feb
2019
Fra 08-02-2019 til 10-02-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

Brønderslev Rideklubs Springsstævne (C)

Stævnenummer
Prop00030684

Dato for resultat d. 18-02-2019

Resultatbehandling færdig

Brønderslev Rideklub (Distrikt D14)
Golfvejen 63
9700 Brønderslev

Kontakt inden stævnet

Mette Albæk
2426 7360
st-brrk@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Bjørn Munk Hansen
Dommere
Maria Kjeldgaard, Christina Volhøj, Svend Erik Søttrup Christensen
Teknisk Delegerede
Mette Winther
Tilbage til klasseoversigt

9. LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 18-02-2019
Antal starter:
18
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 450 DKK 2: 360 DKK 3: 270 DKK 4: 180 DKK 5: 150 DKK 6: 150 DKK

Dommere: Bjørn Munk Hansen, Mette Winther, Maria Kjeldgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Julie Hollænder VOLSTRUPS CASH LINE
2012/DV/VOLSTRUPS CASH/VOLSTRUPS COSMOLINE/CON COSMOS
SAO 0 38,82 0 24,43 24,43 1
1 1
Petrea Hyldgaard Thomsen MAJGÅRDENS EPO-HOTSHOT
2008/DV/HEARTBEAT/ETIK/EPOK
VROR 0 41,03 0 25,58 25,58 1
2 2
Emilie Katrine Høll Pedersen BALOTELLI LOVE
2014/HO/BALDINI II/TOSCANA X/QUINTERO
SRI 0 42,09 0 25,94 25,94 1
3 3
Stine Degn Andersen LUPI'S QILIDO
2007/DV/CRELIDO/QUINCY/QUITE EASY
KMK 0 39,85 0 26,85 26,85 1
4 4
Victoria Nilsson CHICHIBU
2001/HO/CALATO/CHRONIK/SILVESTER
URK 0 42,44 0 27,20 27,2 1
5 5
Ulrik G. Jensen POESIN
2007/DV/CARSON ASK/ANASTACIA/SOLOS LANDTINUS
KMK 0 44,73 0 28,02 28,02 1
Anne-sofie Hjorth Jensen DALVANGS PRIDE
2010/DV/ROCKLAND/CARISMA/ACOBAT II
SAO 0 43,40 4 27,94 27,94
Ulrik G. Jensen MILLA M
2007/DV/MICHELLINO/CHREVI'S LUGANO/LADOGA
KMK 0 44,02 4 28,04 28,04
Maria Nørheden Johansen CZAS MAM
2014/WL/MADISON/CZARNA HANCZA/DOMESTUS
URK 0 41,76 4 28,65 28,65
Pernille Møller GRAVERSGAARDS IRON HEART
2012/LU/HEARTBEAT/ISA III/COR DE LA BRYÈRE
SAO 0 42,81 4 29,50 29,5
Mette Holst Engbjerg QUINDIAN M
2009/HO///
BBR 0 43,92 7 45,52 45,52
Sofie Kristine bager IN EXCESS XX (DEN)
2008/XX/NORTHERN HILL XX (IRE)/MIGHTY MISS MAGPIE XX (IRE)/RED SUNSET XX (IRE)
KMK 4 40,50
Sofie Kristine bager KONGEJORDENS COSTA RICA
2002/DV/Come Back Ii/Ramoni/Racot
KMK 4 40,59
Anastasiya Donchulyesko FIDAL M
2010/KW/ARTHOS R/U FENNE/ELEGANT
SAO 4 42,52
Pernille Werenberg Jensen AK'S SUKINOX CASHMORE
2014/DV/VOLSTRUPS CASH/SILLE XX (DEN)/BRIGHT BIRD XX (FR)
HRV 4 45,14
Mathilde Vintervad Søborg ERIK S
2002/VB/Cardento/Zummernight/Robin Z
FRK 5 56,86
Laura Marie Larsen MOSGAARDS HARD CASH
2014/DV/HEARTBEAT/CASSIOPAYA/CRELIDO
HIR 10 60,25
Karoline Arvidson CAMPARI FF
2012/LU/CAMPBELL/CREME DE CASSIS/CASSINI II
FRK Udg.