jul
2018
Fra 05-07-2018 til 08-07-2018 -
  • Spring
, Hest/Pony

D4 HorseShow Spring C-stævne m. D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00031492

Dato for resultat d. 17-07-2018

Resultatbehandling færdig

Odsherreds Rideklub (Distrikt D04)
Nykøbing Slagelsesvej 10
4560 Vig

Kontakt inden stævnet

Diana Bülow
30263186
di@pc.dk

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen, Henrik Maarlev
Dommere
Helle Winberg, Lene Kiertzner, Jørn W. Jørgensen
Teknisk Delegerede
Rikke Fønss, Dea Rockhill Lysgaard, Ina Frederiksen
Tilbage til klasseoversigt

15. Sølv Tour Hest 1. Kval (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 17-07-2018
Antal starter:
27
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 600 2: 480 3: 360 4: 240 5: 150

Dommere: Peter Jørgensen, Henrik Maarlev, Rikke Fønss, Jørn W. Jørgensen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Kimmie Ny Linde HJÆLMSBJERGS CHARONA
2009/DV/ESCUDO I/HJÆLMSBJERGS CHANTELLE/ULRICH Z
NVR 0 55,38 1
1 1
Josefine Voss Madsen HONEY DE´LUXE
2009/DV/HEARTBEAT/DYRSLUNDS CHANEL/COME BACK II
SAR 0 59,28 1
2 2
Jennifer Gobert Lorentzen ODETTE W (61) (SWB)
2011/SWB/ODERMUS R/ROBBIE (61) (SWB)/ROBIN Z I
OHR 0 60,89 1
3 3
Nana Eskestad CLIFF Z
2009/ZA/JKH TRUCKS COMMANCHI/UMBRIA/NABAB DE REVE
NSR 0 66,74 1
4 4
Louise Pedersen LAETITIA 80
2003/HO/RHEINSBERG/JUNDA/ACOBAT I
RVV 0 68,30 1
5 5
Signe Nordahl BAKKEGAARDENS MADDIESON
2008/LU/CRELIDO/MADDIE/
OHR 4 57,42
6 6
Amanda Dam Hansen N.O.H.'S WIRBELLA
2006/DV/WILLEMOES/WIRBELKRONE II/WALDSTERN
SIV 4 57,61
7 7
Christine Tvedskov Bille CHUCK NORRIS
2011/HN/CANTERBURY/CHARLOTTA/CASHMAN
NSR 4 61,24
Bonnie Isabella Wahlsten FIDERFREUDE
2011/DV/FIDERTANZ/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
HIS 4 67,84
Michele S. Christiansen HOPLA'S LOVE ME
2007/DV/HEARTBEAT/LINDVEDGÅRD'S LOVE FOREVER/I LOVE YOU
KAR 4 75,60
Kimmie Ny Linde TAARUPGAARDS CIRKEL
2012/DV/CANNAVAROS/MADONNA/MAY SHERIF
NVR 4 81,41
Sabine Munksgaard LANTANA
2006/HO/LADAS/PRIDE/LIATOS
OHR 8 55,30
Aia Friis KONGEJORDENS CHECK POINT
2003/DV/COME BACK II/CABELL/CHURCHILL
NFRK 8 59,84
Pernille Christiansen GREDSTEDGAARDS FATAST
2012/DV/FAVORIT ASK/GREDSTEDGÅRDS QIUSELL/QUINTERO
SLR 8 69,53
Mia Mortensen LINDRO
2005/GHH/LIMBUS/VESTERGAARDS SIMPLY/SANCERRE
SPR 8 71,01
Josefine Cady KINGSTEAD ANGIE
2005/IRH/RICARDO Z/MARCH ROSE XX (IRE)/GOOD THYNE XX (USA)
AAGS 12 59,01
Jeanet Kristoffersen REFGAARDS GAUGAIN
2006/DV/Gagarin/Maj/Voltaire
NVR 12 64,22
Emma-Sofie Florin Jonassen M.B. CARON (CARON)
2006/DV/Carson Ask/Dalila/Coronado
AAGS 12 80,51
Christiane Birksted VONG'S PLAYBOY
2006/DV/HESLEGÅRD'S PLATIN/LINET STENSVANG/DIAMOND
PMR 12 98,25
Silja K. Kærgaard DALBÆKS LIVA
2010/LU/CHELLYS Z/DALBÆK'S LUNA/CAMPBELL
SLRK 16 63,89
Lilianna Sørensen CC HAMLET
2013/DV/HEART-ACHE BS/ECARDOR/EQUEST CARNUTE
NVR 16 66,84
Cilja Øxenholt COLLET'S CARINO
2007/ZW/CLAUDINO/TWISTER/TABALUGA
AAGS 16 67,79
Marie Ida Hocke ARRIETTA
2006/DV/SOLOS LANDTINUS/AMINA/FEDERICO XX (USA)
NVR 25 83,80
Marianne A. Poulsen VALLØS DINGY DOO
2007/DV/D´ACCORD/CORONNA/CASTRO
UK Udg.
Josefine Juul Sundsdal VEDKIÆR'S CASPIAN
2012/DV/CASIR ASK/LA PETITE ASK/CALYPSO ASK
NVR Udg.
Julie Skjøt CHARLY M
2008/HN/CHARILAN/CLARA/CALYPSO II
OHR Udg.
Tanja Gyldensted Edvardsen ZARRA'S ANNAKONDA
2009/LH///
KTR Opg.