apr
2018
Fra 13-04-2018 til 15-04-2018 -
  • Spring
, Hest/Pony

Forårsstævne Hjallerup spring hest og pony (C)

Stævnenummer
Prop00030561

Dato for resultat d. 30-04-2018

Resultatbehandling færdig

Hjallerup Rideklub (Distrikt D14)
Tryvej 13
9320 Hjallerup

Kontakt inden stævnet

Anette Svendsen
61116084
spring@hrv.dk

Officials

Banedesigner
Rasmus Rise
Dommere
Jannie Guldmand Bak, Bjarne Mørup, Charlotte Jensen
Teknisk Delegerede
Mette Winther
Tilbage til klasseoversigt

15. LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) B4 (C)

Spring: LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 30-04-2018
Antal starter:
21
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 450 DKK 2: 360 DKK 3: 270 DKK 4: 180 DKK 5: 150 DKK 6: 150 DKK 7: 150 DKK 8: 150 DKK 9: 150 DKK

Dommere: Rasmus Rise, Jannie Guldmand Bak, Mette Winther

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Laura Marie Hougaard Pedersen LOKE
1997/DR///
SKO 0 51,59 0 28,16 1
1 1
Mille Foss Roed SOLBAKKENS O'LINE
2003/NF/SILVERLEA LAST CHANCE/SOLBAKKENS DEBBIE/RICO-SØNDERMARK
RST 0 60,37 0 28,44 1
2 2
Sofie Pørksen Conradsen SPRINGVIEW LITTLE JOKER
2004/BL///
RESR 0 53,32 0 28,59 1
3 3
Sofia Zornig Sylvestersen IRISH PLEASURE
1996/DR///
RESR 0 48,57 0 29,33 1
4 4
Julie Halskov NINA DI BELLE
2009/BP/MACHNO CARWYN/BELLE/BEYERLODGE DIAMOND M
JSK 0 52,25 0 30,00 1
5 5
Violise Frost Bay MIA 88
2005/Reit/MARTINI/MARLIES/DIOGENES KAY
BSR 0 57,91 0 30,61 1
6 6
Filippa Christer Andersen MR. BONFIRE
2010/LU/MISTER MALTHE/MISS SPEDDY/
BSR 0 60,18 0 30,92 1
Anna Kofoed RICHIE
2004/IHR///
SAO 0 54,56 0 32,30 1
Laura Thomey BØLLE
2001/DR///
RESR 0 50,61 4 44,68
Sofie Quistgaard KYRILL
2005/NR/KHADIBOJ VAN KLAVERBORCH/KELSEY/KRIMH OX
NØRK 0 56,58 8 29,28
Josephine Brendholdt DARINKO STAR
2003/NF/HE.STB. 237/Dagna/Heuvingshof Wout
UK Udg.
Malin Marie Haugaard TEACH MOR BRIDGIE
2012/CO/MOORLAND SNOWY RIVER/GLANMORE LILLIAN/ASHFIELD JOVIAL JOKER
FRK Opg.
Signe Helene Kruuse Frandsen KABRITS SENOBIA
2008/NF/SIRIUS HIPPIOS/ELMHOLTS ELITA/ODBJERGS RUBIN
HRV 1 71,01
Laura Thomey KLINTHOLMS MISS ABBY
2007/WE/BJERREGÅRDS JACKPOT/BJERREGÅRDS BOLET/DOWNLAND GOLDLEAF
RESR 4 50,17
Line Nielsen FELIX
1999/DR///
RÆV 4 51,38
Emmelie Aabech CALLER KILTORMER
2000/IHR///
HRV 4 51,85
Iris Charlotte Shjunk Bergenser ROMEO
2007/WE/CENNEN SCHUBERT/FUGLSØGÅRDS ROSSY/SKOVBJERGS BORDEAUX
HJR 4 56,99
Josefine Marie Westerskov VOGNMANDGÅRDENS TOPGIRL
2007/NF/KANTJE'S VALENTIJN/VOGNMANDGÅRDENS TOPLIGHT/VOGNMANDSGÅRDEN FIRELIGHT
FRK 4 60,95
Sylvester Vikene BANDIT
2004/LH///
FRK 8 64,14
Josefine Nell Larsen FORZANDO
2010/SP/MAGIC DANCER H./FIORA/NØRLUNDS ATLANTIC
UK 12 67,21
Maja Gimbergsson Gyde TAROK
1999/LH///
HRV Opg.