feb
2019
Fra 08-02-2019 til 10-02-2019 -
  • Dressur
, Hest

SAOs C stævne i Dressur Hest (C)

Stævnenummer
Prop00030416

Dato for resultat d. 18-02-2019

Resultatbehandling færdig

Sportsrideklubben Aalborg (Distrikt D14)
Finstrupgaard Dallvej 5
9230 Svenstrup J

Kontakt inden stævnet

Louise Østgaard Larsen
eft. 16 26810833
louiseoestgaard@gmail.com

Officials

Dommere
Heidi Bodenhoff Nøhr, Gritt Rosenkilde, Bente Schleppegrell Thagaard, Jan Olsen, Jesper Holst Hansen
Teknisk Delegerede
Lone Nørager Kristensen
Tilbage til klasseoversigt

1. Thrane Erhverv MB0-A Heste (C)

Dressur: MB0-A Heste (SVH 3)

Opdateret: 18-02-2019
Antal starter:
18
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 600 2: 450 3: 300 4: 200 5: 150 6: 150 7: 150 8: 150
Rytter Hest Klub Dommer C Total Kat. point Placering
Sofie K. Hansen DIEU D'AMOUR 3
2009/HN/DIMAGGIO/RONJA/ROTSPON
IRK 69,487 69,487
1 1
Marie Dige Søgaard SVALEGÅRDS ALANYA
2012/DV/TAILORMADE ATTENTION/SVALEGÅRDS ATLANTA/AKINOS
SYRK 68,974 68,974
2 2
Gitte Mors Burgaard SØNDERSKOVENS SELECTION HIT
2012/DV/SIEGER HIT/VENECIA/TEMPLE WIND XX
SRKS 67,821 67,821
3 3
Malene Kohlschmidt Ebbesen SERUPGÅRDS SHAMROCK
2010/DV/FÜRSTENBALL/SAMANTHA/MICHELLINO
KOR 67,308 67,308
4 4
Laura Ejby Hygum CEES DE KIS
2007/KWPN/DAYANO/OLINDA/JAZZ
KIRK 65,128 65,128
5 5
Jannie Annelise Jørgensen CALYPSO
2005/DV/Fernando/Chasja/Dolomit
SAO 64,744 64,744
Ida Grønbech ASHTON
2004/DV/Akinos/La Valetta/Loran
SAO 64,103 64,103
Tanja Henningsen KATBAKKENS ROYAL MISS K.
2012/DV/PRINZ K3/RABEA/LIMELIGHT
ERK 63,974 63,974
Ann Katrine Kejser Rasmussen LA COUR
2010/LU/STUNTMANN AF HVARRE/TIRA/TIBERIAS
SAO 63,846 63,846
Laura Kronborg PORSBORGGÅRDENS MEDEA
2000/OL/MAGO XX/MADONNA AF ALBÆK/URPRINZ
REB 63,333 63,333
Gitte Mors Burgaard HØJVANGS UNIK
2010/DV/"UNO" DON DIEGO/HØJVANGS TOMMELINE/TEMPLE WIND XX
SRKS 63,077 63,077
Nicoline Laurberg Johansen SQUAREDANCER
2003/DV/Loran/Sans Le Sou/Temple Wind Xx
USR 60,897 60,897
Sofie Tollestrup Kallehave VANILLA BLANCO
2007/LH///
SKO 60,385 60,385
Nanna Eline Uhd Weldingh ROMEO HILL
2006/DV/Blue Hors Romanov/Java Hill/Windsor
KIRK 60,256 60,256
Jacqueline Dupont JJ ROSSINI
2010/DV/JJ RAYBAN/M SCAPA Z/MARQUISE Z
SAO 60,128 60,128
Amalie Gry Bentsen LANGTOFTEGÅRD DE NESI
2007/DV/De Noir/Hønnerups Supra/Midt-West Ibi-Light
KSRK 59,359 59,359
Tanja Katrine Stubberup VAINCOEURE VH BLOEMENHOF
2005/AES/PLAY BOY V/H BLOEMENHOF/QUALITY V/H BLOEMENHOF/FULL SPEED VH BLOEMENHOF
REB 59,103 59,103
Susanne Juhl Christensen THIAGA SAN
2011/DV/HEARTBEAT/BEA/CLIQOUET
VAS 55,897 55,897