feb
2019
Fra 15-02-2019 til 17-02-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

C-stævne Spring Løgstør Rideklub (C)

Stævnenummer
Prop00030508

Dato for resultat d. 19-02-2019

Resultatbehandling færdig

Løgstør Rideklub (Distrikt D14)
Vester Ørbækvej 61
9670 Løgstør

Kontakt inden stævnet

Tina Østergaard (EFTER 17)
30 69 32 73 efter 17
spring@logstorrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Rasmus Rise, Arne Tornby
Dommere
Ulla Biisgaard, Jannie Guldmand Bak, Bjarne Mørup
Teknisk Delegerede
Lone Nørager Kristensen
Tilbage til klasseoversigt

9. LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 19-02-2019
Antal starter:
20
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 525 DKK 2: 420 DKK 3: 315 DKK 4: 210 DKK 5: 175 DKK 6: 175 DKK 7: 175 DKK 8: 175 DKK 9: 175 DKK 10: 175 DKK 11: 175 DKK 12: 175 DKK

Dommere: Arne Tornby, Rasmus Rise, Ulla Biisgaard, Lone Nørager Kristensen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Karoline Arvidson CAMPARI FF
2012/LU/CAMPBELL/CREME DE CASSIS/CASSINI II
FRK 0 42,36 0 24,29 24,29 1
1 1
Astrid Svenstrup HUMMELS AMY WINEHOUSE
2013/DV/BONAPARTE Z/HUMMELS DAMIRO STARDUST/GODSEND DU REVERDY
LØR 0 47,53 0 26,00 26 1
2 2
Rikke Andersen LOOK AT ME
2013/DS/LUDWIGS CONCEPT/SUN-PHILIJA VAN DE START/LANDETTO
VIR 0 47,57 0 26,71 26,71 1
3 3
Natasja Bang Lynge ZAZA
2004/KW/HOLD UP PREMIER/TIVONIA/LENNARD
LØR 4 41,21
4 4
Stine Degn Andersen LUPI'S QILIDO
2007/DV/CRELIDO/QUINCY/QUITE EASY
KMK 4 44,50
5 5
Camilla Lund-Pedersen C. COCO
2011/DV/CHURCHILL/C. CHANEL/RICHMAN
VIR 4 44,52
6 6
Ulrik G. Jensen MILLA M
2007/DV/MICHELLINO/CHREVI'S LUGANO/LADOGA
KMK 4 45,33
Sofie Kristine bager IN EXCESS XX (DEN)
2008/XX/NORTHERN HILL XX (IRE)/MIGHTY MISS MAGPIE XX (IRE)/RED SUNSET XX (IRE)
KMK 4 47,16
Malene Mogensen VIDTSKUE'S CASTRO
2009/DV/CASIR ASK/CAROLA E/ROCKLAND
MRR 4 47,41
Michella Høgh Strøm LAMBORGHINI
2011/NV/LEONARDO/NADIM VAN HET MHEER/DARCO
NØRK 4 48,84
Caroline Olesen HEINSGÅRDENS CANDIS
2007/DV/CANDILLO/HEINSGÅRDENS SHIPEL/SOLOS ACCORD
KONG 8 41,57
Patricia Ellen Lambe CALIDA
2003/DV/CRELIDO/ALE-CARTE/RAGTIME
FRH 8 43,68
Ulrik G. Jensen POESIN
2007/DV/CARSON ASK/ANASTACIA/SOLOS LANDTINUS
KMK 8 44,86
Rudie Telgenhof ABU
2012/LH///
HARK 8 45,17
Natasja Pedersen PARI-LANA NEXEN
2011/DV/SOLOS LANDTINUS/PARI-FINA/AKINOS
HRV 9 53,33
Pernille Korsholm NATHAN
2013/BWP/BALTIC VDL/NIMPH/ZEOLIET
SAO 12 46,34
Camilla Lund-Pedersen TOUCHE
2012/DV/TOULOUSE/QUITE LUCKY/QUITE EASY
VIR 12 46,43
Line Nørager Kristensen DARKLIGHT
2013/OL/DAYLIGHT/CINDY NYGÅRD/URPRINZ
HHH 12 49,02
Tina Brun Mortensen GRACIA Z
1999/DR/Grosso Z/Jessy Bright Xx/Fayruz Xx
HHH 16 65,85
Sofie Kristine bager KONGEJORDENS COSTA RICA
2002/DV/Come Back Ii/Ramoni/Racot
KMK 16 66,27