nov
2018
Fra 20-11-2018 til 25-11-2018 -
  • Spring
, Pony

AB Rideudstyr Christmas Show Warm Up PONY - lukket for anmeldelse (C)

Stævnenummer
Prop00030827

Dato for resultat d. 03-12-2018

Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
+4529924851
km@danishderby.dk

Officials

Banedesigner
John Nielsen, Erling E. Simonsen
Dommere
Bjarne Mørup, Lis Mølholm Juul, Inge Alette Sørensen, Marie Langheden Pape Van Huisstede
Teknisk Delegerede
Eva Stæhr Iversholt, Inge-Marie Hald
Tilbage til klasseoversigt

50. AB RIDEUDSTYR - kat 2 Bronze FINALE LB2** (80 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 03-12-2018
Antal starter:
39
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 720 2: 575 3: 504 4: 432 5: 360 6: 360

Dommere: John Nielsen, Erling E. Simonsen, Inge Alette Sørensen, Eva Stæhr Iversholt, Inge-Marie Hald

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Josephine Brendholdt SISKA
2003/LE/El Kayr/Sally/Constant
HARK 0 36,95 0 20,78 20,78 1
1 1
Thilde Rosenstand Bach BESSBROOK CLOVER
1995/IRH///
NSR 0 39,34 0 21,58 21,58 1
2 2
Søren Willemoes Holst YELLOW PRINCE
1999/DR///
HJR 0 37,68 0 22,78 22,78 1
3 3
Mia Rex Bøgvald Pedersen KEEGAN'S DUFFY
2009/SP/STEENDIEKS DARCO/BUCASIA/KANUDOS XX
AMR 0 38,38 0 22,84 22,84 1
4 4
Elias Rose Thorndal TOVDAL'S SANDY SKY
2012/WE/TOVDAL'S SKY DRAGON/TOVDAL'S GOLDEN FUTURE IMPERIAL/CJ CHARGON BREDAGER
THOR 0 35,14 0 23,00 23 1
5 5
Camilla Rask SOLBAKKENS DANNI
2009/NF/KANTJE'S VALENTIJN/SOLBAKKENS DEBBIE/RICO-SØNDERMARK
RKH 0 37,79 0 23,15 23,15 1
6 6
Sofie Quistgaard DIAMANTE LASHES
2009/IHR///
RÆV 0 41,15 0 23,32 23,32 1
7 7
Filippa Sønderby CASSIOPIA
2007/LH///
ROOR 0 36,52 0 24,23 24,23 1
8 8
Sofie Møller Ellegaard DRUMCASHEL CHARLIE BLAZE
2004/IHR///
SLR 0 37,33 0 24,30 24,3 1
9 9
Selma Voergaard MIRAIN GAWAIN
2011/WE/CWRTYCADNO SADWRN/CWRTYCADNO GLOYW/GRIASHALL KIWI
NSR 0 40,06 0 24,73 24,73 1
10 10
Emma Maria Ljørring Andersen LL. SLUDEKILDES FAUST
1995/SP/BOLERO/STAR/DISCO
SLR 0 39,95 0 24,84 24,84 1
Astrid Bigum Jensen MADEMOISELLE MON AMIE
1993/DR///
URK 0 39,83 0 25,24 25,24 1
Nicoline Bellham BEAUTY
2004/NR///
FYR 0 38,86 0 25,61 25,61 1
Sofie Tholstrup Skjøth MANNABAKKENS LEVIOSA
2002/PI///
AAR 0 44,54 0 25,78 25,78 1
Victoria Vissing Rasmussen DEBBIE
1998/DR///
JSK 0 38,46 0 26,04 26,04 1
Signe Skjellerup FENROSE HARVEST DAWN
2011/CO/LISHMAR REBEL/INNELLAN BAY HARVEST/MERVYN KINGSMILL
GLAR 0 38,30 0 26,18 26,18 1
Klara Sigrid Nielsen FH. PEGASUS
2007/LH///
GEK 0 41,90 0 26,74 26,74 1
Matilde Lilje Andersen FJORDGLIMT MR GEORGE (DNK)
2007/WC/MAYLIE SELWYN (OS)/FJORDGLIMT MISS GEORGINA (OS)/MENAI CADERNID
DRK 0 45,11 0 27,33 27,33 1
Nicoline Friis Krogfelt FIND NEMO
2008/IHR///
LØR 0 41,50 0 27,45 27,45 1
sophia pedersen SPEEDY ENDURO
2005/SP/MAY-WAY/RIKKE/INDIAN RAKOSI OX
SAR 0 40,51 4 23,36 23,36
maja mølholm gregersen CLAUSHOLM VOLVO (DNK)
2008/WB/TELYNAU SOUZA/KENWOOD'S VIRGINIA/EYARTH CARADOG
LOR 0 39,75 4 24,59 24,59
Sarah Bjørt Holmberg Nielsen SISKA BREDAGER
1999/SP/MØLLEGÅRDS SINALCO/MIKALA BREDAGER/SARNAU VENTURE
STY 0 42,48 4 28,80 28,8
Nicoline Engel Bjerre TROLLEGÅRDENS MARINELL
2009/NF/FLINTDALES RANZAU/SPANGBO'S TEQUILA/ZWAVO´S SUPRISE
STE 0 40,13 4 36,05 36,05
Sylvester Vikene BANDIT
2004/LH///
FRK 0 41,00 4 38,38 38,38
Filip Ditlev BRANCO
1995/DR/Bayard/Natasja Van De Cijnshof/Shihab Ox
LOR 0 40,78 5 39,59 39,59
Fie Pedersen SEBASTIAN
2002/LH///
HIR 0 44,21 6 44,33 44,33
Anna Søndergård Holm KULI'S MAYBE MAGIC
2009/WE/MAGIC DANCER H./SKOVBJERGS BLAI/COED COCH ENDOR
MRR 0 39,66 8 28,21 28,21
Helene Ilsøe Holstein JARKO
2005/BP/VARIO VAN DE MISPELAERE//
SLR Udg.
Marie Skov Stender CLOGHEEN MARTY
2011/BL///
VRK 4 35,02
Natasja Jørgensen FH. QUITE A LADY
2012/LU/QUIET PLEASE/EMMA/
DIR 4 36,06
Frida Zeeberg Pedersen RIDDERSHOLM SANDER
2010/NF/OFFEM MINOS/ODBJERGS EASY DREAM/STEGSTEDGÅRDS THOR
HJRK 4 39,49
Josefine Nell Larsen FORZANDO
2010/SP/MAGIC DANCER H./FIORA/NØRLUNDS ATLANTIC
RÆV 4 41,21
Anne-Kathrine Hjorthøj LAUSTFIN SKELLERØD
2007/FJ/TROLLFIN/FIE STANSTORP/DUKAT HALSNÆS
ØSR 4 41,45
Leanna Larsen MON CHEVAL
2000/DR///
SRS 4 42,05
Frederikke Holm Burmeister NØRLUNDS LADY RIHANNA
2011/SP/MELLI'S DORNIK/LADY CAYENNE/VALENTINO
SDR 6 56,50
Nicoline Markvard Hansen BASLANDS SILVER JACK
2001/LH///
LSR 8 37,91
Ingvild Heim Jørgensen NYHOLMS SINATRA
2000/SP/Antario N/Mølledals Rossi/Bolero
NØR 15 60,86
Ea Rundell Lauritsen LANGESMINDE MISSIS PERFECKT
2012/LH///
BOGØ 19 61,75
Amalie Rolver DALBÆK'S POWER GIRL
1996/DR///
EGR Udg.