jun
2018
Fra 22-06-2018 til 24-06-2018 -
  • Spring
, Hest

Riders Cup Distrikt stævne med Distriktmesterskab for hold og individuelt hest (C)

Stævnenummer
Prop00031342

Dato for resultat d. 10-07-2018

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Christian Eilschou Holm
Dommere
Charlotte Petersen, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Birgitte Tribler, Rikke Fønss
Tilbage til klasseoversigt

7. Distrikt Mesterskab Induviduelt LA1* Springning Heste (115 cm) B12 (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B12 (SVH 2)

Opdateret: 10-07-2018
Antal starter:
26
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 750 2: 500 3: 400 4: 300 5: 200 6: 200

Dommere: Christian Eilschou Holm, Birgitte Tribler, Rikke Fønss, Charlotte Petersen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Fejl Tid Kat. point Placering
Sofie Fredslund CURIE
2011/DV/WILLEMOES/NIKITA/RACOT
ALS 0 69,17 0 66,82 0 0 66,82 1
1 1
Signe Nordahl BAKKEGAARDENS MADDIESON
2008/LU/CRELIDO/MADDIE/
OHR 0 72,54 0 72,27 0 0 72,27 1
2 2
Kimmie Ny Linde HJÆLMSBJERGS CHARONA
2009/DV/ESCUDO I/HJÆLMSBJERGS CHANTELLE/ULRICH Z
NVR 0 72,33 0 70,79 0 0 70,79 1
3 3
Jennifer Gobert Lorentzen ODETTE W (61) (SWB)
2011/SWB/ODERMUS R/ROBBIE (61) (SWB)/ROBIN Z I
OHR 1 76,88 0 73,17 73,17 0 73,17
4 4
Jannik Gobert Lorentzen BAUNEHØJENS VERDI
2011/DV/WYNTON/BAUNEHØJENS TALIKI/KERMO´S WHITE TALISMAN
OHR 4 71,98 0 69,88 69,88 0 69,88
5 5
Maja Juhl Sørensen FLIK FLAK 4'EVER
2011/DV/FAVORIT ASK/FUN 4' EVER/SHINDLER DE MUZE (E.T.)
SLRK 0 73,97 5 76,54 76,54 0 76,54 1
6 6
Amalie Lebech Petersen ZANDOR
2004/KW/LUPICOR H/JIRENE/FRUHLING (LANDJONKER)
RIC 5 78,03 0 72,19 72,19 0 72,19
6 6
Matilde Skov THIN THIN
2000/KW/PHIN PHIN/CATROUCHOLIEN/KATOUCHON X
RIC 0 73,62 8 72,39 72,39 0 72,39 1
Gabriella Buttenschøn Valentin SYVHØJEGÅRDS ELEGANT CACA
2010/DV/CASIR ASK/CALLIA/CARANO
RIC 5 77,35 4 71,44 71,44 0 71,44
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
CEP 6 80,35 4 72,25 72,25 0 72,25
Michael Ertmann Henriksen GRAVERSGAARDS CHAMP. SUPREME
2010/DV/CHURCHILL/FAITHFUL'S QUEEN/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
VRCL 6 80,48 4 71,80 71,8 0 71,80
Signe Nørgård Pedersen EMPIRE
2009/KW/INDORADO/VURIOSA R./FURIOSO II
CEP 6 82,50 5 78,44 78,44 0 78,44
Sandra Tønnesen LANTANA
2006/HO/LADAS/PRIDE/LIATOS
OHR 4 72,47 8 70,93 70,93 0 70,93
Lilianna Sørensen JOHNNY CASH
2008/HO/CARMARGUE/GISELA I/CARTHAGO
NVR 4 74,96 8 72,49 72,49 0 72,49
Monica Sørensen BACKFISCH K
2009/HO/CANTO/KATRINEBJERG SOTTO VOCE/CORIANDER
TNKR 17 109,05 11 85,92 85,92 0 85,92
Mathilde De Neergaard CASPIAN
2009/HO/CARMARGUE/CONCERTINA/CORRADO II
CEP 22 116,00 25 110,36 110,36 0 110,36
Marie Ida Hocke ARRIETTA
2006/DV/SOLOS LANDTINUS/AMINA/FEDERICO XX (USA)
NVR 29 108,35 32 106,70 106,7 0 106,70
Julie Friis ØSTERHEDENS HAPPYFEET
2008/LU/HEARTBEAT/VANESSA-B/A JUNGLE PRINCE
RIC 7 86,15 Udg.
Henrik Lidsmoes KJÆR'S CARSANO
2007/DV/CARSON ASK/CHER/CARANO
SLRK 9 77,21 Opg.
Lilianna Sørensen CC HAMLET
2013/DV/HEART-ACHE BS/ECARDOR/EQUEST CARNUTE
NVR 6 80,99 Opg.
Christina Iben Olsen COSTO
2002/BWP/LACOSTE/PEGASSE/LATANO
SLRK 10 80,82 Opg.
Kimmie Ny Linde TAARUPGAARDS CIRKEL
2012/DV/CANNAVAROS/MADONNA/MAY SHERIF
NVR 1 78,47 Opg.
Vibeke Korup LOUPACCIO
2001/HO/LOUTANO/KYRA II/CARPACCIO
SLRK 13 78,54 Opg.
Luna Hasselbalch Larsen LL. THORSAGER RONALDINHO
2010/LU/ROCKLAND/EGELY´S INZAGHI/CORONADO II
NVR Udg.
Josefine Cady KINGSTEAD ANGIE
2005/IRH/RICARDO Z/MARCH ROSE XX (IRE)/GOOD THYNE XX (USA)
AAGS Udg.
Amalie Lebech Petersen ASSENDRUPLUNDS GROSSES HERBIE
2008/DV/GROSSO'S ERBE/RONJA/LUCKY LIGHT
RIC Opg.