feb
2019
Fra 22-02-2019 til 24-02-2019 -
  • Spring
, Hest

AARHUS MESTERSKABERNE HEST SPRINGNING 2019 (C)

Stævnenummer
Prop00030573

Dato for resultat d. 05-03-2019

Resultatbehandling færdig

Aarhus Rideklub (Distrikt D12)
Vilhelmsborg Bedervej 101
8320 Mårslet

Kontakt inden stævnet

Tania Joensen eller Nadja Therkildsen
40535668
aarhusspring@gmail.com

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, John Nielsen
Dommere
Karen Ballegaard, Gitte Holm
Teknisk Delegerede
Mette Winther, Jette Bach
Tilbage til klasseoversigt

10. MB1* KVAL Aarhusmesterskab 2019 Heste (125 cm) A (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 05-03-2019
Antal starter:
48
Antal placeringer:
12
Dotering:
1: 1100 2: 880 3: 700 4: 520 5: 220 6: 220

Dommere: Erling E. Simonsen, John Nielsen, Mette Winther, Gitte Holm

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Camilla K. Larsen FELICITY
2002/DV/Crelido/Taronja/Come Back Ii
AAR 0 57,80 1
1 1
Henriette Bedsted BE MY BALLY (BA LLY STIDSHOLT)
2002/DV/Stald Calles Bror Bally/Heidi/Donauwind
KMK 0 58,97 1
2 2
Sofie Smed Thomsen ROYAL
1999/DR/Royalstar/N.N./Graf Grannus
NDRK 0 60,86 1
3 3
Signe Andrea Frank CHECK IN
2003/HN/CONTENDRO I/CLARA/CERTUS
DVRK 0 61,52 1
4 4
Stine Almind Pedersen SELMA B
2008/HN/SALITO/GROSSO'S GALA/GROSSO Z
BOGØ 0 61,73 1
5 5
Henrik Lidsmoes KJÆR'S CARSANO
2007/DV/CARSON ASK/CHER/CARANO
SLRK 0 62,19 1
6 6
Signe Kyhl Gøtske PALIDO
2008/DV/CRELIDO/PATIN/COME BACK II
BIS 0 62,71 1
7 7
Christophe Van Geenberghe GRAND DATE
2009/HSH/UP DATE/GRANDEL/GRAF GRANNUS
KOOR 0 63,22 1
8 8
Pernille Tribler CAPPUCINO PR
2012/HO/CORMINT/ARMEE/CASSINI II
MBRK 0 63,48 1
9 9
Victor Lica Larsen GLORIA
2011/KW/HARLEY VDL/CHIMENE/C-INDOCTRO
DDHS 0 63,70 1
10 10
Sabine Korfitz Christensen SØNDERVANGS LIMBO
2012/BL/LIMBUS/SØNDERVANGS MANILLA/CASSINI II
ABR 0 64,03 1
11 11
Anne Sofie Kristensen HEBRON VB
2007/BWP/LORD Z/NALENTE VB/LYS DE DARMEN
JSK 0 64,16 1
12 12
Sofie Jessen HIS ROYAL
2006/OS/ABKE/ANNE/LIFESTYLE
KSRK 0 64,42 1
Pernille Tribler ALFINA 3
2007/OS/ALL INN/EGINA/JASPER
MBRK 0 65,75 1
Pernille Sørensen QUINTA BS.
2010/DV/QUINTON/VANDETTO BS/ACODETTO I
VJRK 0 66,09 1
Alberte Gravesen Jensen ZOE 55
2007/HO/LANDOS/NIKE I/CALANDO I
KARR 0 66,14 1
Stine Almind Pedersen CONTINI
2008/GHH/CONTENDRO I/LIBERTY/CASSINI II
BOGØ 0 67,50 1
Anna Sandahl Michelsen FASCINATION
2011/DV/FAVORIT ASK/CANELLA/CARANO
GRRK 0 67,73 1
Anne Sofie Kristensen CHAMPIONS LEAUGE
2010/HO/CASINO/TIFFANY II/CASH AND CARRY
JSK 0 67,77 1
Anna Schmidt Bigum STÆREBOGÅRDS QUICK STAR
2006/DV/Quite Easy/Stærebogård´s Papilon/Come Back Ii
DRK 0 68,17 1
Anna Sandahl Michelsen TM BALYPSO
2010/HO/BALDINI I/FREICA/CALYPSO I
GRRK 0 69,54 1
Heidi Nyhus Jensen LANDLYSTES ZARINA
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/SENECA/LORD CALETTO
KARR 0 69,68 1
Katrine Højholt SYVHØJEGÅRDS FI FI
2012/DV/FAVORIT ASK/STAUGAARD'S FANTASY ROYAL/ROYAL Z II
TØRK 0 69,75 1
Pernille Tribler FIVE STAR GENERAL EW
2012/LU/FAVORIT ASK/COCO CHANELL/CLEARWAY
MBRK 1 72,46
Kristoffer Kejlberg LIKE ME A.L.
2011/DV/LIWE STAR/ALICIA/ACORADO I
SPS 1 73,46
Pernille Nielsen LUKAS
2010/DV/BØGEGÅRDENS LANSINI/ABELONE/BØGEGÅRDENS APOLLO
KER 4 62,81
Mai Bæk Nielsen D-CAVATINA
2011/HO/NUMERO UNO/COROLA II/CORRADO II
UK 4 63,66
Anee Keller RÆKKELUNDS CARETTA
2012/DV/CORTADO/NEW CLASSIC/CALETTO I
KOOR 4 64,52
Mai Bæk Nielsen GALAXY
2011/KW/NUMERO UNO/ZALZA/CLINTON
UK 4 65,25
Emily D. Petersen FAITHFUL'S COUNTDOWN
2010/DV/TAILORMADE COUNT ON ME/TOFTEGÅRD ATHENE/LORAN
LARK 4 66,39
Stine Almind Pedersen AK'S QUINNIE
2011/HO/QUIRADO/HYAZINTHE I/CASSINI I
BOGØ 4 68,19
Anna Sandahl Michelsen SIR ROCKLAND
2011/DV/ROCKLAND/FIE/CARANO
GRRK 4 69,29
Heidi Sørensen QUEEN OF COOL LADY BS
2011/DV/QUINTON/COOL LADY BS/COLMAN
VJRK 4 70,82
Frederikke Smed Busse FIRLEFANZ
2007/HN/FOR SUCCESS/ANELI/ACORD II
NDRK 5 73,07
Louise Bodenhoff CAMANO FF
2008/DV/CARMARGUE/CARNEVAL/CARANO
HIR 5 73,38
Else Marie Westergaard KOLDKÆRS LONG TIME
2010/DV/CHURCHILL/LA-CHER/CAMPESINO
VROR 7 83,04
Mille Albinus Hjermitslev GOOD LOOKING
2011/KW/TOLAN R/PRETTY WOMAN/ROSSINI
SKÅR 8 61,61
Caroline Westphal Andersen EXCALIBUR
2009/KW/AMADEUS/WONDERFUL WOMAN/CELANO
NØRK 8 64,39
Rikke Gade CLEVER CATCH (SØREN)
2009/LU/CLEVER/FREJA/TIZIANO
SAO 8 65,47
Anee Keller WINSTON-C
2010/DV/CHURCHILL/MØLLGÅRDS WILHMA/WILLEMOES
KOOR 8 68,52
Christine Krogh Frausing MONTANA -S
2005/DV/Carson Ask/Cést Si Bon/Churchill
KER 8 68,65
Michelle Hvid HØJGAARDENS LAS VEGAS
2010/LU/TAILORMADE STARDUST/DOLLAR GIRL/HEARTBEAT
MRR 8 68,94
Katrine Højholt SYVHØJEGÅRDS ENZO
2013/DV/CHANDLER/CALLIA/CARANO
TØRK 9 73,35
Cecilie voller Kjærulff HAMILTON-F
2010/DV/HEARTBEAT/CANTELLA-F/CARANO
ODR 11 82,92
Nanna Støvring SCHOUWSGAARDENS HEART FIGHT
2009/DV/HEARTBEAT/SCHOUWSGAARDENS CORINA/CORRADO II
SYRK Opg.
Ida Agerholm Neumann BJØRNDALENS CALIDI
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/ILONA-STAR/CANTUS
HOSK Udg.
Anna Sandahl Michelsen CHANDLER
2008/DV/CASALL/PASSA/CAROLUS I
GRRK Udg.
Rebekka Kejlberg ESCABAMA
2012/DV/ESCAPOLOGY T/ALABAMA/A'KHAN Z
SPS Udg.