feb
2019
Fra 22-02-2019 til 24-02-2019 -
  • Spring
, Hest

AARHUS MESTERSKABERNE HEST SPRINGNING 2019 (C)

Stævnenummer
Prop00030573

Dato for resultat d. 05-03-2019

Resultatbehandling færdig

Aarhus Rideklub (Distrikt D12)
Vilhelmsborg Bedervej 101
8320 Mårslet

Kontakt inden stævnet

Tania Joensen eller Nadja Therkildsen
40535668
aarhusspring@gmail.com

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, John Nielsen
Dommere
Karen Ballegaard, Gitte Holm
Teknisk Delegerede
Mette Winther, Jette Bach
Tilbage til klasseoversigt

6. LB1* KVAL Aarhusmesterskab Heste 2019 (105 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 05-03-2019
Antal starter:
41
Antal placeringer:
11
Dotering:
1: 660 DKK 2: 520 DKK 3: 390 DKK 4: 260 DKK 5: 220 DKK 6: 220 DKK

Dommere: Erling E. Simonsen, John Nielsen, Mette Winther, Karen Ballegaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Louise Pedersen LAETITIA 80
2003/HO/RHEINSBERG/JUNDA/ACOBAT I
RVV 0 48,39 0 24,97 24,97 1
1 1
Nicoline Andersen Lau ÅEN'S APRIL
2008/DV/COSMEO/BABETTE/BOHEME
GJK 0 49,65 0 26,91 26,91 1
2 2
Jeanne Keller CONTRA-AS
2006/OS/CONTENDRO I/PRAERIE II/FEINBRAND
KOOR 0 49,91 0 26,95 26,95 1
3 3
Cecilie voller Kjærulff HØJERSMINDES HERBERT
2008/DV/HEARTBEAT/HØJERSMINDES TANJA/ACORD II
ODR 0 53,54 0 27,73 27,73 1
4 4
Mathilde Holm HELANVILLE VAN DE DERKES
2007/BWP/ELANVILLE/KRAZIANA VAN DE MOEREN/PRIMO DES BRUYERS
BAR 0 52,49 0 28,82 28,82 1
5 5
Sofie Darling Skjoldborg Pedersen VIDTSKUE'S CAROLA
2014/DV/ROCKLAND/CARNUTCETT/EQUEST CARNUTE
HER 0 47,19 0 29,68 29,68 1
6 6
Sarah Wheler LEONA
2001/HO/Lorentin I/M-Lousiana/Coriander
AAR 0 53,17 0 30,12 30,12 1
7 7
Anee Keller CHARLIE CHIP
2004/DV/Corratus/Chatine/Charmeur
KOOR 0 47,80 0 31,21 31,21 1
8 8
Freja Løbner Fugl LA MARISSA
2007/LU/LACASIR ASK/MALITZA/
AAR 0 51,84 0 31,89 31,89 1
9 9
Sofie Darling Skjoldborg Pedersen MALINOS
2007/LU/AKINOS/MALISE/FANAL PRYDSHOLM
HER 0 50,90 0 32,19 32,19 1
10 10
Line Brandt Hansen COSMEDU
2012/DV/COSMEO/BROGAARDENS DUNJA SCHÖNAU/A-DUR
AAR 0 52,48 0 32,36 32,36 1
11 11
Helena Kirstine Kjær Danielsen CATCH ME
2012/HN/CLASSE/EMELY/ESCUDO I
SIR 0 51,79 0 32,37 32,37 1
Lars Stein Nielsen COVER GIRL
2011/DV/CHELLYS Z/SKOVGAARDENS CHLOE'/FRIDERICUS REX
BOGØ 0 52,26 0 33,43 33,43 1
Tina Brun Mortensen AMBER
2005/KW/PLACIDO/NOBBY NORALY/EPILOT
BÆK 0 53,64 0 34,74 34,74 1
Isabel Jasmin Kristoffersen HECAS CARTANO
2011/DV/CARRICO/LANDTANA/LANDOR S
SPR 0 53,43 0 35,86 35,86 1
Celina Schönemann - Paul CAN-CAN
2000/DV/Cajus/Elipse/Excellens
DDHS 0 50,94 4 31,15 31,15
Susan Brøndum Skytte EGANO
2009/KW/WIZZERD WV/HAIFA/WISCONSIN
KOOR 0 54,28 4 32,60 32,6
Trine Johnsen AIR FORCE ONE
2012/WP/A´LEE SPRING POWER/RONA/RACHMANINOFF
RKV 0 53,72 4 33,33 33,33
Laura Bøgeskov BALOU'S BALLERINA
2010/DV/BALOU AGG./EDELGAARD´S PALONA/ACOBAT II
RORK 0 53,51 4 34,27 34,27
Karoline Jepsen Larsen ASJU
2004/DV/Aston/June Stream/Jet Stream Xx
HURK 0 50,12 5 44,15 44,15
Line Hvistendahl NØRHEDENS GLACIE
2011/LU/SOLOS LANDTINUS/MIRELL AF SULSTED/OGLIO XX
AAR 1 56,37
Camilla Nygaard KINGSTON
2007/DV/Heartbeat/Ceres Royal/Royal Z Ii
NTR 4 48,13
Rikke Rosengaard Hansen QUINSTANO
2003/OS/QUIDAM'S RUBIN/MERCEDES VII/CALGARY
ROM 4 50,54
Sofie Kristine bager KONGEJORDENS COSTA RICA
2002/DV/Come Back Ii/Ramoni/Racot
KMK 4 50,57
Line Eghoff CIS-SEÉ "EGELY"
2008/DV/CARMARGUE/CON-NETT EGELY/CONTINUE
BDR 5 56,32
Anne French Henriksen FAROUK
2011/DV/FAVORIT ASK/MITZI/LEANDRO
DDHS 6 63,28
Rikke Rosengaard Hansen ROSENGÅRDENS FRANCOIS
2014/DV/FAVORIT ASK/CHINATU LS LA SILLA/CHAPULTEPEC LA SILLA
ROM 7 64,55
Linea Putman GREDSTEDGAARDS CONTENDRA
2009/DV/CONTENDRO I/GREDSTEDGÅRDS QIUSELL/QUINTERO
VBR 7 66,77
Nicoline Abildgaard Funke Bang LILLE SKYTTEHUS ARCON
2007/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/LASONET/LANCIER
BOR 7 67,00
Sofie Bønnelykke Kirkegaard BANKGÅRDS ALISTA
2012/DV/ARLANDO Z/POPPELGAARDENS CALISTA/COME BACK II
STE 8 54,44
Rebecca Ousen Christensen EDELGAARDS CANTANO
2007/HO/CANDILLO/F-LIMARA/LINCOLN
HDR 8 69,38
Maria Billeskov Nissen TRUEHOLM'S QUMIG
2001/DV/Quebec/Glendale Ambassador/Klaudius Korshøj
LYK 9 59,82
Tina Brun Mortensen GRACIA Z
1999/DR/Grosso Z/Jessy Bright Xx/Fayruz Xx
BÆK 10 76,83
Mette Overgaard vilhelmsen ENGHAVEN'S AIKON
2012/NF/POLSBURY PERICLES/BRANDT'S SPAR DAME/GAY COUNT SHETAN
SYRK 11 67,66
Emma Pløen Plaetner CLAUDE MONÉT
2012/RL/CLAPTON 6/INDIAN DREAM/CYBER SPACE
HERR 14 77,96
Charlotte Schjødt DALIDA DE REVE
2003/DR/Nabab De Reve/Agile De Thurin/Starter
SKÅR Udg.
Julie Schak Nielsen DON JUAN
2002/DV/Lorentin Ii/Analie/Fanal Prydsholm
AAHR Udg.
Isabella Zitz LAJGÅRDENS CHANTALL
2013/DV/CAVALL ASK/ORLANDA/ALCATRAZ
FYR Udg.
Alberte Hauge CASQUETTA 2
2009/HO/CASQUETTO/K-JEREMIA/COROFINO I
RTG Udg.
Simone Aakjær Larsen QUIBEN Z
2002/ZA/QUINAR/HEUREKA/DREAMSTREET
VRK Udg.
Emma Alberte Adolfsen CASSIDY
2005/FR/Cassalus Af Egensevang/Lone/Milton Torp
HIRI Udg.