feb
2019
Fra 16-02-2019 til 17-02-2019 -
  • Spring
, Pony

C-stævne ponyspring med D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00030662

Dato for resultat d. 19-02-2019

Resultatbehandling færdig

Vasehus Rideklub (Distrikt D11)
Erikstrupvej 16
8830 Tjele

Kontakt inden stævnet

Maria Juhl
31130160
mariajuhl1981@gmail.com

Officials

Banedesigner
Jørgen Dreier, Eva Stæhr Iversholt
Dommere
Gitte Holm, Charlotte Jensen
Teknisk Delegerede
Inger Overby
Tilbage til klasseoversigt

1. LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B0 (D)

Spring: LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B0 (SVH 0)

Opdateret: 19-02-2019
Antal starter:
25
Antal placeringer:
15

Dommere: Eva Stæhr Iversholt, Gitte Holm, Inger Overby

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Mejse Rosenkrands Knudsen BLACK BOY
1999/BL///
VAS 0 48,45
3 3
Isabell Victoria Frost Jensen GRIBSVADS MASTER JO
2013/WE/COEDENEIRIN REFLECT/GRIBSVADS MEHLE JO/DORTHEALYST TYPHOON (OS)
STE 0 52,78
3 3
Dichte Krøyer Sunesen FRK. FLIPPA
1999/LH///
VAS 0 41,94
3 3
Ilse Hingstman FUGLSØGÅRDS ROSSY
2003/WE/SKOVBJERGS BORDEAUX/SKOVBJERGS PERCY/COED COCH ENDOR
VAS 0 48,18
3 3
Emilie Kirkedal Broe CLEMENTS MAXIMUS
2004/LH///
REB 0 43,62
3 3
Nikoline Haabendal TAI SHANIA
2012/RP/STEENDIEKS DARCO/TAI SHADY/KANTJE'S RONALDO
KONG 0 50,43
3 3
Silje Holm Skjødt Holm Skjødt TEGLVANGS TRISTAN
2006/SP/TORNADO XX/MADONNA/BOLERO
LYKK 0 52,91
3 3
Karoline Clara fjordbak ELMEGAARDENS TIMBERLAKE
2014/LU/TORNADO XX/LUND'S BILLIE JEAN/MOLLEGAARDS JANUS
FAVR 0 46,78
3 3
Caroline G. Rasmussen MAHURNA SHAMRA DAISEY
2010/CO/EMOE BERTI/BODEN PARK FENNELLA/ASHFIELD HUNTERS JEWEL
OMR 0 50,60
3 3
Silje Holm Skjødt Holm Skjødt TEGLVANGS TRISTAN
2006/SP/TORNADO XX/MADONNA/BOLERO
LYKK 0 45,45
3 3
Nikoline Haabendal TAI SHANIA
2012/RP/STEENDIEKS DARCO/TAI SHADY/KANTJE'S RONALDO
KONG 0 50,14
3 3
Amalie Bach MØLLEGAARDENS MOONLIGHT
2007/PI/MAZZARATTI/REGITZE INDIA/
MRR 0 49,72
3 3
Frederikke Bisgaard Thomassen MAGLEGÅRDS SURI ROCK
2009/NF/GAY COUNT SHETAN/VOGNMANDGÅRDENS SUNKIST/ZWAVO'S SUPRISE
RKH 0 50,37
3 3
Kathrine Hallstrøm PATSER
2002/RP///
KOOR 0 44,87
3 3
Astrid Abildgaard Laugesen BROWN COTTON NG
2008/LU/TAI TANANGA/SILKE/
VAS 0 51,71
3 3
Ilse Hingstman FUGLSØGÅRDS ROSSY
2003/WE/SKOVBJERGS BORDEAUX/SKOVBJERGS PERCY/COED COCH ENDOR
VAS 4 50,22
Isabell Victoria Frost Jensen GRIBSVADS MASTER JO
2013/WE/COEDENEIRIN REFLECT/GRIBSVADS MEHLE JO/DORTHEALYST TYPHOON (OS)
STE 4 49,28
Mejse Rosenkrands Knudsen MIRAIN GRACE
2010/WE/CWRTYCADNO SADWRN/CWRTYCADNO GLOYW/GRIASHALL KIWI
VAS 4 47,33
Astrid Abildgaard Laugesen BROWN COTTON NG
2008/LU/TAI TANANGA/SILKE/
VAS 4 52,94
Julie Uhrenfeldt Christensen ARMANI
2007/LH///
VAS 4 51,53
Maja Nielsen DIXIE
2010/LU/BONBON/ANGEL/MARRONDALES MOSCAN
MRR 4 54,14
Amalie Bach MØLLEGAARDENS MOONLIGHT
2007/PI/MAZZARATTI/REGITZE INDIA/
MRR 4 48,20
Frederikke Bisgaard Thomassen MAGLEGÅRDS SURI ROCK
2009/NF/GAY COUNT SHETAN/VOGNMANDGÅRDENS SUNKIST/ZWAVO'S SUPRISE
RKH 4 50,41
Isabell Victoria Frost Jensen VASEGÅRDENS LUCKY
2014/SP/NØRLUNDS DON SATCHMO/LIND'S SMILLA II A.M./TORNADO XX
STE 4 45,50
Emilie Kirkedal Broe CLEMENTS MAXIMUS
2004/LH///
REB 22 78,84