nov
2018
Fra 24-11-2018 til 25-11-2018 -
  • Dressur
, Hest/Pony

ÅSRK - Horsepoint Cup 3. afd. dressur (D)

Stævnenummer
Prop00030845

Dato for resultat d. 27-11-2018

Resultatbehandling færdig

Åstrup Sportsrideklub (Distrikt D12)
Åstrup Strandvej 70
8541 Skødstrup

Kontakt inden stævnet

Anne Dammand Iversen
27630036
aasrk.staevne@gmail.com

Officials

Dommere
Maja Sundahl, Anny Roed, Mimi Shin Jensen
Tilbage til klasseoversigt

10. LC123% Pony (D)

Dressur: Procentklasse Pony (SVH 0)

Opdateret: 27-11-2018
Antal starter:
19
Antal placeringer:
5
Rytter Hest Klub Dommer C Total Kat. point Placering
Isabell Raaberg Mogensen CHIC DEVINA HOEJGARD
2010/Reit/GP DON CHICO HØJGÅRD/KACHA HØJGÅRD/KATINO HØJGÅRD
RORK 185,000 74
1 1
Isabell Raaberg Mogensen CHIC DEVINA HOEJGARD
2010/Reit/GP DON CHICO HØJGÅRD/KACHA HØJGÅRD/KATINO HØJGÅRD
RORK 169,000 73,478
2 2
Olivia Essemann POUR DUSTY
2009/SP/POUR AMOUR/FREJA/WOLFERHOEVE'S WENDRO
KAVI 177,500 71
3 3
Olivia Essemann POUR DUSTY
2009/SP/POUR AMOUR/FREJA/WOLFERHOEVE'S WENDRO
KAVI 159,000 69,13
4 4
Anna Sofia Spliid HEDENS HARINA
2013/LH///
NDRK 156,500 68,043
5 5
Anna Sofia Spliid HEDENS HARINA
2013/LH///
NDRK 170,000 68
Johan Hvidkjær Lehner AMK HOPKINS
2012/LU/CASINO ROYALE K/HIGH LIGHT/BLACK DANCER
OMR 169,000 67,6
Johan Hvidkjær Lehner AMK HOPKINS
2012/LU/CASINO ROYALE K/HIGH LIGHT/BLACK DANCER
OMR 168,500 67,4
Mathilde Hedegaard Mortensen VÆLDGÅRDENS PHOENIX
2010/LU/BONBON/VOGNMANDGÅRDENS FINISH/VOGNMANDSGÅRDEN FIRELIGHT
GERK 167,500 67
Johanne Bakmann Sørensen THYRA
1998/LH///
SDS 167,500 67
Anna Laurberg PAINTED BLACK TT
2013/LU/FREDBO'S GARMIN/PAINTED PERFECT/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT
ÅSRK 166,500 66,6
Silje Holm Skjødt Holm Skjødt TEGLVANGS TRISTAN
2006/SP/TORNADO XX/MADONNA/BOLERO
LYKK 164,000 65,6
Signe Amalie de Pauli MILKSHAKE
2012/LU/SONOROUS ECHO/MARKEN BOSLUST/LINDE HOEVE'S SEBASTIAAN
SKÅR 163,000 65,2
Signe Amalie de Pauli MILKSHAKE
2012/LU/SONOROUS ECHO/MARKEN BOSLUST/LINDE HOEVE'S SEBASTIAAN
SKÅR 162,500 65
Victoria Bang Zindorff DUSTY STAUSLYKKE
1994/DR///
ERK 161,500 64,6
Anna Laurberg LÅDDENHØJS BRENDA
2009/WE/CWMCLAIS PRINCE/HATTING BLACKI/CALERUX BLACK PRINCE
ÅSRK 161,000 64,4
Rebecca Emilie Andersen MORITZ
2001/BL///
MJR 160,500 64,2
Maja Storgaard Buch MILAN A.M.
2003/SP/MAY-WAY/ANETT/FORTISSIMO OX (HOLLAND)
SBR 158,000 63,2
Idamarie germer EGEBALLES TOTILAS
2010/NF/HAMLET'S MÉRICK/FLINTDALES MERCI/ANYDALE MARTIEN
ÅSRK 157,500 63