distrikt D05)
Kjeldmosegaard Reersø 19
4990 Sakskøbing

Kontakt inden stævnet

Gitte Kjergaard
24 64 29 62
info@hippoaden.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

5. Distance LC ca 25 km. Enkeltstart. Idealtidsklasse. Idealtid 10 km/t. Min. 7 km/t. Max 12. km/t. (D)

Distance: Distance LC (SVH 0)

Opdateret: 27-06-2018
Antal starter:
59
Antal placeringer:
47
Rytter Hest Klub Km redet Km/t Kat. point Placering
Jeanette Søgaard Hay-Schmidt EMBLA FRA GULDBÆK
2010/IS/SVIPUR FRÁ UPPSÖLUM/KVIKA FRA GULDBÆK/BURKNI BORGARHÓLI
25 0
1 1
Mette Aarup BESSI KANNEGÅRD
2003/IS/KJARNI TYREVOLDSDAL/SAGA WETZLAR/PRINS HLÖÐUTÚNI
25 0
1 1
Emmelie Jørgensen APOLLO
1999/DR///
25 0
1 1
Henny Pedersen BS LASCHANO
2012/LU/SCHANI/LATINA DITLEV/LATIMER
25 0
1 1
Hanne Alexandrine Dahl Wilstrup SIMON-STAR
2002/HN/SIR SALUT/DARGANA/GRIMAS
25 0
1 1
Ida Von Würden Berg LAS-VEGAS-EM
2006/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/LABELLA/LOGAN
25 0
1 1
Rikke Nygaard Dahl Wilstrup HØJVANG'S WILDFIRE
2008/DV/WILKENS/POLDEHØJS FINESS/FRÜHLING
25 0
1 1
Clarissa Hvidtfeldt treschow EXCELLENT
2005/LH///
25 0
1 1
Jette Bomann Jensen NEO STAR
2008/TC/GIGANT NEO (S)/BLOMMA W. (S)/COUNT'S PRIDE (US)
25 0
3 3
Ulla Bjørn Poulsen DESAFIO XXI
2006/PE/OLIMPICO XXVII/ALMONTEÑA XXIII/IBERICO VII
25 0
3 3
Cecilie Pedersen LUNA
1998/LH///
25 0
3 3
Sanne Løth Mikkelsen LUCKY LURITO DM
2006/DV/LUCKY LIGHT/LØTH'S AMI/ANDIAMO
25 0
3 3
Mie Christiansen EGELYS MEXICO OX
2009/OX/EGELYS MAJSTRO OX/EGELYS IKEYA-ZHANG OX/AZEM OX
25 0
3 3
Ida Christiansen IB KIRK FIRFOD
2008/TR/KAISERKULT/INTEGRALE FIRFOD/GRIBALDI
25 0
3 3
Ella Dolberg Anderson VERDI
2002/RP/VIVALDI/LOESARIE/VITA NOVA'S GOLDEN BORIS
25 0
5 5
Laura Emilie Laulund Hansen HISTORICO XXXIV
2008/PE/ARMAS TARUGO/HISTORICA XVII/CALESERO XIV
25 0
5 5
Louise Vilhelmsdal LUNDEMARKSGÅRDS SOLIST
2009/NF/CHAMPIZ/LUNDEMARKSGARDS SOL/STEGSTEDGÅRDS FIGARO
25 0
5 5
Frederikke Boserup MOI SANDAGERGAARD
2006/IS/NÖKKVI HÖFÐARBREKKU/KRAFLA WALDHOF/SPÓI WALDHOF
25 0
5 5
Majbritt Juhl ROLØKKE TUSCAN
2010/NF/CHAMPIZ/ROLØKKE TOKYO/FIRFOD JETSET
25 0
5 5
Mette Wael Jørgensen THERKEL
2010/NF/FIRFOD FIRSPRING/ROLØKKE TABATINGA/STEGSTEDGÅRDS THOR
25 0
5 5
Charlotte Mannerup SVEIPUR FRA SVENNEBJERG
2009/IS/VÆNGUR AUÐSHOLTSHJÁLEI/PERLA KJARNA/SÓLON HÓLI, SVAR.
25 0
5 5
Heidi Vinther Nielsen SÓLA SVENNEBJERG
2006/IS/DROPI KÍLHRAUNI/VINA GUDENÅDALEN/GULLTOPPUR ÞVERÁ, SKIÐADAL
25 0
5 5
Daniella Kleemann MAGNOLIAS JESSICA
2010/LH///
25 0
5 5
Helene Havmøller MILANCIO S
2005/LH///
25 0
5 5
Daniela Regina isabelle schwarcz NASH COGER
2009/TC/FLIRTIN MAN/ARMBRO ACORN (US)/MALABAR MAN (US)
25 0
5 5
Sara Hansen STUART-ENGLY
2007/HT/STRATO/ANEMONE/LIZ. WILDKOGEL
25 0
5 5
Christina Mette Andersen HØGDALS CÆSAR
2002/FR/IVANHOE/RAVNSGÅRDS NANNA/SÆDDINGS ADONIS
25 0
5 5
Nina Klevang Christiansen CHEF BLOU (S)
2011/TC/ABRACADABRANT (IT)/DIANA DE HESS/LINDY'S CROWN (US)
25 0
5 5
Gry Albrechtsen KIRKEBY'S CASSIO
2002/LH///
25 0
5 5
Sofie Pedersen ANUZKA
2008/LH///
25 0
5 5
Ulla Grande ÞYTUR FRÁ BLESASTÖÐUM 1A
2002/IS/ÖSSUR BLESASTÖÐUM 1A/KELDA TÓFTUM/HÖFGI KELDUDAL
25 0
5 5
Ann Dreyer KATRINEBJERGS DIRTY DANCER
2009/WE/SABER B OX/DORTHEALYST DANCING LADY/SYNOD GENTLEMAN JACK
25 0
5 5
Bianca G Bagge INCREDIBLE B
2010/LU/CRELIDO/MOSEGÅRDS SORTE SKY/
25 0
5 5
Jørgen Egeland DOGAN
2012/BL/ANSHLAG/LU LU XX/TEMPORAL POWER XX (USA)
25 0
5 5
Malou Frederikke Dalgaard SØNDERMARKENS DAISY
2008/NF/SÖRBYS VILMER X/KVÆGENBJERGS JOSEFINE/ESKEHØJGAARDS ALI
25 0
5 5
Emma Pipper Smidt SKOVLUNDEGÅRDS LA FLEUR
2008/NF/FIRFOD JETSET/ELMHOLTS LADY/PEDRO
25 0
5 5
Malou Kjeldgaard Mortensen SKOVLUNDEGÅRDS QUICK STEP
2013/NF/SKOVLUNDEGÅRDS LA'COSTE/BLÅBÆRHEGNETS QUEEN MARY/HAMLET'S MÉRICK
0 0
5 5
Cecilie Nymann ELMHOLTS AFRODITE
2011/NF/STRANDAGERS' BANDIT/ELMHOLTS ÆTNA/PALLE
25 0
5 5
Sofie Bredgaard MAX
2000/BL///
25 0
5 5
Kirsten Tock FJORDENS ALADDIN
2009/FJ/ABEL STANSTORP/TRILLE/FJALDE LIND
25 0
5 5
Ditte Tock Mogensen LERCHE HØJBOGÅRD
2001/OL/ELTON SON/LOLA/GRUSON GRUNDBERG
25 0
5 5
Christina Sørensen SHAH ZAAFIR IBN FELIMA OX
2013/OX/ZONYX OX/FELIMA OX/L.M. FELLINI OX
25 0
5 5
Johanna Maria Djurhuus MARIENLUNDS MOJO
2010/LH///
25 0
5 5
Natasja Larsen LAGUNA LINEA
2006/ZS//LAIKA/SAMSON
25 0
5 5
Nicoline Arendal Jørgensen ASTI
2013/LH///
25 0
5 5
Tina Kit Ingvordsen FRANK THE VOICE
2012/TC/RUSSEL NOVEMBER (DE)/ARMBRO GROENHOF (NL)/JAG DE BELLOUET (FR)
25 0
5 5
Jasmin Wermuth Nielsen EGELY'S COCO
2002/LH///
25 0
5 5
Katrine Kjær Bruun ORLANDO
2009/LH///
Udg.
Lise Bachmann Østergaard LÖGG BRÚN
1997/IS/HÖLDUR BRÚN/LÓA BRÚN/STÍGANDI BRÚN
Udg.
Claudia Pescatori STEDING
2004/OLD/STEDINGER/DANY/DE NIRO
Udg.
Frederikke Rahbæk Alsbæk SPRINGERS CASSINI
2009/LU/KIPPURE CASHEL/BAUNELY´S DAPHNE/RAVNSHOLT'S DIABLO
Udg.
Emma Skott Nielsen MR. BEEJAY
2006/LH///
Udg.
Louise Jørgensen JALAPEÑO Z
2006/DV/ZARDIN FIRFOD/MELDGÅRDS TEQUITA/MAY SHERIF
Udg.
Malene Skott SCHILLINGGAARDS EMIRA OX
2010/OX/MB KARATT OX/KAICHA OX/KAISER OX
Udg.
Helena Graungaard TOFTEGÅRDENS TOSCANA
2003/LU/CAPE TOWN S./TOFTEGÅRDENS CARISMA/STALD CALLES BROR BALLY
Udg.
Alberte K. Falden FLORIN EMPIRE
2010/KW/CARTHINO Z/ZARINA/CANTOS
Udg.
Susanne Jensen JULINA
1998/LH///
Udg.
Klaudia Hansen PELLE
1997/DR/Jurjen/Svanna/
Udg.
Klaus Skytte CHILI - Z (RAMONA)
1996/DV/Raimondo/Blis/Højvangs Lukas
Udg.