feb
2019
Fra 22-02-2019 til 24-02-2019 -
  • Spring
, Hest

AARHUS MESTERSKABERNE HEST SPRINGNING 2019 (C)

Stævnenummer
Prop00030573

Dato for resultat d. 05-03-2019

Resultatbehandling færdig

Aarhus Rideklub (Distrikt D12)
Vilhelmsborg Bedervej 101
8320 Mårslet

Kontakt inden stævnet

Tania Joensen eller Nadja Therkildsen
40535668
aarhusspring@gmail.com

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, John Nielsen
Dommere
Karen Ballegaard, Gitte Holm
Teknisk Delegerede
Mette Winther, Jette Bach
Tilbage til klasseoversigt

11. LB1* Trøstefinale (105 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 05-03-2019
Antal starter:
45
Antal placeringer:
12
Dotering:
1: 660 DKK 2: 520 DKK 3: 390 DKK 4: 260 DKK 5: 220 DKK 6: 220 DKK

Dommere: Erling E. Simonsen, John Nielsen, Jette Bach, Gitte Holm

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Nanna Støvring ZICO SAN
2006/LU/COME BACK II/FIDJI SAN/DOLOMIT
SYRK 0 37,68 0 25,95 25,95 1
1 1
Nanna Støvring SCHOUWSGAARDENS HEART FIGHT
2009/DV/HEARTBEAT/SCHOUWSGAARDENS CORINA/CORRADO II
SYRK 0 37,74 0 26,85 26,85 1
2 2
Josefine Neydig Kiel PRÆST'S AGUDINA
2009/DV/CRELIDO/NIGHTINGALE´S/HOLLAND
HJRK 0 36,32 0 27,51 27,51 1
3 3
Linea Putman GREDSTEDGAARDS CONTENDRA
2009/DV/CONTENDRO I/GREDSTEDGÅRDS QIUSELL/QUINTERO
VBR 0 37,00 0 27,66 27,66 1
4 4
Sofie Darling Skjoldborg Pedersen VIDTSKUE'S CAROLA
2014/DV/ROCKLAND/CARNUTCETT/EQUEST CARNUTE
HER 0 37,42 0 30,21 30,21 1
5 5
Celine Høj Jensen JE M´APPELLE CAMUS
2013/HO/CAPO/ULESINA/LUX Z
AAR 0 39,57 0 32,49 32,49 1
6 6
Kristine Kousted LUCKY
2009/LH///
BÆK 0 36,09 0 32,76 32,76 1
7 7
Sofie Kristine bager KONGEJORDENS COSTA RICA
2002/DV/Come Back Ii/Ramoni/Racot
KMK 0 37,31 0 33,86 33,86 1
8 8
Sille Marie Nyboe Jakobsen CLARA 117
2009/HO/CLINTORD/E-RADJA/RAMIRO Z
TØRK 0 40,95 0 34,19 34,19 1
9 9
Cecilie Aarslev Papsø ERICA
2012/HO/CLARIMO/PERLE VI/CARPACCIO
KOOR 0 42,91 0 35,43 35,43 1
10 10
Morten Bennetsen MB CHAMPAGNE
2014/DV/MB BIRKEGÅRDENS CHARMEUR/LINDVEDGÅRD'S COCKTAIL/RATIO
NDRK 0 39,78 0 36,04 36,04 1
11 11
Isabella Zitz LAJGÅRDENS CHANTALL
2013/DV/CAVALL ASK/ORLANDA/ALCATRAZ
FYR 0 42,38 0 36,08 36,08 1
12 12
Rikke Rosengaard Hansen ROSENGÅRDENS FRANCOIS
2014/DV/FAVORIT ASK/CHINATU LS LA SILLA/CHAPULTEPEC LA SILLA
ROM 0 41,93 0 36,29 36,29 1
Rikke Rosengaard Hansen QUINSTANO
2003/OS/QUIDAM'S RUBIN/MERCEDES VII/CALGARY
ROM 0 39,06 4 39,20 39,2
Rebecca Ousen Christensen EDELGAARDS CANTANO
2007/HO/CANDILLO/F-LIMARA/LINCOLN
HDR 0 41,05 4 41,37 41,37
Tina Brun Mortensen AMBER
2005/KW/PLACIDO/NOBBY NORALY/EPILOT
BÆK 0 40,42 4 42,93 42,93
Natasja Pedersen PARI-LANA NEXEN
2011/DV/SOLOS LANDTINUS/PARI-FINA/AKINOS
HRV 0 38,96 5 48,21 48,21
Anne French Henriksen FAROUK
2011/DV/FAVORIT ASK/MITZI/LEANDRO
DDHS Udg.
Josefine Juul Jeppesen OFFELBAR (SWB)
2000/VB/Roderik/Offelia/Wintertag
IRK Opg.
Line Busk Heltborg ACE OF BEADEEBELL
2008/DV/HEARTBEAT/RABELL/ROYAL Z II
KRT 4 36,60
Camilla Nygaard KINGSTON
2007/DV/Heartbeat/Ceres Royal/Royal Z Ii
NTR 4 36,66
Tina Brun Mortensen GRACIA Z
1999/DR/Grosso Z/Jessy Bright Xx/Fayruz Xx
BÆK 4 37,45
Mette Overgaard vilhelmsen ENGHAVEN'S AIKON
2012/NF/POLSBURY PERICLES/BRANDT'S SPAR DAME/GAY COUNT SHETAN
SYRK 4 38,13
Trine Klitgaard Sørensen CASILLA SEM
2013/DV/CABACHON/CADEAU SEM/CHARMEUR
KSRK 4 38,41
Emma Alberte Adolfsen CASSIDY
2005/FR/Cassalus Af Egensevang/Lone/Milton Torp
HIRI 4 41,01
Hanne Juel FEYRON AM VDL
2010/KW/BUGATTI VDL/UPPSALA/GOODTIMES
SRI 4 42,13
Mette Anine Nielsen Andersen FLYING LIBERTY
2002/DV/Lobster/Ounbøl Fiona/Lebensmann
NDRK 4 42,31
Sofie Kristine bager IN EXCESS XX (DEN)
2008/XX/NORTHERN HILL XX (IRE)/MIGHTY MISS MAGPIE XX (IRE)/RED SUNSET XX (IRE)
KMK 4 42,57
Jesper Meyenburg LANDLYST STAKKANTO
2014/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/LANDLYST CALINA/CHARMING BOY
ABR 4 43,73
Karoline Arvidson CAMPARI FF
2012/LU/CAMPBELL/CREME DE CASSIS/CASSINI II
FRK 6 54,07
Nicoline Abildgaard Funke Bang LILLE SKYTTEHUS ARCON
2007/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/LASONET/LANCIER
BOR 6 54,92
Thea Fiil Hjulmand GINFRA V.D. LINDEHOEVE
2006/AES/TWISTER/GITA/AKTION
TORI 7 59,16
Simone Aakjær Larsen QUIBEN Z
2002/ZA/QUINAR/HEUREKA/DREAMSTREET
VRK 8 37,86
Sofie Bønnelykke Kirkegaard BANKGÅRDS ALISTA
2012/DV/ARLANDO Z/POPPELGAARDENS CALISTA/COME BACK II
STE 8 40,98
Emma Bachmand Jensen FUSAGERS SANTIAGO
2010/DV/TAILORMADE STARDUST/FUSAGER´S CONTIKI/CONTINUE
KOOR 8 43,28
Viktor Hjortshøj Kristensen M.B. AMBITION'S GIRL
2012/DV/M.B. AMBITION/M.B. SIRI-SIX/STAKKATO
NDRK 9 48,61
Julie Schak Nielsen DON JUAN
2002/DV/Lorentin Ii/Analie/Fanal Prydsholm
AAHR 9 50,48
Anne Lindgreen BINDIE
2009/HO/CRISTO/UTOPIA XI/LIMBUS
RKV 11 57,44
Anne-sofie Hjorth Jensen DALVANGS PRIDE
2010/DV/ROCKLAND/CARISMA/ACOBAT II
SAO 12 39,48
Tina Brøndsholm Jensen CHAMPÉ
2009/HO/CARTANI/UNI/ARCUS
HIRI 20 43,56
Maria Billeskov Nissen TRUEHOLM'S QUMIG
2001/DV/Quebec/Glendale Ambassador/Klaudius Korshøj
LYK 21 64,30
Amalie Bang SINNA
2012/DV/BØGEGÅRDENS LANSINI/STORBANK'S DARLING/HEARTBEAT
NÅR 22 70,05
mette bisgaard BISGAARDS SPUTNIK
2011/CO/KILPATRICK BOY/SKATHOLM GREY SWAN/SKATHOLM BIG CHIEF
AAR Udg.
Inge Hansen LAFAYETTE SJÆLSTOFTE
2009/TR/KAISERDOM/LALANDIA/SCHWADRONEUR
RIC Udg.
Anne French Henriksen MØLLGÅRDS WILHELMINA
2009/DV/CHURCHILL/MØLLGÅRDS WILHMA/WILLEMOES
DDHS Opg.