nov
2018
Fra 20-11-2018 til 25-11-2018 -
  • Spring
, Pony

AB Rideudstyr Christmas Show Warm Up PONY - lukket for anmeldelse (C)

Stævnenummer
Prop00030827

Dato for resultat d. 03-12-2018

Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
+4529924851
km@danishderby.dk

Officials

Banedesigner
John Nielsen, Erling E. Simonsen
Dommere
Bjarne Mørup, Lis Mølholm Juul, Inge Alette Sørensen, Marie Langheden Pape Van Huisstede
Teknisk Delegerede
Eva Stæhr Iversholt, Inge-Marie Hald
Tilbage til klasseoversigt

14. AB RIDEUDSTYR - kat 2 LB1* (75 cm) S2 - Åben klasse (C)

Spring: LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) S2 (SVH 1)

Opdateret: 03-12-2018
Antal starter:
29
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 720 2: 575 3: 504 4: 432 5: 360 6: 360

Dommere: John Nielsen, Erling E. Simonsen, Bjarne Mørup, Eva Stæhr Iversholt, Inge-Marie Hald

Rytter Hest Klub Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Emilie Billekop Nielsen VINDBJERGS STARLIGHT
2007/PI/SHEROC HØJGÅRD/BJERREGÅRDS SUNRISE/CENNEN SCHUBERT
TORI 0 57,56 9,5 1
1 1
Søren Willemoes Holst YELLOW PRINCE
1999/DR///
HJR 0 56,23 9 1
2 2
Caroline Louise Forristal SENTO
2004/LU/CENNEN SCHUBERT/MIRABELL/HECTOR
HYOR 0 63,42 8,8 1
3 3
Anne-Louise Blicher Ravnsbo HOLSTEINS NUMBER ONE
2003/RP/HOLSTEINS NEWCOMER/JADE/WALDEMAR
TSC 0 59,98 8,7 1
4 4
Sofie Højris hansen ROLO
2000/WE///
TSC 0 65,34 8,7 1
4 4
Cecillie Aggersbøl ZOÉ BREDAGER
2001/SP/TAI TANANGA/SIZZE BREDAGER/SARNAU VENTURE
ØKR 0 61,86 8,6 1
6 6
Nicoline Bellham BEAUTY
2004/NR///
FYR 0 56,19 8,5 1
7 7
josefine jørgensen BAKKEGAARDENS L' AMOUR
1996/WE/Møllegaards Sputnik/Bohemo Daisy/Chirk Fulmar
HURK 0 69,71 8,3 1
8 8
Lærke Stausbøll FESTINA'S CATZANO N
2013/SP/ANTARIO N/CHEERIN/LITTLE DON
BSR 0 68,33 8,3 1
8 8
Nadine Wolf Holm LUCKY
2010/LH///
SRA 0 59,61 8,2 1
Freja Dora Amalie Mau OSKAR
2007/LH///
VRK 0 55,36 8,2 1
Mille Pabst Jørgensen CLEMENTS FANTASY
2008/WE/AASTRUPGAARDS ELVIS/KORREBORGS PAULINE/YSSELVLIEDT'S GIPSY BOY
LLRK 0 60,18 8,1 1
Sofie Nørgaard-larsen SKY JUMPER
2004/LH///
SOLR 0 66,21 8,1 1
Karen Lund HUMMELS HAKUNA MATATA
2009/LU/STEENDIEKS DARCO/ILONASLADY/
LØR 0 57,60 8,1 1
Emma Skoven Glistrup GORM TIDSELBJERG
2007/FJ/FUZZY STANSTORP/CADDI TIDSELBJERG/VALDAR HALSNÆS
BRIK 0 64,18 8 1
Frida Zeeberg Pedersen RIDDERSHOLM SANDER
2010/NF/OFFEM MINOS/ODBJERGS EASY DREAM/STEGSTEDGÅRDS THOR
HJRK 0 65,82 8 1
Lara Erichsen AASTRUPGAARDS ELVIS
2000/WE/SIR SURPRISE XX (DEN)/AASTRUPGAARDS BALLERINA/PADDOCK ORION
RMØ 0 61,31 8 1
Clara Munk Meineche MARIBOS WHITE PINE (JASMINA)
2005/LH///
GERK 0 62,04 7,9 1
Nanna Dolmer MISS SUNSHINE
1999/LH///
NDRK 0 65,84 7,9 1
Marie Schramm Jacobsen BASKÆRLUNDS WELTINO
2008/SP/KLOOSTER'S ELTINO/WERONICA/NORDLICHT
FYR 0 65,27 7,8 1
jennifer mathiesen FIONA
2008/WB/TIMING/FRESENA'S FLEUR/DEN BRAMEL'S RIO
HERI 0 50,47 7,8 1
Karen Lund NYHOLTS LIVA
2009/CO/ØXENHOLM MARKBOOK/ENGHØJS LOVELY LAUREN/FREDERIKSMINDE HAZY MARVEL
LØR 0 58,26 7,4 1
Nicoline Holm Larsen COGNAC
2004/LH///
AGR 1 59,45 7,4 1
Sylvester Vikene BANDIT
2004/LH///
FRK 0 69,74 7,3 1
Maya Ceder KIRKELODGAARD'S MILTON
2005/WE/SCHIWAGO/CISSUS MAGDALENE/BJERREGÅRDS MACON
GEK 1 71,73 6,6
Tilde Holm Remmer CARRAGHY V
2009/IHR///
NSR 1 71,82 6,2
Louise Gargas Madsen TAROK
1999/LH///
LYK 1 75,48 6
Sari Hansen SURPRICE
2004/BL///
HGRK Udg.
Karoline Jepsen Larsen BRYGGERGÅRDENS DOUBLE TROUBLE
2011/NF/SOLDALS PACIFIC OCEAN/MONTANA'S AURORA/CHAMPIZ
HURK Udg.