dec
2018
Fra 14-12-2018 til 16-12-2018 -
  • Dressur
  • Spring
, Hest/Pony

Egum Rideklubs Julestævne (D)

Stævnenummer
Prop00030556

Dato for resultat d. 02-01-2019

Resultatbehandling færdig

Egum Rideklub (Distrikt D10)
Gl. Egumvej 140
7000 Fredericia

Kontakt inden stævnet

Stævneudvalget
52751241
eur-staevne@hotmail.com

Officials

Dommere
Winni Agertoft, Liselotte Jacobsen, Cecilie Davidsen, Dorte Bundgård Christiansen, Grethe Eriksen, Berit Palmelund
Teknisk Delegerede
Bettina Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

2. Showklasse 30/40/50/60/70/80/90/100 cm - pony (D)

Spring: Springning Showklasse - Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 02-01-2019
Antal starter:
60
Antal placeringer:
41

Dommere: Bettina Pedersen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Alexander Lomholt Dueholm BRENTEBJERGS SHAKIRA
2011/NF/SOPHIENHOFS MAROON/BRENTEBJERGS SALSA/ZWAVO'S SUPRISE
JSK 0 71,10
3 3
Alexander Lomholt Dueholm BRENTEBJERGS SHAKIRA
2011/NF/SOPHIENHOFS MAROON/BRENTEBJERGS SALSA/ZWAVO'S SUPRISE
JSK 0 63,80
3 3
Steffanie Victoria Horsted Dyrlund BASTI
2008/LH///
VRK 0 84,60
3 3
Oliver Kjær Horsted Dyrlund HOLSTEINS MISSOURI
2002/Reit/HORSEGATE MINSTREL/HOLSTEINS SONNENTAU/PATRICK
VRK 0 48,80
3 3
Steffanie Victoria Horsted Dyrlund BASTI
2008/LH///
VRK 0 75,40
3 3
Oliver Kjær Horsted Dyrlund HOLSTEINS MISSOURI
2002/Reit/HORSEGATE MINSTREL/HOLSTEINS SONNENTAU/PATRICK
VRK 0 47,60
3 3
Ingeborg Elizabeth Schou ROBIN
1998/LH///
FYR 0 56,50
3 3
Katrine Bolbro Agerholm MADONNA
1998/NF/STEGSTEDGÅRDS MONTANA/ESKEHØJGAARDS ROSANA DE SOTO/HØJMARKENS IKAROS
JORK 0 57,70
3 3
Katrine Bolbro Agerholm MADONNA
1998/NF/STEGSTEDGÅRDS MONTANA/ESKEHØJGAARDS ROSANA DE SOTO/HØJMARKENS IKAROS
JORK 0 52,90
3 3
Maria Sandfeld SALLAGHAN GRAY I
2014/BL///
UK 0 64,00
3 3
Victoria Martens AMANDA
2007/LH///
EUR 0 58,40
3 3
Christoffer Lomholt Dueholm BÜLOWS NOMA
2010/WE/HEIDEWINDE'S JARNO/BJERREGÅRDS OLIVIA/BJERREGÅRDS APOLLO
JSK 0 44,00
3 3
Ingeborg Elizabeth Schou ROBIN
1998/LH///
FYR 0 49,80
3 3
My Ringsbo KRONGAARDS FNUGGI
2003/DR///
SVRK 0 54,20
3 3
Maria Sandfeld SALLAGHAN GRAY I
2014/BL///
UK 0 57,90
3 3
Signe Risager danielsen B-BOY HØJGÅRD
2010/LU/GP DON CHICO HØJGÅRD/BEAUTY/
GERF 0 45,70
3 3
Signe Jahn Klinge BLADE'S BEAM
2009/SP/RØGILD'S ARAGORN/STENDYSSEN'S BELLISIMA/BENGAD RUSTLING GRASS
TURK 0 41,80
3 3
Natasja Bolbro Agerholm BLONDIE
2003/CO/EMOE BERTI/CLOONTEAGH REBEL/ARAN FLIGHT
JORK 0 50,80
3 3
Josefine Damkilde Jacobsen WILLIAM
2007/LH///
SVRK 0 44,10
3 3
My Ringsbo KRONGAARDS FNUGGI
2003/DR///
SVRK 0 52,40
3 3
Louise Brandt Jacobsen STALD PR AMARIUS
2005/SP/AMMADOOR/STALDMATIS' SERAFINA/NICK
HDR 0 47,70
3 3
Louise Brandt Jacobsen STALD PR AMARIUS
2005/SP/AMMADOOR/STALDMATIS' SERAFINA/NICK
HDR 0 45,50
3 3
Natasja Bolbro Agerholm BLONDIE
2003/CO/EMOE BERTI/CLOONTEAGH REBEL/ARAN FLIGHT
JORK 0 52,90
3 3
Nicoline Nørgaard Thomsen PUMPKIN
2006/LH///
FSRK 0 47,10
3 3
Sara Bakholdt Als BROOKWATER PARAMOUNT
2006/WB/CWRTYCADNO LLEWELYN/WIAN UPTOWN GIRL/MYNACH FLOWER POWER
KOR 0 43,40
3 3
Signe Risager danielsen B-BOY HØJGÅRD
2010/LU/GP DON CHICO HØJGÅRD/BEAUTY/
GERF 0 41,80
3 3
Julie Hall SATIKKI
2007/LH///
GERF 0 47,50
3 3
Mark Frederik Holst CAMILLA
2010/BL/KARLOS//
TURK 0 40,70
3 3
Olivia Aagaard Christiansen SIR ROBIN
2001/LH///
DIR 0 48,20
3 3
Isabella Bruun Mathiassen SPIRIT
2010/LH///
PSR 0 43,90
3 3
Julie Hall SATIKKI
2007/LH///
GERF 0 48,20
3 3
Katharina Fuglsang-Damgaard Hindrichsen Kley DYMOCK IRIS
2005/WB/LENNARDS MONOGRAM/SCRAFTON GARLAND/MØLLEGÅRDS SPARTACUS (OS)
ROOR 0 51,00
3 3
Sophie-Andrea Lund STEGSTEDGAARDS FELICIA
2008/NF/SAMBA KING/STEGSTEDGÅRDS FRIDA/MALIBU II
OTB 0 52,90
3 3
Melanie Schmidt domaiski STEMAR'S DIJOY
2012/SP/DICARDO/JOY AF LUNDSBJERGGAARD/STEGSTEDGÅRD`S MC KENZIE
ABR 0 52,00
3 3
Karoline Hedensted Jespersen IRISH SPOT
2000/DR///
HDR 0 44,40
3 3
Rebekka Lomholt Kyed LUKAS
2008/LH///
JSK 0 49,70
3 3
Sophie-Andrea Lund STEGSTEDGAARDS FELICIA
2008/NF/SAMBA KING/STEGSTEDGÅRDS FRIDA/MALIBU II
OTB 0 51,00
3 3
Katharina Fuglsang-Damgaard Hindrichsen Kley DYMOCK IRIS
2005/WB/LENNARDS MONOGRAM/SCRAFTON GARLAND/MØLLEGÅRDS SPARTACUS (OS)
ROOR 0 52,60
3 3
Alberte Blendstrup Andersen MY QUEENIE
2010/LU/GLANVYRNWY SQUIRE/JULIA/
NÅR 0 41,60
3 3
Nova Anneberg Bruno MR INCREDIBLE
2006/BL///
HDR 0 43,40
3 3
Line Møller Jeppesen CARRANDULLA SILVER MIST
2004/IHR///
EUR 0 40,80
3 3
Tiffanie Naima Melanie Torp GRIFF
2002/LH///
KER 4 59,50
Christoffer Lomholt Dueholm BÜLOWS NOMA
2010/WE/HEIDEWINDE'S JARNO/BJERREGÅRDS OLIVIA/BJERREGÅRDS APOLLO
JSK 4 53,10
Josefine Damkilde Jacobsen WILLIAM
2007/LH///
SVRK 4 42,10
Sara Bakholdt Als BROOKWATER PARAMOUNT
2006/WB/CWRTYCADNO LLEWELYN/WIAN UPTOWN GIRL/MYNACH FLOWER POWER
KOR 4 44,60
Nicoline Nørgaard Thomsen PUMPKIN
2006/LH///
FSRK 4 45,30
Melanie Schmidt domaiski STEMAR'S DIJOY
2012/SP/DICARDO/JOY AF LUNDSBJERGGAARD/STEGSTEDGÅRD`S MC KENZIE
ABR 4 53,10
Karoline Hedensted Jespersen IRISH SPOT
2000/DR///
HDR 4 45,00
Rebekka Lomholt Kyed BIRKELUND'S CONCORT
2010/SP/CANNON/KAVSGAARDS CAVALINA/ANTARIO N
JSK 4 58,70
Alberte Blendstrup Andersen MY QUEENIE
2010/LU/GLANVYRNWY SQUIRE/JULIA/
NÅR 4 42,40
Rebekka Lomholt Kyed BIRKELUND'S CONCORT
2010/SP/CANNON/KAVSGAARDS CAVALINA/ANTARIO N
JSK 4 54,80
Tiffanie Naima Melanie Torp GRIFF
2002/LH///
KER 8 81,10
Signe Jahn Klinge BLADE'S BEAM
2009/SP/RØGILD'S ARAGORN/STENDYSSEN'S BELLISIMA/BENGAD RUSTLING GRASS
TURK 8 55,00
Victoria Martens AMANDA
2007/LH///
EUR 12 96,10
Mark Frederik Holst CAMILLA
2010/BL/KARLOS//
TURK 12 71,20
Olivia Aagaard Christiansen SIR ROBIN
2001/LH///
DIR 12 66,70
Isabella Bruun Mathiassen SPIRIT
2010/LH///
PSR 12 73,60
Nova Anneberg Bruno MR INCREDIBLE
2006/BL///
HDR 12 65,40
Kira Kjær Buhl LEO
2005/FJ/CITRUS KLATTRUP/KVIKKI/KVIK HALSNÆS
TURK Udg.
Line Møller Jeppesen CARRANDULLA SILVER MIST
2004/IHR///
EUR Udg.