feb
2019
Fra 15-02-2019 til 17-02-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

C-stævne Spring Løgstør Rideklub (C)

Stævnenummer
Prop00030508

Dato for resultat d. 19-02-2019

Resultatbehandling færdig

Løgstør Rideklub (Distrikt D14)
Vester Ørbækvej 61
9670 Løgstør

Kontakt inden stævnet

Tina Østergaard (EFTER 17)
30 69 32 73 efter 17
spring@logstorrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Rasmus Rise, Arne Tornby
Dommere
Ulla Biisgaard, Jannie Guldmand Bak, Bjarne Mørup
Teknisk Delegerede
Lone Nørager Kristensen
Tilbage til klasseoversigt

4. LA1* Springning Heste (115 cm) B0 (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B0 (SVH 2)

Opdateret: 19-02-2019
Antal starter:
21
Antal placeringer:
11

Dommere: Arne Tornby, Bjarne Mørup, Lone Nørager Kristensen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Kamilla Ladefoged Rasmussen GOLDWIN
2011/KW/CANTURANO/SANCALVADO/CAVALIER
DDHS 0 58,46 1
3 Ingen fejl
Stine Cassøe Jakobsen BIRKEGÅRDENS CONCHITA
2014/DV/CAVALL ASK/BIRKEGÅRDENS CELINA/CALATO
DDHS 0 59,74 1
3 Ingen fejl
Line Nørager Kristensen BIAHILDA Z
2012/ZA/BIG STAR JR K Z/PIANULDA/CONCORDE
HHH 0 60,16 1
3 Ingen fejl
Rebecca Jespersen LARIMA
2009/HO/CRISTO/SILVER/CALIDO I
HRV 0 58,59 1
3 Ingen fejl
Isabell Victoria Frost Jensen DALEVA
2008/KWPN/WARRANT/NULEVA/C-INDOCTRO
STE 0 53,86 1
3 Ingen fejl
Christian Jansen CA-DI DD
2014/DV/CARMARGUE/OVERTURE KH./CORRATUS
SIR 0 58,73 1
3 Ingen fejl
Charlotte Rahmberg FABIA FREJ
2012/DV/FAVORIT ASK/CANATE FREJ/CARSON ASK
SAO 0 58,78 1
3 Ingen fejl
Pernille Harritslev Dam Christoffersen HAPPYHEART TEMPTATION S.G.
2011/DV/HEARTBEAT/TEMPA TEMPTATION S.G./TEMPLE WIND XX
ASR 0 57,57 1
3 Ingen fejl
Astrid Svenstrup CONGSTAR
2014/DV/CHACCO'S SON/DESIRA/STAKKATO
LØR 0 61,58 1
3 Ingen fejl
Kamilla Ladefoged Rasmussen FABIËNNE
2010/KW/ZAMBESI/TWISTER/BALOUBET DU ROUET
DDHS 0 53,74 1
3 Ingen fejl
Stine Cassøe Jakobsen NALA
2014/DV/ROCKLAND/CHERI/A'KHAN Z
DDHS 0 60,86 1
3 Ingen fejl
Camilla Lund-Pedersen KIKANALO
2006/DV/Godsend Du Reverdy/Katarina/Voltaire
VIR 4 55,76
Iben Just Madsen CALIFORNIA ACE
2009/DV/CORONADO II/LADY FLEUR/RACING ACE XX
ASR 4 55,55
Pernille Buch Stokvad CALERO-K
2009/DV/CASIR ASK/CLOVIS-K/COMERO
SKO 4 58,55
Daniel Hald Cassøe KIKSON
2014/DV/KIKANALO/UDYLLE R./VOLTAIRE
DDHS 8 61,36
Frederikke Theil Nielsen AAGAARDENS ZARTRO
2012/DV/C-INDOCTRO/ZARINA/A'KHAN Z
KONG 8 58,02
Jacqueline Dupont BRILAR
2012/DV/CASIR ASK/ASMIRA/ESTEBAN XX (den)
SAO 8 55,24
Anika Mergen Hee ARNOLDA
2006/HO/ACORD II/I CAN/CANTUS
TSC 12 58,16
Line Hvistendahl NØRHEDENS GLACIE
2011/LU/SOLOS LANDTINUS/MIRELL AF SULSTED/OGLIO XX
AAR 13 83,10
Mette Vandet Staal LE' ROCK
2013/DV/ROCKLAND/NØRREGAARD'S LE´ BEATRICE/LEENDERT
NTR Opg.
Daniel Hald Cassøe FLIK FLAK
2013/DV/FAVORIT ASK/GAVNHOLTS BAQUI/AQUILINO
DDHS Opg.