feb
2019
Fra 22-02-2019 til 24-02-2019 -
  • Spring
, Hest

AARHUS MESTERSKABERNE HEST SPRINGNING 2019 (C)

Stævnenummer
Prop00030573

Dato for resultat d. 05-03-2019

Resultatbehandling færdig

Aarhus Rideklub (Distrikt D12)
Vilhelmsborg Bedervej 101
8320 Mårslet

Kontakt inden stævnet

Tania Joensen eller Nadja Therkildsen
40535668
aarhusspring@gmail.com

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, John Nielsen
Dommere
Karen Ballegaard, Gitte Holm
Teknisk Delegerede
Mette Winther, Jette Bach
Tilbage til klasseoversigt

15. MB1* Trøstefinale (125 cm) A (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 05-03-2019
Antal starter:
22
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 1100 DKK 2: 880 DKK 3: 700 DKK 4: 520 DKK 5: 220 DKK 6: 220 DKK

Dommere: Erling E. Simonsen, John Nielsen, Jette Bach, Karen Ballegaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Pernille Tribler CAPPUCINO PR
2012/HO/CORMINT/ARMEE/CASSINI II
MBRK 0 61,51 1
1 1
Mille Albinus Hjermitslev GOOD LOOKING
2011/KW/TOLAN R/PRETTY WOMAN/ROSSINI
SKÅR 0 62,48 1
2 2
Louise Bodenhoff CAMANO FF
2008/DV/CARMARGUE/CARNEVAL/CARANO
HIR 0 63,57 1
3 3
Sara Bech Strøm DICTE ALDRUP
2010/DV/DIAMANT DE REVEL/PITTEGÅRDENS CAROLA/CORRATUS
DER 0 65,55 1
4 4
Anna Sandahl Michelsen SIR ROCKLAND
2011/DV/ROCKLAND/FIE/CARANO
GRRK 0 66,37 1
5 5
Caroline Westphal Andersen EXCALIBUR
2009/KW/AMADEUS/WONDERFUL WOMAN/CELANO
NØRK 0 66,61 1
6 6
Inge Ulvsbjerg Toft IFERO DU ST. GEORGES
2008/BWP/BUFERO VAN HET PANISHOF/BERNICE DE HACCO/MILLE-RAMIRO
HHH 0 67,02 1
Anna Schmidt Bigum STÆREBOGÅRDS QUICK STAR
2006/DV/Quite Easy/Stærebogård´s Papilon/Come Back Ii
DRK 0 70,43 1
Pernille Tribler FIVE STAR GENERAL EW
2012/LU/FAVORIT ASK/COCO CHANELL/CLEARWAY
MBRK 0 75,42 1
Sofie Smed Thomsen ROYAL
1999/DR/Royalstar/N.N./Graf Grannus
NDRK 4 56,60
Stine Almind Pedersen SELMA B
2008/HN/SALITO/GROSSO'S GALA/GROSSO Z
BOGØ 4 61,50
Emily D. Petersen FAITHFUL'S COUNTDOWN
2010/DV/TAILORMADE COUNT ON ME/TOFTEGÅRD ATHENE/LORAN
LARK 4 65,38
Anee Keller RÆKKELUNDS CARETTA
2012/DV/CORTADO/NEW CLASSIC/CALETTO I
KOOR 4 66,13
Stine Almind Pedersen CONTINI
2008/GHH/CONTENDRO I/LIBERTY/CASSINI II
BOGØ 4 67,80
Anne Sofie Kristensen CHAMPIONS LEAUGE
2010/HO/CASINO/TIFFANY II/CASH AND CARRY
JSK 4 67,98
Camilla Weincke Skipper SUNDHØJS BLAZE
2011/DV/COSMEO/BØGEGÅRDENS APRIL/BØGEGÅRDENS APOLLO
AAR 4 68,56
Frederikke Smed Busse FIRLEFANZ
2007/HN/FOR SUCCESS/ANELI/ACORD II
NDRK 4 77,71
Christine Krogh Frausing MONTANA -S
2005/DV/Carson Ask/Cést Si Bon/Churchill
KER 8 67,80
Mette Askham Jensen ARUBA
2005/KW/EUROCOMMERCE BERLIN/RELUSIENA/CONCORDE
RÆV 8 69,45
Maria Kynde Christensen GERDINGS ROCK MY
2013/DV/ROCKLAND/CORLETTA AF KÆRSHOLM/CORLANDO
HARK 8 70,47
Anna Sandahl Michelsen FASCINATION
2011/DV/FAVORIT ASK/CANELLA/CARANO
GRRK 12 67,54
Cecilie voller Kjærulff HAMILTON-F
2010/DV/HEARTBEAT/CANTELLA-F/CARANO
ODR Opg.