feb
2019
Fra 08-02-2019 til 10-02-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

Brønderslev Rideklubs Springsstævne (C)

Stævnenummer
Prop00030684

Dato for resultat d. 18-02-2019

Resultatbehandling færdig

Brønderslev Rideklub (Distrikt D14)
Golfvejen 63
9700 Brønderslev

Kontakt inden stævnet

Mette Albæk
2426 7360
st-brrk@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Bjørn Munk Hansen
Dommere
Maria Kjeldgaard, Christina Volhøj, Svend Erik Søttrup Christensen
Teknisk Delegerede
Mette Winther
Tilbage til klasseoversigt

21. MB2** Springning Ponyer (110/100/90 cm) B4 (C)

Spring: MB2** Springning Ponyer (110/100/90 cm) B4 (SVH 3)

Opdateret: 18-02-2019
Antal starter:
12
Antal placeringer:
3
Dotering:
1: 750 DKK 2: 600 DKK 3: 450 DKK 4: 300 DKK 5: 150 DKK 6: 150 DKK

Dommere: Bjørn Munk Hansen, Mette Winther, Svend Erik Søttrup Christensen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Josefine Marie Westerskov VOGNMANDGÅRDENS TO NIGHT
2009/NF/KANTJE'S VALENTIJN/VOGNMANDGÅRDENS TOPLIGHT/VOGNMANDSGÅRDEN FIRELIGHT
UK 0 46,40 0 22,57 22,57 1
1 1
Emmelie Aabech CLAUGHAUN THADY
2002/IHR///
HRV 0 47,90 0 23,76 23,76 1
2 2
Laura Bjerregaard Rokkedal KLÆSTRUPS EVITA
2013/NF/WOODROW CARISBROOKE/KLÆSTRUPS BIANCA/FLINTDALES RANZAU
UK 0 45,00 0 24,58 24,58 1
3 3
Ellen Westphal Andersen ANNEMONE
2008/LH///
NØRK 0 46,25 0 25,46 25,46 1
laura toksig jensen JEDIDJAN CLAUDIUS
2003/WB/JEDIDJAN RUFUS (OS)/RHOSON CLASUR/DOWNLAND CHEVALIER
HRV 0 45,66 0 25,68 25,68 1
Sofie Westphal Andersen KAMIRA KS
2005/LH///
NØRK 0 45,23 0 26,80 26,8 1
Sofie Quistgaard SLEVINS BOY
2011/IHR///
RÆV 0 44,61 0 27,96 27,96 1
Anna Kofoed LINTRUPGAARDS SAKIRA
2003/SP/TAI TANICO/SAHARA EL AMAR/BAY NOIR OX
SAO 0 43,57 4 25,35 25,35
Karoline Tollestrup Tjørnelund SADY
2006/NF/Sirius Hippios/Black Beauty/Pedro
SKO 0 40,78 14 40,70 40,7
Kirstine Høstgaard VANER HEIM
2008/LH///
SKO 4 44,27
Maja Gimbergsson Gyde CATIVO
2001/LU/Donatello Vesterlund/Paya/
HRV 11 56,62
Silke Pedersen MOGM'S CRISPY
2011/SP/RM CAISER/MISS WINDY OLYMPIC/MANITU N.
HRV 17 67,63