feb
2019
Fra 16-02-2019 til 17-02-2019 -
  • Spring
, Pony

C-stævne ponyspring med D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00030662

Dato for resultat d. 19-02-2019

Resultatbehandling færdig

Vasehus Rideklub (Distrikt D11)
Erikstrupvej 16
8830 Tjele

Kontakt inden stævnet

Maria Juhl
31130160
mariajuhl1981@gmail.com

Officials

Banedesigner
Jørgen Dreier, Eva Stæhr Iversholt
Dommere
Gitte Holm, Charlotte Jensen
Teknisk Delegerede
Inger Overby
Tilbage til klasseoversigt

13. LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 19-02-2019
Antal starter:
13
Antal placeringer:
4

Dommere: Jørgen Dreier, Charlotte Jensen, Inger Overby

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Dicte Møller Simonsen FRIIS JESSE BELL
2001/SP/MARCHI/FRIIS CASIA/ASSJUR OX
VAS 0 47,47 0 22,29 22,29 1
1 1
Sofie Tholstrup Skjøth COPPENAGH JANE EYRE
2009/IHR///
UK 0 41,72 0 22,34 22,34 1
2 2
Sofie Klemmensen BRENTEBJERGS ZIDANE
2004/NF/ZWAVO´S SUPRISE/BRENTEBJERG´S DANCING QUEEN/BAKKEGAARDS IRON BELL
VIR 0 45,60 0 23,37 23,37 1
3 3
Luna Ranyue Feldsgård Nielsen LUNDGAARD'S MULAN
2008/LH///
VAS 0 45,71 0 24,39 24,39 1
4 4
Caroline Hjorth BULLS GIRL
2011/IHR///
OMR 0 47,04 4 21,85 21,85
Rebekka Pinstrup TUBBERVALE RUAI LLE BUAILLE BUI
2010/CO/CORAL GOLD/BELFAST ELENA/RUAILLE BUAILLE BUI
DDHS 0 39,62 4 22,07 22,07
Christina Meldgaard Jørgensen HESSELHOLTS WILD ROSE
2006/CO/WOODSTOCK/HESSELHOLTS VERY BEST/VALERA DU CHESNAY
RBK 0 46,77 4 26,65 26,65
Julie Uhrenfeldt Christensen ARMANI
2007/LH///
VAS 0 49,14 4 27,23 27,23
Karoline Munk Færch VOGNMANDGÅRDENS ASTAIRE
2009/NF/POLSBURY POWER POINT/VOGNMANDGÅRDENS ASKEPOT/VOGNMANDSGÅRDEN FIRELIGHT
LYKK 0 44,72 8 33,32 33,32
Laura Rohde Bjørlig SHAFTS LIGHTENING JACK
1994/IHR///
GDR 4 41,07
Liv Juhl TAI TASTY
2009/LU/WESTMINSTER BAILEY/TAI TIMA/TAI CALIDO
VAS 4 43,87
Christian Kaae LAGOS 72
2001/Reit/LANGAR/DIANA/DOMINGO
KONG 4 44,73
Amanda Damkjær Kristiansen DARLING MARIE
2006/LH///
SKRK 11 62,56