feb
2019
Fra 15-02-2019 til 16-02-2019 -
  • Spring
, Hest

FSRK Hest D10 (C)

Stævnenummer
Prop00031529

Dato for resultat d. 25-02-2019

Resultatbehandling færdig

Fredericia Sportsrideklub (Distrikt D10)
Fuglsangvej 30
7000 Fredericia

Kontakt inden stævnet

Winni Lauridsen
30635160
staevne@fredericiasportsrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Søren Milert Vestergaard
Dommere
Lisette Biirthe Alberthe Johannsen, Jonny Kristiansen, Gitte Milert, Jesper Dippel
Teknisk Delegerede
Helle Smidt Bill, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Tilbage til klasseoversigt

8. LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 25-02-2019
Antal starter:
47
Antal placeringer:
13
Dotering:
1: 540 2: 430 3: 320 4: 210 5: 180 6: 180

Dommere: Søren Milert Vestergaard, Helle Smidt Bill, Lisette Biirthe Alberthe Johannsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Stevald Kim Bøje Nielsen HOELGAARD'S SCARLET
1999/KW/ZEOLIET/LAPLAND/LANDWIND II B
HDR 0 47,91 0 30,08 30,08 1
1 1
Anita Louise Petersen EXTRA P
2009/KWPN/C-INDOCTRO/SUMMERLOVE/AHORN
GRR4 0 51,45 0 30,84 30,84 1
2 2
Sandra Kirkeby Hansen LIJOU
2007/OLD/LUDWIGS AS/RICOLA/LORDANOS
JSK 0 46,97 0 31,36 31,36 1
3 3
Rasmine Laudrup DUELUND'S BEATBOX
2012/DV/HEARTBEAT/MIDTGAARDENS FANTANA/A-DUR
CSK 0 51,11 0 32,20 32,2 1
4 4
Nanna Josephine Grovn AB'S QUALITY UPGRADE
2013/DV/NUMERO UNO/A QUESTION OF LOVE/QUIDAM DE REVEL
BIS 0 50,41 0 34,54 34,54 1
5 5
Martin Dahlmann ALLADYN
2005/BL/Cantanis/Alabama/Elmero B
CSC 0 55,85 0 35,56 35,56 1
6 6
Josefine Thomsen LERTEVANG'S LISSABON
2010/DV/LERTEVANG'S COLEIR/LUNA/LOOPING
KER 0 55,06 0 35,89 35,89 1
7 7
Søren Finnemann BELLISSIMA
2013/DV/FAVORIT ASK/ASMIRA/ESTEBAN XX (den)
SHR 0 54,85 0 37,06 37,06 1
8 8
Nanna Josephine Grovn AB'S CLASSIC BLUE
2014/DV/ZIROCCO BLUE/CLAIER DE LUNE/CACAO COURCELLE
BIS 0 55,75 0 37,33 37,33 1
9 9
Magnus Elkalady ALL 4 U
2008/HO/CASSARO/KAPRICE/LINARO
SSRK 0 56,32 0 39,74 39,74 1
10 10
Emilie Fersløv Grøftehauge CORTO MALTESE
2005/DV/Carson Ask/Dodo/Mi Amor X
FYR 0 42,40 4 29,97 29,97
11 11
Maja Raabjerg Sørensen VESTERGÅRDS CHALLENGER
2013/DV/CABACHON/WESTERGAARDENS LAIDY/COME BACK II
RMØ 0 47,92 4 33,51 33,51
12 12
Michelle Krygermeier LÜC ABELO L
2011/DV/TAILORMADE LANCELOT/LUCIENNE-WUNDER/LUCKY LIGHT
BIS 0 54,95 4 36,59 36,59
13 13
Christian Müller RINGSGAARDS HERTA
2012/DV/COSMEO/RINGSGAARDS CAMILLA/LORDANOS
NÅR 0 50,28 4 37,74 37,74
Sara Skovmøller Vorm TOULOUEL A
2012/LU/TOULOUSE/CONCERT/CORONADO
FSRK 0 55,10 4 37,74 37,74
Camilla Weidemann ADMIRAL
2003/DS/ACCUSÉ/PHALARIS/LAUDATIOS
EGE 0 46,18 4 40,12 40,12
Anne-Kjestine Diederichsen IMPRESSIONIST V/D DONKHOEVE
2008/BWP/WINNINGMOOD VAN DE'ARENBERG/FAMONA/ZADOK
BIS 0 55,13 4 40,79 40,79
Rikke Haastrup Kristensen COPY CHAMP
2014/DS/COPYRIGHT 17/CHARLOTTE/CHAMBERTIN
LYK 0 59,18 5 44,49 44,49
Melissa Bundgaard HB'S GUCCI
2014/HO/CACHAS/PATENTE I/CONTENDER
BIS 0 50,18 8 34,26 34,26
Mie Daugaard Reimer E-QUICK LADY
2012/HO/QUICK FIRE/FIONA XVII/CASCADEUR
SAS 1 60,70
Jesper Meyenburg JC BALOU'S GOLDEN GLOBE
2014/DV/BALOU/EGELUNDS GRACE/PETER PAN
ABR 2 66,28
Stephanie Bøje Jensen HALLIE
2014/LH///
HDR 4 49,44
Caroline Svennesen GRANHOEJGAARDS CAPANA
2011/LU/HEARTBEAT/TULIA/WATERMAN
GRR4 4 49,98
Susan Annemiek Nijhuis WIZARD DREAM G
2003/KW/KOJAK/SILENCE G/KARANDASJ
OTB 4 50,00
Nanna Jong Villumsen TEGLVANGS CALRISSIAN JONG
2012/DV/CAJUS/WESTLANDS SILINA/SIDNEY
HDR 4 51,71
Line Rasmussen AMZING BREEZER D
2008/DV/ALIBI D/BABETTE/ÅGE XX (DEN)
HRB 4 51,89
Josefine Juul Jeppesen OFFELBAR (SWB)
2000/VB/Roderik/Offelia/Wintertag
IRK 4 52,13
Sashia Astrup Jensen SP CAMORAL
2014/HO/CASALL/B-MOLLY/CALIDO I
AOR 4 53,97
Nathalie Frank-Jensen CONSENSO
2008/HO/CON AIR/PANDORA III/ALOUBE Z
BIS 4 54,94
Ina Meldgaard Slettnes Møller CORLEONE M.
2010/HO/CI CI SENJOR ASK/K-JUWELE R/COROFINO I
KONG 4 55,08
Michelle Østergaard Tovgaard VANGEBO'S FAVOUR
2013/LU/FAVORIT ASK/PAPRIKA AF SKOVLY/PRÆSTEGÅRDENS HAMLET
HDR 4 55,75
Julie Syskind FAUNUS
2013/DV/FAVORIT ASK/LEDA/LEUTHEN I
LYK 4 58,77
Jesper Meyenburg CALKATO
2014/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/CALEO/CAJUS
ABR 4 59,75
Stine Løkke JOYCE
2009/BWP/MUSCARIS D'ARIEL/MYRA/ENRICO X
ÅSNR 8 48,87
Natasja Jørgensen DOZENBORGS SENIOR CASPIAN
2012/DV/CI CI SENJOR ASK/CASJA B/CASIR ASK
DIR 8 52,64
Maria Billeskov Nissen TRUEHOLM'S QUMIG
2001/DV/Quebec/Glendale Ambassador/Klaudius Korshøj
LYK 8 54,28
Mie Daugaard Reimer BEAUTIFUL BAD BOY
2014/DV/BALOU/BAKKEGÅRDENS LAICA/CAPE TOWN S.
SAS 8 55,16
Charlotte Søndergaard Jensen CASPER
2004/DV/Casir Ask/Hope (remmgår- Dens Tequila)/Cannon Row Xx
FSRK 8 58,56
Josefine Qviisgaard Petersen UN BONHEUR
2014/HO/UNTOUCHABLE/SUNSHINE XII/CASH AND CARRY
LYK 8 73,99
Anne-Kjestine Diederichsen AB'S CLASSIC FEVER
2013/DV/FAVORIT ASK/CLAIER DE LUNE/CACAO COURCELLE
BIS 9 60,02
Naja Lærkegaard Egelund CALIRO
2003/DR///
EUR 9 61,55
Rebecca Ousen Christensen EDELGAARDS CANTANO
2007/HO/CANDILLO/F-LIMARA/LINCOLN
HDR 10 66,36
Cathrine Brun Pedersen MAYBE A RECORD
2007/LU/LAUTERBACH/L-MISTRAL/COME FAST XX (DEN)
BRK 11 69,28
Johanne Elmgaard Sørensen HOT CASEY P
2012/DV/COSMEO/HOT CASSIA P./CARSON ASK
HDR 17 78,25
Karoline Gejl Hansen GULDIVER
2008/GHH/CASSINI II/CHICHITHA/CASCAVELLE
CSK 18 82,73
Line Eghoff CIS-SEÉ "EGELY"
2008/DV/CARMARGUE/CON-NETT EGELY/CONTINUE
BDR 27 71,69
Camilla Greve LADISANTOS
2011/DV/LAMBRUSCO ASK/DISALICA/CROWN´S BLUE PEARL
BIS Udg.