feb
2019
Fra 22-02-2019 til 24-02-2019 -
  • Spring
, Hest

AARHUS MESTERSKABERNE HEST SPRINGNING 2019 (C)

Stævnenummer
Prop00030573

Dato for resultat d. 05-03-2019

Resultatbehandling færdig

Aarhus Rideklub (Distrikt D12)
Vilhelmsborg Bedervej 101
8320 Mårslet

Kontakt inden stævnet

Tania Joensen eller Nadja Therkildsen
40535668
aarhusspring@gmail.com

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, John Nielsen
Dommere
Karen Ballegaard, Gitte Holm
Teknisk Delegerede
Mette Winther, Jette Bach
Tilbage til klasseoversigt

7. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 05-03-2019
Antal starter:
63
Antal placeringer:
14
Dotering:
1: 660 DKK 2: 520 DKK 3: 390 DKK 4: 260 DKK 5: 220 DKK 6: 220 DKK

Dommere: Erling E. Simonsen, John Nielsen, Mette Winther, Karen Ballegaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Line Foldager Madsen SYVHØJEGÅRDS FERNANDO
2013/DV/CABACHON/STAUGAARD'S FANTASY ROYAL/ROYAL Z II
NDRK 0 50,88 0 28,57 28,57 1
1 1
Anee Keller CHARLIE CHIP
2004/DV/Corratus/Chatine/Charmeur
KOOR 0 50,23 0 29,60 29,6 1
2 2
Jeanne Keller CONTRA-AS
2006/OS/CONTENDRO I/PRAERIE II/FEINBRAND
KOOR 0 52,07 0 29,61 29,61 1
3 3
Johanne Øksenholt Gisselbæk QUIRANTO SORTEBJERG
2010/DV/QUINTON/CARRÉ/CASIR ASK
STE 0 52,15 0 30,32 30,32 1
4 4
Laura Dahl Pedersen WALDEU
2013/DV/WARRANT/MA DIEU/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO
NÅR 0 50,85 0 30,54 30,54 1
5 5
Astrid Stadager Jakobsen REBSDORF'S ALPHABEAT
2011/DV/HEARTBEAT/SAFIR VANGELYST/WOLKENTANZ II
VIR 0 50,86 0 32,01 32,01 1
7 7
Rebecca Ousen Christensen EDELGAARDS CANTANO
2007/HO/CANDILLO/F-LIMARA/LINCOLN
HDR 0 52,32 0 32,28 32,28 1
8 8
Jesper Meyenburg J BØGEGÅRDENS ZIDANE
2014/DV/ZIROCCO BLUE/TRE CHIQUE/C-INDOCTRO
ABR 0 55,59 0 32,49 32,49 1
9 9
Cecilie Nør-jensen NIRVANA VAN DE BUCXTALE
2013/BWP/COOPER VD HEFFINCK/KIVOLDA/BURGGRAAF
KÅR 0 52,49 0 32,60 32,6 1
10 10
Rikke Rothe Nielsen EGELUNDS CAPELLA
2011/DV/CAJUS/EGELUNDS HERMIONE/HEARTBEAT
SIR 0 55,34 0 33,22 33,22 1
12 12
Katrine Højholt SYVHØJEGÅRDS ELINOR
2014/DV/CHANDLER/CALLIA/CARANO
TØRK 0 52,45 0 33,26 33,26 1
13 13
Jesper Meyenburg CALKATO
2014/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/CALEO/CAJUS
ABR 0 54,13 0 34,35 34,35 1
15 15
Kristine Dalmine Andersen CATANO
2004/DV/Carano/Lorina/Lord Byron
ASR 0 47,41 4 28,67 28,67
16 16
Marikka Godskesen GØRKLINTGÅRDS GRAENA
2003/DV/Cape Town S./Granada/Come Back Ii
SIR 0 52,29 4 31,47 31,47
17 17
Sidsel Broch Frederiksen GAMMELBYS LAIKA
2006/DV/Coronado/La Luna (chica)/Lagano
LYK 0 48,28 4 31,57 31,57
Jesper Meyenburg JC BALOU'S GOLDEN GLOBE
2014/DV/BALOU/EGELUNDS GRACE/PETER PAN
ABR 0 54,84 4 33,71 33,71
Rikke Rosengaard Hansen ROSENGÅRDENS FRANCOIS
2014/DV/FAVORIT ASK/CHINATU LS LA SILLA/CHAPULTEPEC LA SILLA
ROM 0 54,21 4 34,85 34,85
Kristine Kousted LUCKY
2009/LH///
BÆK 0 49,01 4 38,56 38,56
Mathilde De Neergaard CASPIAN
2009/HO/CARMARGUE/CONCERTINA/CORRADO II
STRÅ 0 48,62 8 28,87 28,87
Hanne Juel CASSIE
2009/LH///
SRI 0 50,41 8 31,98 31,98
Pi Høgh Brill FRODO BAGGINS FF
2009/HO/CANCARA/BANANA/BACHUS
KSRK 0 51,86 8 33,58 33,58
Mette Anine Nielsen Andersen FLYING LIBERTY
2002/DV/Lobster/Ounbøl Fiona/Lebensmann
NDRK 1 58,53
Line Foldager Madsen VOLSTRUPS CELINE
2012/DV/CHURCHILL/CIRKELINE/CORLANDO
NDRK 4 44,09
Line Busk Heltborg ACE OF BEADEEBELL
2008/DV/HEARTBEAT/RABELL/ROYAL Z II
KRT 4 44,34
Henrik Lidsmoes KJÆR'S CAJSAR
2011/DV/CAJUS/CHER/CARANO
SLRK 4 48,88
Julie Schak Nielsen DON JUAN
2002/DV/Lorentin Ii/Analie/Fanal Prydsholm
AAHR 4 49,35
Camilla Weincke Skipper SUNDHØJS BLAZE
2011/DV/COSMEO/BØGEGÅRDENS APRIL/BØGEGÅRDENS APOLLO
AAR 4 52,24
Pernille Buch Stokvad CALERO-K
2009/DV/CASIR ASK/CLOVIS-K/COMERO
SKO 4 53,22
Mathilde De Neergaard ALONE
2008/WP/AMAGEDDON N. GEK./UNIQUE/UP TO DATE
STRÅ 4 53,32
Sille Marie Nyboe Jakobsen FLICK FLACK
2004/DV/Casir Ask/Acapella/Aston
TØRK 4 53,68
Jesper Meyenburg LANDLYST STAKKANTO
2014/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/LANDLYST CALINA/CHARMING BOY
ABR 4 56,46
Karla Harder CAN'T BEAT
2012/DV/HEARTBEAT/CANDESSA S.G./CANDILLO
LYK 4 57,15
Laura Tandrup Sørensen ECLAIR´S LATINA
2009/LH///
NDRK 5 59,68
Lea Ruaya Drachmann FOLLOW YOUR HEART
2009/DV/HEARTBEAT/NOSKA/IMPULS
AGR 5 59,94
Sille Marie Nyboe Jakobsen CLARA 117
2009/HO/CLINTORD/E-RADJA/RAMIRO Z
TØRK 5 61,88
Natasja Pedersen PARI-LANA NEXEN
2011/DV/SOLOS LANDTINUS/PARI-FINA/AKINOS
HRV 6 64,24
Josefine Heisinger CANNA BIRD
2013/DV/CANNAVAROS/BIRD OF DIAMOND/DIAMOND
BIS 7 67,35
Camilla Nygaard KINGSTON
2007/DV/Heartbeat/Ceres Royal/Royal Z Ii
NTR 8 47,97
Sofie Kristine bager IN EXCESS XX (DEN)
2008/XX/NORTHERN HILL XX (IRE)/MIGHTY MISS MAGPIE XX (IRE)/RED SUNSET XX (IRE)
KMK 8 53,08
Caroline Cridland Pedersen LACO
2009/HO/LARIUS W/SARINA VI/CORRADO I
HRB 8 53,78
Isabella Zitz LAJGÅRDENS CHANTALL
2013/DV/CAVALL ASK/ORLANDA/ALCATRAZ
FYR 8 54,07
Stevald Kim Bøje Nielsen HOELGAARD'S SCARLET
1999/KW/ZEOLIET/LAPLAND/LANDWIND II B
HDR 9 59,20
Josefine Juul Jeppesen OFFELBAR (SWB)
2000/VB/Roderik/Offelia/Wintertag
IRK 10 64,86
Marie Ida Hocke ARRIETTA
2006/DV/Solos Landtinus/Amina/Federico Xx
NVR 11 68,47
Camilla Daugaard Mørch LIZANOVA C.
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/LISETTE D./LORD CANTUS
SVR 11 69,79
Mette-Stine Folkmar Jakobsen MISS AMOUR
2013/DV/SAN AMOUR/DE NIRO'S DIVA/DE NIRO
EDR 12 51,60
Linda Hansen CASSANDRA
2009/LH///
FSRK 13 74,74
Line Eghoff CIS-SEÉ "EGELY"
2008/DV/CARMARGUE/CON-NETT EGELY/CONTINUE
BDR 15 69,96
Anne French Henriksen FAROUK
2011/DV/FAVORIT ASK/MITZI/LEANDRO
DDHS 16 70,95
Sofie Kristine bager KONGEJORDENS COSTA RICA
2002/DV/Come Back Ii/Ramoni/Racot
KMK 18 65,33
Camilla Thomsen LOUISIANA 66
2008/OS/LANDFUERST/PANARINA/CALETTO I
VAS 25 77,73
Emma Alberte Adolfsen CASSIDY
2005/FR/Cassalus Af Egensevang/Lone/Milton Torp
HIRI 29 91,11
Line Svendsen VICTORIA
2010/DV/KRAKE ASK/VINNER ASK/CALYPSO ASK
KARR 30 96,56
Anne French Henriksen MØLLGÅRDS WILHELMINA
2009/DV/CHURCHILL/MØLLGÅRDS WILHMA/WILLEMOES
DDHS Udg.
Maria Billeskov Nissen BAHAMAS DE LA HAYE
2007/sBs/LORD Z/REGINA VAN DEN HOOGEN AKKER/CLINTON
LYK Udg.
Camilla Thomsen EDDISON
2010/DV/CHELLYS Z/ETIK/A'KHAN Z
VAS Udg.
Line Brandt Hansen COSMEDU
2012/DV/COSMEO/BROGAARDENS DUNJA SCHÖNAU/A-DUR
AAR Udg.
Thea Fiil Hjulmand GINFRA V.D. LINDEHOEVE
2006/AES/TWISTER/GITA/AKTION
TORI Udg.
Yasmin Fauerholm Kristensen INDIANS RUBIN M
2007/HO/QUIDAM'S RUBIN/INDIAN TEIKE/CALATO
SDS Udg.
Anne Lindgreen BINDIE
2009/HO/CRISTO/UTOPIA XI/LIMBUS
RKV Udg.
Simone Aakjær Larsen QUIBEN Z
2002/ZA/QUINAR/HEUREKA/DREAMSTREET
VRK Udg.
Karoline Arvidson CAMPARI FF
2012/LU/CAMPBELL/CREME DE CASSIS/CASSINI II
FRK Udg.
Maria Billeskov Nissen TRUEHOLM'S QUMIG
2001/DV/Quebec/Glendale Ambassador/Klaudius Korshøj
LYK Udg.