feb
2019
Fra 15-02-2019 til 16-02-2019 -
  • Spring
, Hest

FSRK Hest D10 (C)

Stævnenummer
Prop00031529

Dato for resultat d. 25-02-2019

Resultatbehandling færdig

Fredericia Sportsrideklub (Distrikt D10)
Fuglsangvej 30
7000 Fredericia

Kontakt inden stævnet

Winni Lauridsen
30635160
staevne@fredericiasportsrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Søren Milert Vestergaard
Dommere
Lisette Biirthe Alberthe Johannsen, Jonny Kristiansen, Gitte Milert, Jesper Dippel
Teknisk Delegerede
Helle Smidt Bill, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Tilbage til klasseoversigt

9. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (Åben for kat 1-4 ryttere samt ungheste) (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 25-02-2019
Antal starter:
69
Antal placeringer:
18
Dotering:
1: 540 2: 430 3: 320 4: 210 5: 180 6: 180

Dommere: Søren Milert Vestergaard, Helle Smidt Bill, Jesper Dippel

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Julie Rask LANDLYSTES LEEROX
2007/DV/Solos Landtinus/Seneca/Lord Caletto
RKH 0 49,75 0 32,69 32,69 1
1 1
Sandra Kirkeby Hansen LIJOU
2007/OLD/LUDWIGS AS/RICOLA/LORDANOS
JSK 0 46,49 0 33,67 33,67 1
2 2
Sashia Astrup Jensen SP CAMORAL
2014/HO/CASALL/B-MOLLY/CALIDO I
AOR 0 52,93 0 34,64 34,64 1
3 3
Trine Clausen EPONA BY LUCK
2012/HO/BALDINI II/S-RUBINA HØJGÅRD/CARANO
GRR4 0 54,95 0 35,14 35,14 1
4 4
Line Elvira Henriksen LÆRKE MAGIC
2006/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/WONDER MAGIC/WINDSOR
RESR 0 54,12 0 36,81 36,81 1
5 5
Johanne Elmgaard Sørensen HOT CASEY P
2012/DV/COSMEO/HOT CASSIA P./CARSON ASK
HDR 0 49,15 0 37,56 37,56 1
6 6
Charlotte Schreiber WHY NOT
2014/DV/WARRANT/CARMEN/CALYPSO II
CSK 0 55,44 0 37,79 37,79 1
7 7
Charlotte Schreiber HEART OF CANDID
2014/DV/HEARTBEAT/O.C CALIFORNIA/CON CAPITOL
CSK 0 53,20 0 37,98 37,98 1
8 8
Line Wartenberg Wollesen CALDERO N
2011/DV/COULTHARD/GANETTA/CASCAVELLE
ABR 0 54,13 0 39,72 39,72 1
9 9
Michael Rasmussen CASPIAN Z
2012/ZA/CROWN Z/PRETTY WOMAN/COME BACK II
AOR 0 54,55 0 40,33 40,33 1
10 10
Lone Marie Øglend HAKUNA MATATA TCS
2012/KW/WARRANT/CHANEL Z/CUPIDO FLAMINGO Z
BOR 0 54,60 0 40,69 40,69 1
11 11
Ina Meldgaard Slettnes Møller CARLISCA M
2008/OS/CARTANI/CHELLINA/CHELLO
KONG 0 55,75 0 41,04 41,04 1
12 12
Lone Marie Øglend MOUSE VAN DE BREM
2012/BWP/TRIOMPHE DE RIVERLAND/IRRAIS VAN DE BREM/BLUE BOY
BOR 0 56,86 0 41,21 41,21 1
13 13
Alexander Lundgaard Kjeldsen MY CHOICE
2014/DV/NUMERO UNICO/JUNE/FRUHLING (LANDJONKER)
RKH 0 55,66 0 41,23 41,23 1
14 14
Lone Marie Øglend HANDSOME DILAIKA
2013/LU/E BØGEGÅRDENS DICAPO/GAMMELBYS LAIKA/CORONADO
BOR 0 57,66 0 41,80 41,8 1
15 15
Christian Müller RINGSGAARDS HERTA
2012/DV/COSMEO/RINGSGAARDS CAMILLA/LORDANOS
NÅR 0 57,07 0 41,86 41,86 1
16 16
Alexander Lundgaard Kjeldsen TEGLVANGS ATHENE JONG
2014/DV/ACOLINO/WILLCETT/WILLEMOES
RKH 0 53,63 0 42,32 42,32 1
17 17
Anne Forsberg Bøllingtoft UNICORN'S CHAMPION
2013/DV/CHANDLER/UNICORN'S LARISSA/LINARO
KER 0 55,63 0 42,68 42,68 1
18 18
Jesper Meyenburg UN
2014/HO/UNTOUCHABLE/B-ALPHA BEAT/CORNET OBOLENSKY
ABR 0 55,99 0 42,99 42,99 1
Dennis Noes Nielsen DIADUCCI
2010/HO/DIARADO/RATINA N/LANDUCCI
LYK 0 57,32 1 43,33 43,33
Anita Louise Petersen EXTRA P
2009/KWPN/C-INDOCTRO/SUMMERLOVE/AHORN
GRR4 0 54,44 4 35,00 35
Miamaja Lundblad DAILLANT
2008/KWPN/VAILLANT/ZSA ZSA/NABAB DE REVE
TRK 0 48,39 4 36,00 36
Jeanne Keller CONTRA-AS
2006/OS/CONTENDRO I/PRAERIE II/FEINBRAND
KOOR 0 53,48 4 37,59 37,59
Jack Ray Nielsen GERDINGS ROCKMAMA
2012/DV/ROCKLAND/LINDVEDGÅRDS CAROLA/CAJUS
KOOR 0 53,25 4 42,36 42,36
Georg Nielsen COLZETTO
2008/LU/COLORADO/LIZETTE/HESLEGÅRD´S CAMERLENGO
SKÅR 0 54,76 6 48,24 48,24
Cecilie Clausen STORLUNDS CA NET
2006/DV/Carano/Janne/Fanal Prydsholm
GRR4 0 51,95 8 33,11 33,11
Trine Lindberg KONG'S CHARDONNAY
2014/DV/VOLSTRUPS CASH/WINCETT III/CALIDO I
RKH 0 53,29 8 37,97 37,97
Louise Kjær Riis CAPRICORNIA
2013/DV/LUDWIGS CONCEPT/GROBES COLINA/CORONADO
LYK 0 54,89 8 42,21 42,21
Jesper Meyenburg CALKATO
2014/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/CALEO/CAJUS
ABR 1 59,03
Rikke Haastrup Kristensen COUNT DOWN
2013/HN/VISCOUNT/SO NICE P/STAKKATO
LYK 1 60,10
Jesper Meyenburg JC BALOU'S GOLDEN GLOBE
2014/DV/BALOU/EGELUNDS GRACE/PETER PAN
ABR 2 62,11
Anne-Kjestine Diederichsen AB'S CLASSIC FEVER
2013/DV/FAVORIT ASK/CLAIER DE LUNE/CACAO COURCELLE
BIS 2 65,17
Emilie Fersløv Grøftehauge CORTO MALTESE
2005/DV/Carson Ask/Dodo/Mi Amor X
FYR 4 45,21
Mette Serup GLENDULLAN
2009/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/LARRISA/FARMER
BIS 4 49,13
Linda Hansen CASSANDRA
2009/LH///
FSRK 4 49,23
Miamaja Lundblad CATMANDOO U
2012/HO/CATOO/GORLANA/CORIOLAN
TRK 4 50,25
Maja Raabjerg Sørensen VESTERGÅRDS CHALLENGER
2013/DV/CABACHON/WESTERGAARDENS LAIDY/COME BACK II
RMØ 4 50,75
Cecilie voller Kjærulff SECOND 8 K
2011/DV/PARTY DANCE/GAY 8/CALIMERO
ODR 4 51,26
Katrine M. Ernst FAVIENNE DE SEMILLI
2011/DV/FAVORIT ASK/MADIGAN/MAGO XX
SVRK 4 51,35
Josefine Juul Jeppesen OFFELBAR (SWB)
2000/VB/Roderik/Offelia/Wintertag
IRK 4 51,37
Natasja Jørgensen DOZENBORGS SENIOR CASPIAN
2012/DV/CI CI SENJOR ASK/CASJA B/CASIR ASK
DIR 4 51,68
Stine Løkke JOYCE
2009/BWP/MUSCARIS D'ARIEL/MYRA/ENRICO X
ÅSNR 4 51,72
Marikka Godskesen GØRKLINTGÅRDS GRAENA
2003/DV/Cape Town S./Granada/Come Back Ii
SIR 4 52,25
Rebecca Ousen Christensen EDELGAARDS CANTANO
2007/HO/CANDILLO/F-LIMARA/LINCOLN
HDR 4 52,30
Stevald Kim Bøje Nielsen HOELGAARD'S SCARLET
1999/KW/ZEOLIET/LAPLAND/LANDWIND II B
HDR 4 52,33
Michelle Krygermeier LÜC ABELO L
2011/DV/TAILORMADE LANCELOT/LUCIENNE-WUNDER/LUCKY LIGHT
BIS 4 53,33
Julie Grønborg CADILLAC IN BLACK
2011/HN/CANTOBLANCO/GLORIA/GRAF GRANNUS
BIS 4 53,39
Sara Skovmøller Vorm TOULOUEL A
2012/LU/TOULOUSE/CONCERT/CORONADO
FSRK 4 54,71
Rikke Rothe Nielsen EGELUNDS CAPELLA
2011/DV/CAJUS/EGELUNDS HERMIONE/HEARTBEAT
SIR 4 54,93
Josefine Qviisgaard Petersen UN BONHEUR
2014/HO/UNTOUCHABLE/SUNSHINE XII/CASH AND CARRY
LYK 4 54,99
Rikke Haastrup Kristensen COPY CHAMP
2014/DS/COPYRIGHT 17/CHARLOTTE/CHAMBERTIN
LYK 4 56,15
Nanna Josephine Grovn AB'S CLASSIC BLUE
2014/DV/ZIROCCO BLUE/CLAIER DE LUNE/CACAO COURCELLE
BIS 4 57,11
Mie Daugaard Reimer E-QUICK LADY
2012/HO/QUICK FIRE/FIONA XVII/CASCADEUR
SAS 5 59,93
Tina Ravn Pedersen ZENTA-HØM
2010/DV/BLUE HORS ZACK/CASTELLA-HØM/CARANO
HFR 5 60,66
Maria Billeskov Nissen TRUEHOLM'S QUMIG
2001/DV/Quebec/Glendale Ambassador/Klaudius Korshøj
LYK 8 46,91
Nanna Josephine Grovn AB'S QUALITY UPGRADE
2013/DV/NUMERO UNO/A QUESTION OF LOVE/QUIDAM DE REVEL
BIS 8 52,37
Nathalie Frank-Jensen CONSENSO
2008/HO/CON AIR/PANDORA III/ALOUBE Z
BIS 8 54,01
Rasmine Laudrup DUELUND'S BEATBOX
2012/DV/HEARTBEAT/MIDTGAARDENS FANTANA/A-DUR
CSK 8 54,13
Søren Finnemann BELLISSIMA
2013/DV/FAVORIT ASK/ASMIRA/ESTEBAN XX (den)
SHR 9 59,82
Caroline Svennesen GRANHOEJGAARDS CAPANA
2011/LU/HEARTBEAT/TULIA/WATERMAN
GRR4 10 62,96
Line Pagh Nielsen DON CARLITO
2012/HN/DON CARLOS/LA LIBRE XX (GER)/DASHING BLADE XX (GB)
HRB 12 53,88
Line Eghoff CIS-SEÉ "EGELY"
2008/DV/CARMARGUE/CON-NETT EGELY/CONTINUE
BDR 12 57,24
Mie Daugaard Reimer BEAUTIFUL BAD BOY
2014/DV/BALOU/BAKKEGÅRDENS LAICA/CAPE TOWN S.
SAS 13 58,58
Sashia Astrup Jensen BONANZA
2013/DV/BONAPARTE Z/QUISINA Z/QUICK STAR
AOR 13 77,07
Nanna Jong Villumsen TEGLVANGS CALRISSIAN JONG
2012/DV/CAJUS/WESTLANDS SILINA/SIDNEY
HDR 16 51,65
Anne-Kjestine Diederichsen IMPRESSIONIST V/D DONKHOEVE
2008/BWP/WINNINGMOOD VAN DE'ARENBERG/FAMONA/ZADOK
BIS 16 87,28
Svend Buch Juul CHAMAA ASK
2013/DV/CARSON ASK/CHARETT ASK (CHARETT)/CARETINO
GERF 28 86,30
Naja Lærkegaard Egelund CALIRO
2003/DR///
EUR Udg.
Susan Annemiek Nijhuis WIZARD DREAM G
2003/KW/KOJAK/SILENCE G/KARANDASJ
OTB Udg.