feb
2019
Fra 22-02-2019 til 24-02-2019 -
  • Spring
, Hest

AARHUS MESTERSKABERNE HEST SPRINGNING 2019 (C)

Stævnenummer
Prop00030573

Dato for resultat d. 05-03-2019

Resultatbehandling færdig

Aarhus Rideklub (Distrikt D12)
Vilhelmsborg Bedervej 101
8320 Mårslet

Kontakt inden stævnet

Tania Joensen eller Nadja Therkildsen
40535668
aarhusspring@gmail.com

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, John Nielsen
Dommere
Karen Ballegaard, Gitte Holm
Teknisk Delegerede
Mette Winther, Jette Bach
Tilbage til klasseoversigt

6. LB1* KVAL Aarhusmesterskab Heste 2019 (105 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 05-03-2019
Antal starter:
48
Antal placeringer:
13

Dommere: Erling E. Simonsen, John Nielsen, Mette Winther, Karen Ballegaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Line Foldager Madsen VOLSTRUPS CELINE
2012/DV/CHURCHILL/CIRKELINE/CORLANDO
NDRK 0 45,93 0 25,07 25,07 1
1 1
Camilla Carina Nielsen HUMMELS SHINE CRAZY DIAMOND
2005/DV/ASTON/DAMIRO/RAMIRO Z
VRK 0 48,56 0 26,34 26,34 1
2 2
Julie Rask LANDLYSTES LEEROX
2007/DV/Solos Landtinus/Seneca/Lord Caletto
RKH 0 48,90 0 27,40 27,4 1
3 3
Christina Stecher FIREFLY
2009/LH///
EDR 0 50,79 0 27,51 27,51 1
4 4
Stine Løkke JOYCE
2009/BWP/MUSCARIS D'ARIEL/MYRA/ENRICO X
ÅSNR 0 47,60 0 28,27 28,27 1
5 5
Emilie Katrine Høll Pedersen BALOTELLI LOVE
2014/HO/BALDINI II/TOSCANA X/QUINTERO
BIS 0 46,18 0 28,30 28,3 1
6 6
Hanne Juel CASSIE
2009/LH///
SRI 0 49,88 0 28,35 28,35 1
7 7
Laura Dahl Pedersen WALDEU
2013/DV/WARRANT/MA DIEU/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO
NÅR 0 49,22 0 28,82 28,82 1
8 8
Marikka Godskesen GØRKLINTGÅRDS GRAENA
2003/DV/Cape Town S./Granada/Come Back Ii
SIR 0 51,60 0 29,03 29,03 1
9 9
Josefine Heisinger CANNA BIRD
2013/DV/CANNAVAROS/BIRD OF DIAMOND/DIAMOND
BIS 0 54,73 0 29,46 29,46 1
10 10
Mette-Stine Folkmar Jakobsen MISS AMOUR
2013/DV/SAN AMOUR/DE NIRO'S DIVA/DE NIRO
EDR 0 51,37 0 30,34 30,34 1
11 11
Kathrine Fynbo BABETH
2009/HO/LIGHTNING/UNITA I/CARPACCIO
NDRK 0 50,76 0 31,02 31,02 1
12 12
Henrik Lidsmoes KJÆR'S CAJSAR
2011/DV/CAJUS/CHER/CARANO
SLRK 0 48,81 0 31,56 31,56 1
13 13
Jeff Paw Nielsen LE CLAIRE
2009/DS/LEVISTANO/COSINA/CONVOI
KOOR 0 51,96 0 32,11 32,11 1
Maiken Aarup Damsø KRONBORGDIGES FLIKA
2007/DV/Crelido/Lillelunds Heidi/Loudini
NØRK 0 52,53 0 32,50 32,5 1
Sille Marie Nyboe Jakobsen FLICK FLACK
2004/DV/Casir Ask/Acapella/Aston
TØRK 0 52,34 0 32,94 32,94 1
Pi Høgh Brill FRODO BAGGINS FF
2009/HO/CANCARA/BANANA/BACHUS
KSRK 0 53,74 0 35,72 35,72 1
Stevald Kim Bøje Nielsen HOELGAARD'S SCARLET
1999/KW/ZEOLIET/LAPLAND/LANDWIND II B
HDR 0 48,44 4 28,41 28,41
Kia Wallin Jørgensen ARDYNA
2005/KW/CARTIER VD HEFFINCK/DOUBLETTE/JASPER
RKV 0 51,16 4 28,46 28,46
Anne Lindgreen BINDIE
2009/HO/CRISTO/UTOPIA XI/LIMBUS
RKV 0 50,65 4 34,17 34,17
Maria Billeskov Nissen BAHAMAS DE LA HAYE
2007/sBs/LORD Z/REGINA VAN DEN HOOGEN AKKER/CLINTON
LYK 0 48,10 4 38,86 38,86
Hanne Viola Pedersen D'AMOUR V/H DENNENHOF
2003/AES/VASCO V/H DENNENHOF/WAIKA/ITOU D'AMOUR
HYOR 0 45,89 8 29,62 29,62
Anni Pape CHAMONIE-PKJ
2013/DV/COSMEO/CHAMONE-CR/CHAMPIONE
LYK 0 55,52 22 80,92 80,92
Jesper Meyenburg CALKATO
2014/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/CALEO/CAJUS
ABR 1 56,45
Jesper Meyenburg JC BALOU'S GOLDEN GLOBE
2014/DV/BALOU/EGELUNDS GRACE/PETER PAN
ABR 1 57,97
Anni Pape LYKKEGAARDS COUNT ON ME
2014/DV/CELLESTIN SEKT/BAMBUSA DEL SOLE/QUICK STAR
LYK 1 59,06
Josefine Neydig Kiel PRÆST'S AGUDINA
2009/DV/CRELIDO/NIGHTINGALE´S/HOLLAND
HJRK 4 47,50
Charlotte Jørgensen SKONHØJS MURINHO
2007/LH///
DDHS 4 49,08
Trine Klitgaard Sørensen CASILLA SEM
2013/DV/CABACHON/CADEAU SEM/CHARMEUR
KSRK 4 49,93
Kristine Kousted LUCKY
2009/LH///
BÆK 4 50,81
Cecilie Aarslev Papsø ERICA
2012/HO/CLARIMO/PERLE VI/CARPACCIO
KOOR 4 52,85
Emma Bachmand Jensen FUSAGERS SANTIAGO
2010/DV/TAILORMADE STARDUST/FUSAGER´S CONTIKI/CONTINUE
KOOR 4 53,10
Inge Hansen LAFAYETTE SJÆLSTOFTE
2009/TR/KAISERDOM/LALANDIA/SCHWADRONEUR
RIC 4 54,37
Sille Marie Nyboe Jakobsen CLARA 117
2009/HO/CLINTORD/E-RADJA/RAMIRO Z
TØRK 6 60,08
Michelle Krygermeier LÜC ABELO L
2011/DV/TAILORMADE LANCELOT/LUCIENNE-WUNDER/LUCKY LIGHT
BIS 8 53,75
Sofie Kristine bager IN EXCESS XX (DEN)
2008/XX/NORTHERN HILL XX (IRE)/MIGHTY MISS MAGPIE XX (IRE)/RED SUNSET XX (IRE)
KMK 9 56,42
Anne French Henriksen MØLLGÅRDS WILHELMINA
2009/DV/CHURCHILL/MØLLGÅRDS WILHMA/WILLEMOES
DDHS 10 76,97
Mette Anine Nielsen Andersen FLYING LIBERTY
2002/DV/Lobster/Ounbøl Fiona/Lebensmann
NDRK 12 52,40
Thea Fiil Hjulmand GINFRA V.D. LINDEHOEVE
2006/AES/TWISTER/GITA/AKTION
TORI 12 70,35
Jesper Meyenburg LANDLYST STAKKANTO
2014/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/LANDLYST CALINA/CHARMING BOY
ABR 16 71,42
Marie Ida Hocke ARRIETTA
2006/DV/Solos Landtinus/Amina/Federico Xx
NVR Udg.
Pernille Mikkelsen Kloster CLOD LILLE LUNDEN
2009/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/NIKKA LILLE LUNDEN/CASIR ASK
ROM Udg.
Yasmin Fauerholm Kristensen INDIANS RUBIN M
2007/HO/QUIDAM'S RUBIN/INDIAN TEIKE/CALATO
SDS Opg.
Camilla Smedegård Skov PATRITZIA II
2000/HO/Coronado/Ginga/Coriolan
LØRI Udg.
Anne-sofie Hjorth Jensen DALVANGS PRIDE
2010/DV/ROCKLAND/CARISMA/ACOBAT II
SAO Udg.
Josefine Juul Jeppesen OFFELBAR (SWB)
2000/VB/Roderik/Offelia/Wintertag
IRK Udg.
Karoline Arvidson CAMPARI FF
2012/LU/CAMPBELL/CREME DE CASSIS/CASSINI II
FRK Udg.
Natasja Pedersen PARI-LANA NEXEN
2011/DV/SOLOS LANDTINUS/PARI-FINA/AKINOS
HRV Udg.