feb
2019
Fra 08-02-2019 til 10-02-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

Brønderslev Rideklubs Springsstævne (C)

Stævnenummer
Prop00030684

Dato for resultat d. 18-02-2019

Resultatbehandling færdig

Brønderslev Rideklub (Distrikt D14)
Golfvejen 63
9700 Brønderslev

Kontakt inden stævnet

Mette Albæk
2426 7360
st-brrk@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Bjørn Munk Hansen
Dommere
Maria Kjeldgaard, Christina Volhøj, Svend Erik Søttrup Christensen
Teknisk Delegerede
Mette Winther
Tilbage til klasseoversigt

5. LA1* Springning Heste (115 cm) B0 (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B0 (SVH 2)

Opdateret: 18-02-2019
Antal starter:
22
Antal placeringer:
10

Dommere: Bjørn Munk Hansen, Mette Winther, Christina Volhøj

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Rikke Mortensen HALDGÅRDENS LOULU BACK
2004/DV/Come Back Ii/Haldgårdens Frk Balou/Stald Calles Bror Bally
KMK 0 55,70 1
3 Ingen fejl
Mikkel Laursen INKSTER W
2013/KW/BUBALU/MISS MONEYPENNY/MONTENDER
KARR 0 62,52 1
3 Ingen fejl
Rikke Gade CLEVER CATCH (SØREN)
2009/LU/CLEVER/FREJA/TIZIANO
SAO 0 55,52 1
3 Ingen fejl
Kristine Dalmine Andersen CATANO
2004/DV/Carano/Lorina/Lord Byron
ASR 0 55,34 1
3 Ingen fejl
Else Marie Westergaard KOLDKÆRS LONG TIME
2010/DV/CHURCHILL/LA-CHER/CAMPESINO
VROR 0 51,50 1
3 Ingen fejl
Line Brandt Hansen COSMEDU
2012/DV/COSMEO/BROGAARDENS DUNJA SCHÖNAU/A-DUR
AAR 0 58,12 1
3 Ingen fejl
Frida Bjerg Pedersen WIERZE, ZE MOGE LATAC
2012/OS/ELDORADO VAN DE ZESHOEK/BALAINE/BALOU DU ROUET
FRK 0 55,44 1
3 Ingen fejl
Christina Jensen BUEGÅRDS CASSIOPEIA
2006/DV/CORONET ASK/BUEGÅRDS LUNA/SOLOS LANDTINUS
USR 0 54,46 1
3 Ingen fejl
Anika Mergen Hee ARNOLDA
2006/HO/ACORD II/I CAN/CANTUS
UK 0 57,85 1
3 Ingen fejl
Charlotte Rahmberg FABIA FREJ
2012/DV/FAVORIT ASK/CANATE FREJ/CARSON ASK
SAO 0 56,00 1
3 Ingen fejl
Anne French Henriksen FAROUK
2011/DV/FAVORIT ASK/MITZI/LEANDRO
DDHS 4 56,30
Mette Munkholt CLASSIC CALITO
2005/LH///
NRC 4 54,82
Peter Thorup FAIR FREJ
2014/DV/FAVORIT ASK/CANATE FREJ/CARSON ASK
SAO 4 60,43
Maiken Aarup Damsø KRONBORGDIGES FLIKA
2007/DV/Crelido/Lillelunds Heidi/Loudini
NØRK 4 60,44
Mette Askham Jensen ARUBA
2005/KW/EUROCOMMERCE BERLIN/RELUSIENA/CONCORDE
UK 4 57,94
Trine Hjorth BUMBLE BEE
2004/BL/LADIESDREAM/MIRA/STALD CALLES BROR BALLY
SKO 4 58,48
Lars Rasmussen GLENDA
2011/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/DOT X/DORPAS X
HJR 8 62,28
Sofie Thørholm ROCK STEADY SK
2011/LH///
HRV 8 57,79
Christian Petersen CUPIDO ALFARVAD Z
2013/ZA/CROWN Z/CERISE Z/CAROLUS II
SRI 9 64,26
Sofie Westphal Andersen F.A. RAQUEL
2012/DV/CAVALL ASK/RUANDA I/QUINAR
NØRK 11 71,67
Kristina Krogshave Christiansen KARKOV'S STAKINO
2011/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/LEONORA/LUCKY LIGHT
FRK 11 74,07
Lars Rasmussen FAUST
2013/DV/FAVORIT ASK/RACOTTA/RACOT
HJR 30 117,15