feb
2019
Fra 16-02-2019 til 17-02-2019 -
  • Spring
, Pony

C-stævne ponyspring med D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00030662

Dato for resultat d. 19-02-2019

Resultatbehandling færdig

Vasehus Rideklub (Distrikt D11)
Erikstrupvej 16
8830 Tjele

Kontakt inden stævnet

Maria Juhl
31130160
mariajuhl1981@gmail.com

Officials

Banedesigner
Jørgen Dreier, Eva Stæhr Iversholt
Dommere
Gitte Holm, Charlotte Jensen
Teknisk Delegerede
Inger Overby
Tilbage til klasseoversigt

3. LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B0 (C)

Spring: LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B0 (SVH 1)

Opdateret: 19-02-2019
Antal starter:
25
Antal placeringer:
17

Dommere: Eva Stæhr Iversholt, Gitte Holm, Inger Overby

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Josefine Simonsen KES-BARTJE
2012/BL///
VIR 0 50,13 1
3 3
Mejse Rosenkrands Knudsen MIRAIN GRACE
2010/WE/CWRTYCADNO SADWRN/CWRTYCADNO GLOYW/GRIASHALL KIWI
VAS 0 44,76 1
3 3
Liv Juhl WUPTI
2011/LH///
VAS 0 47,16 1
3 3
Laura Marie Nissen KÆRLUNDS MR. DAVIDSON
2009/LH///
VAS 0 51,88 1
3 3
Sophia Hvilshøj Andersen GRIBSVAD BONNY
2005/WE/Parcybedw Boy George/Gribsvads Bimbu/Talon Toreth
STE 0 51,53 1
3 3
Dichte Krøyer Sunesen FRK. FLIPPA
1999/LH///
VAS 0 45,61 1
3 3
Malou Vestergaard Poulsen HOELGAARD'S FERNANDO
2000/LU/Donatello Vesterlund/Skovbjergs Enfa/Coed Coch Endor
VIR 0 49,74 1
3 3
Josefine Simonsen ASLAN
2004/DR///
VIR 0 44,12 1
3 3
Mejse Rosenkrands Knudsen BLACK BOY
1999/BL///
VAS 0 45,31 1
3 3
Karoline Fyhn Svendsen DIAMANTE LASHES
2009/IHR///
SKRK 0 49,61 1
3 3
Caroline G. Rasmussen MAHURNA SHAMRA DAISEY
2010/CO/EMOE BERTI/BODEN PARK FENNELLA/ASHFIELD HUNTERS JEWEL
OMR 0 50,79 1
3 3
Mie Vitting Ebdrup BAKKEGAARDEN'S ALADDIN
2003/LU/Bakkegaardens Apollon/Anne Grethe E/
MER 0 49,29 1
3 3
Amanda Damkjær Kristiansen DARLING MARIE
2006/LH///
SKRK 0 53,29 1
3 3
Laurids Haabendal TAI SHADY
2007/LU/KANTJE'S RONALDO/TAI TEQUILA II/NICK
KONG 0 53,90 1
3 3
Dicte Møller Simonsen FRIIS JESSE BELL
2001/SP/MARCHI/FRIIS CASIA/ASSJUR OX
VAS 0 54,65 1
3 3
Julie Uhrenfeldt Christensen ARMANI
2007/LH///
VAS 0 52,77 1
3 3
Liv Juhl TAI TASTY
2009/LU/WESTMINSTER BAILEY/TAI TIMA/TAI CALIDO
VAS 0 47,32 1
3 3
Mathilde Bligaard BLOKLANDS HOEVE'S HILDE
1999/DR/Linde Hoeve'S Sebastiaan/Blokland'S Hillegonda/Tetworth Crimson Lake
SKRK 4 51,76
Luna Ranyue Feldsgård Nielsen LUNDGAARD'S MULAN
2008/LH///
VAS 4 51,33
Kathrine Hallstrøm PATSER
2002/RP///
KOOR 6 63,49
Laura Bach Østergaard COLT
2008/LH///
KARR 9 58,03
Maja Nielsen DIXIE
2010/LU/BONBON/ANGEL/MARRONDALES MOSCAN
MRR 16 56,71
Isabell Victoria Frost Jensen VASEGÅRDENS LUCKY
2014/SP/NØRLUNDS DON SATCHMO/LIND'S SMILLA II A.M./TORNADO XX
STE 27 85,40
Karoline Clara fjordbak ELMEGAARDENS TIMBERLAKE
2014/LU/TORNADO XX/LUND'S BILLIE JEAN/MOLLEGAARDS JANUS
FAVR Udg.
Anne Godsk Damgaard JEMEELA
2008/LH///
SKRK Udg.