feb
2019
Fra 16-02-2019 til 17-02-2019 -
  • Spring
, Pony

C-stævne ponyspring med D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00030662

Dato for resultat d. 19-02-2019

Resultatbehandling færdig

Vasehus Rideklub (Distrikt D11)
Erikstrupvej 16
8830 Tjele

Kontakt inden stævnet

Maria Juhl
31130160
mariajuhl1981@gmail.com

Officials

Banedesigner
Jørgen Dreier, Eva Stæhr Iversholt
Dommere
Gitte Holm, Charlotte Jensen
Teknisk Delegerede
Inger Overby
Tilbage til klasseoversigt

5. LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) B0 (C)

Spring: LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) B0 (SVH 2)

Opdateret: 19-02-2019
Antal starter:
23
Antal placeringer:
10

Dommere: Eva Stæhr Iversholt, Gitte Holm, Inger Overby

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Smilla Kirial Hylleberg BRILLELINE
2008/LU/HAAHR'S ANTONY/ROSA/
VIR 0 65,72 1
3 3
Laura Bligaard DE EVERTHOEVE'S SUNLIGHT
2003/WA/FOXHUNTER PANTHEON/DE EVERTHOEVE'S STARLIGHT/FRONBACH HELLO CAMPERS
SKRK 0 58,69 1
3 3
Sascha Meldgaard Mortensen SPICE GIRL
2003/BL///
KOOR 0 61,23 1
3 3
Tia Lundberg WR MARBLES
2012/IHR///
ØSR 0 61,95 1
3 3
Silje Glans TH'S ATHENE
2012/LH///
HARK 0 59,25 1
3 3
Marie Skov Stender WILMA MILLIE
2011/CO/CAPTAIN MILLER/MONZIES JOY/SHADOW'S DUN
VRK 0 58,68 1
3 3
Christina Meldgaard Jørgensen HESSELHOLTS WILD ROSE
2006/CO/WOODSTOCK/HESSELHOLTS VERY BEST/VALERA DU CHESNAY
RBK 0 65,37 1
3 3
Nana Nygaard-Hesselberg CASMIR
2005/LH///
KARR 0 65,20 1
3 3
Caroline Hübertz Knudsen HALKÆR'S HOT SPOT
2007/LH///
VIR 0 60,06 1
3 3
Laurids Haabendal TAI RUN
2008/RP/KANTJE'S RONALDO/TAI XENA/CALITO XX (DEN)
KONG 0 61,37 1
3 3
Thilde Holm Nielsen MIRAIN GALICIA
2009/WB/CWRTYCADNO SADWRN/BJERREGÅRDS GRIS LIGANO/CENNEN SCHUBERT
THOR 4 62,65
Nikoline Haabendal LANGHOLTGÅRDS LULU
2009/LH///
KONG 4 64,84
Anna Ley BAKKEGAARDEN'S NIKITA
2007/WB/STOUGJESHOEVE EAGLE EYE/BAKKEGAARDEN´S NALA/MØLLEGAARDS SPUTNIK
KONG 4 62,31
Anna Søndergård Holm KULI'S MAYBE MAGIC
2009/WE/MAGIC DANCER H./SKOVBJERGS BLAI/COED COCH ENDOR
MRR 4 64,29
Dina Ruhe Hermansen COELENHAGE'S REZA
2004/WF/COELENHAGES LET ´S BE THE BEST/REGINA/BÜNTEEICHEN MANOLITO
HARK 4 60,66
Emma Busk CHANEL DANON
1999/LH///
SYRK 4 71,05
Klara Kronborg Isager SKELHØJS CLINT
2009/PA/DON'T FORGET ME/LINETTE MELLOW/
MRR 4 64,40
Matilde Bülow Warrer CLEMENTS REINDEER
2008/LH///
TEB 4 60,52
Julie Bruun Christensen SKRÆDDERDALS FERRARI
2007/LH///
VAS 4 70,01
Linnea Ilsøe Madsen ALDERTON CRUISE
2002/IHR///
KONG 4 69,50
Josefine Ehmsen SANDY
2009/LH///
NÆST 13 75,93
Sofie Klemmensen BRENTEBJERGS ZIDANE
2004/NF/ZWAVO´S SUPRISE/BRENTEBJERG´S DANCING QUEEN/BAKKEGAARDS IRON BELL
VIR 13 76,08
Ellen Sofie Pilegaard FILUR
2005/NF/ZWAVO´S SUPRISE/NELLY BAVIANE/BAVIAN
VRK Udg.