feb
2019
Fra 22-02-2019 til 24-02-2019 -
  • Spring
, Hest

AARHUS MESTERSKABERNE HEST SPRINGNING 2019 (C)

Stævnenummer
Prop00030573

Dato for resultat d. 05-03-2019

Resultatbehandling færdig

Aarhus Rideklub (Distrikt D12)
Vilhelmsborg Bedervej 101
8320 Mårslet

Kontakt inden stævnet

Tania Joensen eller Nadja Therkildsen
40535668
aarhusspring@gmail.com

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, John Nielsen
Dommere
Karen Ballegaard, Gitte Holm
Teknisk Delegerede
Mette Winther, Jette Bach
Tilbage til klasseoversigt

14. LA2** FINALE Aarhusmesterskab 2019 (120 cm) A (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 05-03-2019
Antal starter:
33
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 880 DKK 2: 700 DKK 3: 520 DKK 4: 350 DKK 5: 220 DKK 6: 220 DKK

Dommere: Erling E. Simonsen, John Nielsen, Jette Bach, Karen Ballegaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Rikke Gade CLEVER CATCH (SØREN)
2009/LU/CLEVER/FREJA/TIZIANO
SAO 0 58,05 1
1 1
Camilla Schierff TOFTEGÅRDENS LILO
2006/DV/Come Back Ii/Lizzano/Quidam De Revel
AAR 0 58,63 1
2 2
Else Marie Westergaard KOLDKÆRS LONG TIME
2010/DV/CHURCHILL/LA-CHER/CAMPESINO
VROR 0 61,03 1
3 3
Emily D. Petersen FAITHFUL'S COUNTDOWN
2010/DV/TAILORMADE COUNT ON ME/TOFTEGÅRD ATHENE/LORAN
LARK 0 61,72 1
4 4
Sara Bech Strøm DICTE ALDRUP
2010/DV/DIAMANT DE REVEL/PITTEGÅRDENS CAROLA/CORRATUS
DER 0 62,88 1
5 5
Stine Holm ARIA DE MIRAUMONT
2010/SF/NORTON D'EOLE/FARA DE MIRAMOUNT/MONT BLANC
BÆK 0 63,01 1
6 6
Cecilie Nør-jensen NIRVANA VAN DE BUCXTALE
2013/BWP/COOPER VD HEFFINCK/KIVOLDA/BURGGRAAF
KÅR 0 64,72 1
7 7
Caroline Westphal Andersen EXCALIBUR
2009/KW/AMADEUS/WONDERFUL WOMAN/CELANO
NØRK 0 65,01 1
8 8
Sabine Korfitz Christensen MEDINA-EM
2014/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/CANDILLA-EM/CANDILLO
ABR 0 69,31 1
9 9
Pernille Nielsen LUKAS
2010/DV/BØGEGÅRDENS LANSINI/ABELONE/BØGEGÅRDENS APOLLO
KER 4 62,64
Julie Armose Jensen CHAPMANN Z
2005/ZA/Crown Z/Pretty Woman/Come Back Ii
AOR 4 63,33
Henrik Lidsmoes KJÆR'S CARSANO
2007/DV/CARSON ASK/CHER/CARANO
SLRK 4 64,15
Louise Pedersen LAETITIA 80
2003/HO/RHEINSBERG/JUNDA/ACOBAT I
RVV 4 66,01
Astrid Møller Rand FIFTY SHADES
2009/OS/FIFTY CENT/CARANISSIMA/TANNENHOF´S CHEENOOK
LYK 4 70,79
Sofie Jessen HIS ROYAL
2006/OS/ABKE/ANNE/LIFESTYLE
KSRK 4 71,39
Inge Ulvsbjerg Toft IFERO DU ST. GEORGES
2008/BWP/BUFERO VAN HET PANISHOF/BERNICE DE HACCO/MILLE-RAMIRO
HHH 8 64,49
Amalie Dollerup FUTURE N
2011/DV/FAVORIT ASK/ANEMONE N/AMARONE
BIS 8 64,63
Sidsel Broch Frederiksen HASSELGÅRDENS COOPER
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HASSELGAARDENS CELINA/CORONADO
LYK 8 64,65
Georg Nielsen COLZETTO
2008/LU/COLORADO/LIZETTE/HESLEGÅRD´S CAMERLENGO
SKÅR 8 65,35
Anne Sofie Hjelm Hansen GAME BOY F
2011/KW/BUSTIQUE/ALETTA/ATHLET Z
KONG 8 66,71
Alberte Gravesen Jensen GIOVANNI
2011/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/WALKYRIE/C-INDOCTRO
KARR 8 67,27
Pernille Sørensen QUINTA BS.
2010/DV/QUINTON/VANDETTO BS/ACODETTO I
VJRK 8 69,69
Heidi Sørensen QUEEN OF COOL LADY BS
2011/DV/QUINTON/COOL LADY BS/COLMAN
VJRK 8 69,78
Emilie Leisgaard Schwensen CHIBELLO
2004/DV/Chicago Z/La Belle/Lancier
SIR 12 56,90
Louise Bodenhoff CAMANO FF
2008/DV/CARMARGUE/CARNEVAL/CARANO
HIR 12 65,83
Isabella Mechlenborg DAKIRI Z
2010/ZA/DIAMANT DE SEMILLY/QUICK LAURA AS Z/QUICK STAR
HOSK 12 69,90
Sofie Thørholm ROCK STEADY SK
2011/LH///
HRV 16 64,23
Anna Sandahl Michelsen TM BELLADONNA
2011/DV/BALDINI II/CELINA/CAJUS
GRRK 16 68,31
Nikolai Kristensen LUDO
2009/DV/LEANDRO/THY´S CIRKELINE/CARANO
MRR 16 77,24
Cecilie voller Kjærulff SECOND 8 K
2011/DV/PARTY DANCE/GAY 8/CALIMERO
ODR 22 99,12
Camilla K. Larsen RINGSGAARDS CELIKA
2007/DV/HEARTBEAT/ROSITA/CHURCHILL
AAR Opg.
Ida Agerholm Neumann BJØRNDALENS CALIDI
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/ILONA-STAR/CANTUS
HOSK Opg.
Julie Guttenberg L'AMOUR II
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/CORA/CORNETTO
BIS Udg.