jun
2018
Fra 22-06-2018 til 24-06-2018 -
  • Spring
, Hest

Riders Cup Distrikt stævne med Distriktmesterskab for hold og individuelt hest (C)

Stævnenummer
Prop00031342

Dato for resultat d. 10-07-2018

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Christian Eilschou Holm
Dommere
Charlotte Petersen, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Birgitte Tribler, Rikke Fønss
Tilbage til klasseoversigt

14. MB1* Springning Heste (125 cm) A (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 10-07-2018
Antal starter:
36
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 800 DKK 2: 640 DKK 3: 480 DKK 4: 320 DKK 5: 200 DKK 6: 200 DKK

Dommere: Christian Eilschou Holm, Birgitte Tribler, Rikke Fønss

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Shannon Ketterle FOREVER-ESPECIAL
2010/KW/PEPPERMILL/VERY SPECIAL/C-INDOCTRO
RIC 0 65,82 1
1 1
Christel May-worre CABALLERO 80
2000/WP/CHAMPION DU LYS/ACONDA/ACORD II
SPR 0 69,08 1
2 2
Pernille Stribolt AIRBORN
2007/HO/CON AIR/MARSCHGRAEFIN/GRAF GRANNUS
RIC 0 69,32 1
3 3
Laura Baaring Kjærgaard CARLOU
2005/OS/CARTOON/GOLOUBET/BALOUBET DU ROUET
RIC 0 71,07 1
4 4
Peter Lykke Svendsen NYKILDEGÅRDS LA-CHRIS
2004/DR///
BAR 0 72,17 1
5 5
Mathilde De Neergaard CASPIAN
2009/HO/CARMARGUE/CONCERTINA/CORRADO II
CEP 0 74,94 1
6 6
Shannon Ketterle GUUST VAN DEN KETTEN EECK
2012/SBS/I AM MOERHOEVE'S STAR/DASPHAENOMEN P/CAESAR VAN DE HELLE
RIC 0 78,50 1
7 7
Laura Baaring Kjærgaard CARALLO
2009/HO/CORRADO I/VARONESS/CON AIR
RIC 0 82,63 1
8 8
Kimmie Ny Linde HJÆLMSBJERGS CHARONA
2009/DV/ESCUDO I/HJÆLMSBJERGS CHANTELLE/ULRICH Z
NVR 4 72,44
9 9
Line Juul Pedersen TÅGERUP´S ZIGGY
2005/LH///
HASP 4 73,46
Shannon Ketterle STAUFFENBERG
2011/DV/STOLZENBERG/CELINA LYNGKÆR/CHURCHILL
RIC 4 76,48
Peter Lykke Svendsen PS CONAMOR
2011/DV/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS LA'KI/LANCIER
BAR 4 76,90
Peter Lykke Svendsen LINTOP
2008/WP/LINTON/GINA BLUE/BALOUBET DU ROUET
BAR 4 77,20
Jannie Tuekær Andersen KRAGBECH´S HILLMAN
2007/DV/HEARTBEAT/BJERGMOSES CORVETTE/COME BACK II
BRN 4 77,44
Caroline Regitze Richard Bach WORLD WYDE VDL
2003/KWPN/OBERON DU MOULIN/BYAZINTHE/NIMMERDOR
RIC 4 77,53
Henrik Lidsmoes KJÆR'S CARSANO
2007/DV/CARSON ASK/CHER/CARANO
SLRK 4 77,61
Rasmus Krebs Manniche SIGURD
2010/HO/CASSINI II/MAILUNDS LEMON DROP/LIMOTAS
SPR 4 78,39
Christian kyhn LUDO 32
2009/HO/LASINO/SUCCESS II/CARETINO
SYK 4 78,53
Lykke Harms CARMIRO C.
2009/DV/CARMARGUE/LUCKY LADY/LUCKY LIGHT
KAR 4 80,85
Christian Vang-lauridsen JE M' APPELLE DE MUZE
2009/BWP/ERCO VAN'T ROOSAKKER/FARFELU DE LA POMME/VIGO D´ARSOUILLES
SPR 4 81,37
Dennis Steffenauer BOY-S
2006/KWPN/KREATOR XX (POL)/JAKACIA/PILOT
RIC 4 81,49
Christian kyhn AMMENDRUP NYGÅRDS CALISTO
2011/DV/COLMAN/FIRST TIME/FANAL PRYDSHOLM
SYK 8 74,65
Niels Rørdam Holm AB'S CAROLINA
2004/DV/CARANO/CLAIER DE LUNE/CACAO COURCELLE
SPR 8 81,39
Rasmus Krebs Manniche LUCAS
2010/HO/CLINTORD/TIRANA IV/CALATO
SPR 9 83,21
Hanna-Sofie Dahle CASPER
2002/HO/CHALAN/NORA IX/CALIDO I
HIS 9 84,92
Rasmus Krebs Manniche CASCADE
2004/HO/CORRADO I/ISABELL 34/ACORD II
SPR 10 88,40
Peter Lykke Svendsen MP AFTER 8
2010/DV/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS LA'KI/LANCIER
BAR 16 82,61
Stine Søgaard Normann CAYMAN P
2006/DV/Carano/Hot Spot Xx (den)/Prince Mab Xx (fr)
BAR 17 83,51
Kirstin Skjoldshøj CARMA
2010/HO/CANTOBLANCO/W-XIAMEN/ACODETTO I
BRN 20 96,11
Cecilie May Lauridsen VESTERGAARD'S BEA JEAN
2012/DV/WILLEMOES/BELLONA JEAN/CARANO
NSPR 25 84,13
Mathilde Springer LORIANO B
1997/BL/LORD Z/ROMINA/RASPUTIN
NSPR Udg.
Mikala Colberg Jensen WINCETT ASK
2006/DV/CARSON ASK/WINCETT II/LAGANO
RIC Udg.
Marina Boss Hagedorn HAMILTON F. DAMGAARD
2009/DV/HEARTBEAT/CASSIOPEIA/CASIR ASK
HRK Udg.
Nanna Lehani Neergaard KANNIKHUS CALINA
1999/DR/Calido I/Cindy/Calimero
NVR Opg.
Michael Ertmann Henriksen GRAVERSGAARDS CHAMP. SUPREME
2010/DV/CHURCHILL/FAITHFUL'S QUEEN/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
VRCL Opg.
Caroline Regitze Richard Bach STÆREBOGÅRD'S PERFECT
2010/DV/ALLIGATOR FONTAINE/STÆREBOGÅRDS PARTOUT/CORONADO
RIC Opg.