feb
2019
Fra 15-02-2019 til 17-02-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

C-stævne Spring Løgstør Rideklub (C)

Stævnenummer
Prop00030508

Dato for resultat d. 19-02-2019

Resultatbehandling færdig

Løgstør Rideklub (Distrikt D14)
Vester Ørbækvej 61
9670 Løgstør

Kontakt inden stævnet

Tina Østergaard (EFTER 17)
30 69 32 73 efter 17
spring@logstorrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Rasmus Rise, Arne Tornby
Dommere
Ulla Biisgaard, Jannie Guldmand Bak, Bjarne Mørup
Teknisk Delegerede
Lone Nørager Kristensen
Tilbage til klasseoversigt

10. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 19-02-2019
Antal starter:
30
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 525 2: 420 3: 315 4: 210 5: 175 6: 175 DKK 7: 175 DKK 8: 175 DKK 9: 175 DKK 10: 175 DKK 11: 175 DKK 12: 175 DKK

Dommere: Arne Tornby, Rasmus Rise, Bjarne Mørup, Lone Nørager Kristensen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Sara Bach Pedersen TRINKÆRS LARO´SE
2008/DV/LAMBRUSCO ASK/MARIEGÅRDENS DONNA DI/DORPAS X
ASR 0 40,69 0 25,02 25,02 1
1 1
Charlotte Jørgensen NOBLE SALLI
2007/LH///
DDHS 0 43,09 0 25,38 25,38 1
2 2
Camilla Thomsen EDDISON
2010/DV/CHELLYS Z/ETIK/A'KHAN Z
VAS 0 40,94 0 25,91 25,91 1
3 3
Anika Mergen Hee ARNOLDA
2006/HO/ACORD II/I CAN/CANTUS
TSC 0 42,58 0 26,58 26,58 1
4 4
Anne Sønderbek BARTOLI ROW
2011/DV/BALOU DU ROUET/CAZIA ROW/CASIR ASK
VIR 0 42,65 0 27,93 27,93 1
5 5
Mette Vandet Staal LE' ROCK
2013/DV/ROCKLAND/NØRREGAARD'S LE´ BEATRICE/LEENDERT
NTR 0 45,48 0 30,07 30,07 1
6 6
Michelle Linde Westergaard CARLOTA VD HELLE
2013/HO/CORMINT/BEAUTIFUL/CHEPETTO
URK 0 43,09 0 30,78 30,78 1
7 7
Line Nørager Kristensen ELMEGÅRDENS AKINOS
2002/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/WEGA/LAGANO
HHH 0 44,92 0 33,53 33,53 1
8 8
Natasja Pedersen PARI-LANA NEXEN
2011/DV/SOLOS LANDTINUS/PARI-FINA/AKINOS
HRV 0 39,12 4 26,39 26,39
9 9
Alma Bülow EMMY LOU 8
2007/RL/ESCUDO I/ATHENE/ATHLETICO
HRV 0 41,51 5 37,47 37,47
Camilla Lund-Pedersen VIDTSKUE'S JETTA
2013/DV/CHANDLER/JENNIFER ASK/LAMBRUSCO ASK
VIR 0 41,84 8 30,69 30,69
Natasja Bang Lynge ZAZA
2004/KW/HOLD UP PREMIER/TIVONIA/LENNARD
LØR 4 39,63
Line Guldhøj CASSINIA DEL CI CI
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/AK'S CORRY LEE/CORRADO II
DDHS 4 41,14
Patricia Ellen Lambe CALIDA
2003/DV/CRELIDO/ALE-CARTE/RAGTIME
FRH 4 41,32
Camilla Lund-Pedersen C. COCO
2011/DV/CHURCHILL/C. CHANEL/RICHMAN
VIR 4 41,35
Ida Erikstad Pedersen CAYENNE A.L.
2007/DV/Crelido/Li/Lancier
NØRK 4 41,55
Sofie Kristine bager KONGEJORDENS COSTA RICA
2002/DV/Come Back Ii/Ramoni/Racot
KMK 4 42,50
Astrid Svenstrup CONGSTAR
2014/DV/CHACCO'S SON/DESIRA/STAKKATO
LØR 4 44,25
Malene Mogensen VIDTSKUE'S CASTRO
2009/DV/CASIR ASK/CAROLA E/ROCKLAND
MRR 4 44,50
Rudie Telgenhof CORLAND
2012/DV/ROCKLAND/FIE/CARANO
HARK 4 45,26
Pernille Korsholm NATHAN
2013/BWP/BALTIC VDL/NIMPH/ZEOLIET
SAO 4 46,35
Rikke Andersen LOOK AT ME
2013/DS/LUDWIGS CONCEPT/SUN-PHILIJA VAN DE START/LANDETTO
VIR 8 41,86
Ulrik G. Jensen POESIN
2007/DV/CARSON ASK/ANASTACIA/SOLOS LANDTINUS
KMK 8 42,00
Stine Degn Andersen LUPI'S QILIDO
2007/DV/CRELIDO/QUINCY/QUITE EASY
KMK 8 42,09
Line Hvistendahl NØRHEDENS GLACIE
2011/LU/SOLOS LANDTINUS/MIRELL AF SULSTED/OGLIO XX
AAR 8 47,63
Jacqueline Dupont BRILAR
2012/DV/CASIR ASK/ASMIRA/ESTEBAN XX (den)
SAO 12 42,17
Karoline Arvidson CAMPARI FF
2012/LU/CAMPBELL/CREME DE CASSIS/CASSINI II
FRK 12 47,76
Sofie Kristine bager IN EXCESS XX (DEN)
2008/XX/NORTHERN HILL XX (IRE)/MIGHTY MISS MAGPIE XX (IRE)/RED SUNSET XX (IRE)
KMK 20 42,18
Julie Boje PARTY ROCK
2011/LU/ROCKLAND/GRANDALSGÅRDS KICK ASS/CORRATUS
KARR 22 70,77
Ulrik G. Jensen MILLA M
2007/DV/MICHELLINO/CHREVI'S LUGANO/LADOGA
KMK Udg.