feb
2019
Fra 15-02-2019 til 17-02-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

C-stævne Spring Løgstør Rideklub (C)

Stævnenummer
Prop00030508

Dato for resultat d. 19-02-2019

Resultatbehandling færdig

Løgstør Rideklub (Distrikt D14)
Vester Ørbækvej 61
9670 Løgstør

Kontakt inden stævnet

Tina Østergaard (EFTER 17)
30 69 32 73 efter 17
spring@logstorrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Rasmus Rise, Arne Tornby
Dommere
Ulla Biisgaard, Jannie Guldmand Bak, Bjarne Mørup
Teknisk Delegerede
Lone Nørager Kristensen
Tilbage til klasseoversigt

11. LA1* Springning Heste (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 19-02-2019
Antal starter:
26
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 700 DKK 2: 560 DKK 3: 420 DKK 4: 280 DKK 5: 175 DKK 6: 175 DKK 7: 175 DKK 8: 175 DKK 9: 175 DKK 10: 175 DKK 11: 175 DKK 12: 175 DKK

Dommere: Arne Tornby, Rasmus Rise, Bjarne Mørup, Lone Nørager Kristensen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Nanna Støvring ZICO SAN
2006/LU/COME BACK II/FIDJI SAN/DOLOMIT
SYRK 0 47,59 1
1 1
Line Henningsen CALIFORNIA
2009/DV/COSMEO/COSTA RICA/COME BACK II
SKRK 0 49,23 1
2 2
Louise Vejling Madsen DIACANDI
2009/HO/DIARADO/ORZELLA/CANDILLO
SAO 0 49,32 1
3 3
Camilla Lund-Pedersen KIKANALO
2006/DV/Godsend Du Reverdy/Katarina/Voltaire
VIR 0 50,42 1
4 4
Line Guldhøj CASSINIA DEL CI CI
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/AK'S CORRY LEE/CORRADO II
DDHS 0 54,45 1
5 5
Michelle Linde Westergaard CARLOTA VD HELLE
2013/HO/CORMINT/BEAUTIFUL/CHEPETTO
URK 0 60,29 1
6 6
Camilla Lund-Pedersen VIDTSKUE'S JETTA
2013/DV/CHANDLER/JENNIFER ASK/LAMBRUSCO ASK
VIR 0 61,33 1
7 7
Stine Bach LEELAND
2009/DV/ROCKLAND/NØRREGAARD'S LE´ BEATRICE/LEENDERT
DDHS 4 53,32
Caroline Westphal Andersen EXCALIBUR
2009/KW/AMADEUS/WONDERFUL WOMAN/CELANO
NØRK 4 53,93
Anika Mergen Hee ARNOLDA
2006/HO/ACORD II/I CAN/CANTUS
TSC 4 54,35
Anne Sønderbek BARTOLI ROW
2011/DV/BALOU DU ROUET/CAZIA ROW/CASIR ASK
VIR 4 54,69
Camilla Thomsen EDDISON
2010/DV/CHELLYS Z/ETIK/A'KHAN Z
VAS 4 57,15
Frida Christensen KROGÅRDENS FAVORIT HEART
2010/DV/HEARTBEAT/KROGÅRDENS FAVORIT/COME BACK II
ASR 4 57,35
Emma Skipper LAST MINUTE DB
2013/ME/LYCON/GAJA/GRABENSEE
SAO 4 58,96
Pernille Buch Stokvad CALERO-K
2009/DV/CASIR ASK/CLOVIS-K/COMERO
SKO 4 61,41
Mette Vandet Staal LE' ROCK
2013/DV/ROCKLAND/NØRREGAARD'S LE´ BEATRICE/LEENDERT
NTR 4 61,45
Line Hvistendahl NØRHEDENS GLACIE
2011/LU/SOLOS LANDTINUS/MIRELL AF SULSTED/OGLIO XX
AAR 4 61,80
Charlotte Jørgensen NOBLE SALLI
2007/LH///
DDHS 8 50,04
Sara Bach Pedersen TRINKÆRS LARO´SE
2008/DV/LAMBRUSCO ASK/MARIEGÅRDENS DONNA DI/DORPAS X
ASR 8 52,92
Astrid Svenstrup CONGSTAR
2014/DV/CHACCO'S SON/DESIRA/STAKKATO
LØR 8 55,33
Astrid Svenstrup HUMMELS AMY WINEHOUSE
2013/DV/BONAPARTE Z/HUMMELS DAMIRO STARDUST/GODSEND DU REVERDY
LØR 8 55,80
Natasja Bang Lynge CECIL KULING
2010/DV/CHURCHILL/CASSANDRA PESEN S.T./ROYAL Z I
LØR 12 48,71
Jacqueline Dupont BRILAR
2012/DV/CASIR ASK/ASMIRA/ESTEBAN XX (den)
SAO 12 54,82
Ida Erikstad Pedersen CHRISTIANO MAK
2011/DV/CASILIUS/URO´S IRIS/CALVADOS
NØRK 14 68,91
Camilla Thomsen LOUISIANA 66
2008/OS/LANDFUERST/PANARINA/CALETTO I
VAS 18 67,67
Alma Bülow EMMY LOU 8
2007/RL/ESCUDO I/ATHENE/ATHLETICO
HRV Udg.